Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Cyrkulacja + kocioł 2f


Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Mam taki "problem". Chciałbym połaczyć istniejącą cyrkulację CWU (obecnie nieużywana) z istniejącym kotłem dwufunkcyjnym.
Czy i jak można to zrobić ?Kocioł dwufunkcyjny (a konkretnie jego funkcję CWU) trzeba traktować jak ogrzewacz przepływowy - więc montowanie cyrkulacji do tego mija się z sensem, bo miałbyć stale włączony kocioł. icon_smile.gif

Możnaby pokombinować i dorzucić do tego zbiornik na ciepłą wodę i cyrkulację podłączyć do zbiornika, a obwód CWU kotła wpiąć w wężownicę + założyć pompę obiegową, która wymuszałaby włączenie kotła ale to już kompletna kombinacja. icon_biggrin.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Czy jeślibym decydował się na wymianę pieca to szukać 1f z zasobnikiem czy też 2f z zasobnikiem będzie wystarczający ?Jak 2F to bez zasobnika.

Kocioł dwufunkcyjny gazowy służy do centralnego ogrzewania i jednocześnie spełnia rolę przepływowego podgrzewacza ciepłej wody użytkowej.

Kocioł jednofunkcyjny pełni rolę grzewczą w układzie c.o. i może współpracować z zasobnikiem ciepłej wody wyposażonym w wężownicę lub płaszcz wodny i tym samym również realizować zaopatrzenie w c.w.u.
  • Lubię to 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...