Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nie śledziłem wątku zbyt dokładnie,poza tym jest rano i dopiero zaczynam pić kawę więc może napiszę bzdurę ale: tam gdzie masz 30 cm powiesisz ręczniczek albo dasz jakieś chromowane półeczki na mydło w płynie lub inne utensylia i będzie to wyglądać na głęboko przemyślaną decyzję. PS. Też dostawałem szału gdy coś nie było symetryczne,równoległe lub prostopadłe 
    • O przekładce termicznej dowiedziałem się już po postawieniu ścian piwnicy, nie mniej jednak takie pustaki termiczne są bardzo drogie i w moim przypadku wyliczyłem ich koszt na 2200 zł w przypadku 6cm Thermoblocka i 3900 zł za 12 Isomur. Czy przelozy się to na oszczędność w stracie ciepła? Może za kilkadziesiąt lat.  Mury zejścia w kształci C są wysarowane masą Kmb, nie mam zamiar ich ocieplać, może tylko kubełek położę jak będę miał czas. A ścianę piwnicy przy zejściu oczywiście ociepleń całą tylko mi XPS brało i będzie to 15cm. Ale czy nie uważasz że posadzkę zejścia też powinno się nieco ocieplić? Chociażby dla samej ochrony płyty zejścia przed wysadzeniem gliny. A czy obłożenie ław styropianem 5cm zmniejszy trochę mostki przy gruncie? 
    • Nie nauczyli cię w technikum czytać ze zrozumieniem, np znaku "?" I sentencji filozofów?  
    • Gość Marcin Kowalewski
      Witam, przez jaka firme zostaly wykonane okna? podobaja mi sie. Pozdrawiam
    • Dom postawili z Porothermu i ocieplili styropianem. Do większych „niespodzianek” należało wycofanie się ekipy dekarzy dzień przed układaniem dachu, co spowodowało konieczność zatrudnienia wykonawców „z łapanki”. Skończyło się licznymi poprawkami i nieszczelnymi obróbkami, które do dzisiaj sprawiają kłopoty przy większych deszczach Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/reportaze/a/906-klopotliwa-facjatka
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...