Skocz do zawartości

Płaski dach


Recommended Posts

Witam wszystkich na forum, to moja pierwsza wizyta, ale z racji tego, że planujemy z mężem budowę domu pewnie będę się tu pojawiać regularnie :-)

Tak jak wspomniałam w planach budowa domu, wstępnie wybrany projekt http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/12539-dcp268a.html , pierwszy który nas dosłownie powalił na kolana i właściwie uznaliśmy, że to dom naszych marzeń. Niestety duża część rodziny odradza nam budowę domu z płaskim dachem, strasząc nas różnymi problemami - przeciekami itp.

Kontaktowaliśmy się z autorami projektu (mają w swojej ofercie dużo propozycji z płaskim dachem) zresztą nie tylko oni, ostatnio modne stały sie takie nowoczesne projekty właśnie z płaskim dachem. Zaprojektowane rozwiązania podobno dają gwarancję odprowadzania nadmiaru wody itp, także podobnno nie ma żadnego niebezpieczeństwa, tyle że śnieg trzeba usuwać samemu - to wiemy.

Czy ktoś może ma dom z takim płaskim dachem i może coś powiedzieć w tej kwestii?
Za każdą pomoc z góry dziękuję.

agata
Link do komentarza
Obym się mylił icon_wink.gif, ale mnie się widzi że tu idzie o skierowanie oczu na projekt konkretnej pracowni, a nawet nie tyle na sam projekt, co konkretną pracownię icon_biggrin.gif
Lokalizacja nie ma tu znaczenia.

Zresztą wszystko się powinno wyjaśnić w miarę upływu czasu, bo jeśli zamysł jest prawdziwy to temat będzie dalej drążony przez zainteresowaną.
Poczekamy - zobaczymy. icon_wink.gif
Link do komentarza
kwestia działki miała zostać uregulowana tuz po slubie, minęło 1,5 roku a rodzinka jeszcze się dogadac nie moze, ale działkę mamy obiecaną, nie orientowaliśmy się jeszcze jakie są tam warunki zabudowy - ale czy gmina może zakazać budowy domu z płaskim dachem?

Generalnie wszystko jest na bardzo wstępnym etapie, ale ten dom wypatrzyliśmy sobie jeszcze orzed ślubem i ustaliliśmy że taki nowoczesny typ budowanictwa bardzo nam odpowiada, ale niestety rodzinka kręci nosem strasząc nas zalanym sufitem itp. Dlatego pomyślałam ze może na forum ktoś mi pomozę - może neipotrzebnie wkleiłam adres strony projketu bo od razu zostałam posądzona o promowanie strony biura projektowego. No cóż... może jednak znajdzie się ktoś kto będzie mógł merytorycznie wypowiedzieć się w temacie.
]
Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc
Link do komentarza
Cytat

kwestia działki miała zostać uregulowana tuz po slubie, minęło 1,5 roku a rodzinka jeszcze się dogadac nie moze, ale działkę mamy obiecaną, nie orientowaliśmy się jeszcze jakie są tam warunki zabudowy - ale czy gmina może zakazać budowy domu z płaskim dachem?


oczywiscie, ze moze i bardzo czesto to robi. jesli w okolicy nie ma kilku "klockow" z plaskim dachem, to zapewne warunki zabudowy takiego dachu nie przewiduja.

co do zaciekania; jezeli wszystko zostanie wykonane zgodnie z projektem i prawami sztuki budowlanej, to nie ma prawa nic zaciekac. kazdy dach mozna spartolic, a wtedy nawet ten ze znacznym spadkiem, bedzie do poprawki. Edytowano przez solange63 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Wydaje mi się, że jest kilka takich domów - jeszcze w takim starszym stylu ale też dachem o minimalnym stopniu nachylenia, więc może jest nadzieja.

Oczywiście projektant zapewniał nas, że jeśli wszystko jest wykonane zgodnie z projektem nic nie ma prawa przeciekać - jak wiadomo w praktyce rożnie bywa. Ciekawa jestem właśnie czy ktoś ma jakiekolwiek doświadczenia z tym związane - pozytywne lub negatywne.

No i czy jest to bardzo uciążliwe w sezonie zimowym pod katem odśnieżania - czy trzeba to robić często itp.

Edytowano przez agata1985 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

No i czy jest to bardzo uciążliwe w sezonie zimowym pod katem odśnieżania - czy trzeba to robić często itp.


wiesz, tu nie forum swiatowej klasy meteorologow, ani wrozbitow icon_wink.gif

jesli zimy beda takie, jak tegoroczna, to nie bedziecie odsniezac wcale. jak sie porobi tak, ze snieg bedzie sypal nieustannie przez kilka tygodni, to i szuflowac bedziecie codziennie.

Link do komentarza
Cytat

No i czy jest to bardzo uciążliwe w sezonie zimowym pod katem odśnieżania - czy trzeba to robić często itp.


Częstotliwość odśnieżania jest zależna od intensywności opadów, ale i
... od projektu.
A konkretnie od obciążeń na jakie dach został zaprojektowany/obliczony.
Śnieg i lód już dawno zmierzono i zważono, i obecnie wiadomo jak gruba jego pokrywa będzie wpływać na obciążenie konstrukcyjne dachu.
To nie tak że jak śnieg zaczyna padać to z szuflą trzeba od razu na dach włazić icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Częstotliwość odśnieżania jest zależna od intensywności opadów, ale i
... od projektu.
A konkretnie od obciążeń na jakie dach został zaprojektowany/obliczony

Śnieg i lód już dawno zmierzono i zważono, i obecnie wiadomo jak gruba jego pokrywa będzie wpływać na obciążenie konstrukcyjne dachu.
To nie tak że jak śnieg zaczyna padać to z szuflą trzeba od razu na dach włazić icon_biggrin.gif



No tak to jest logiczna i bardzo trafna uwaga - poszukam informacji o tym w projekcie, ewentualnie skontaktuje się z projektantem. To będzie dosc istotne zwłaszcza w sytuacji gdyby np. mąż musiał wyjechać na parę dni wtedy często odśnieżanie dla drobnej kobiety może być niemałym wyzwaniem :-)

Dzięki bardzo
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...