Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
rafal198128

papa termoizolacyjna na płytki

Recommended Posts

bardzo proszę o wypowiedź osób które w miarę się znają, czy można położyć, przykleić papę termoizolacyjną na płytki, dodam na zwykłą glazurę. bardzo dziękuję za odpowiedź.

w celu hydroizolacji balkonu, położenia na papę konstrukcji z desek. niestety mankamentem jest to, że balkon jest za wysoko na sam balkon przeszła już papa na papę sturodur a do styroduru "fachowcy" przykleili płytki, czyli jest taka możliwość nie potrzeba niczym malować płytek, żadnymi impregnatami?

bo niestety balkon przecieka, rok wcześniej była zmieniana fuga, był zmieniany silikon w miejscu gdzie jest łączenie płytka-opierzenie z blachy tytan-cynk parę miesięcy dobrze i znowu problem przeciekania tak więc postanowiłem przykleić papę termoizolacyjną i zrobić lekki pseudo balkon z drewna na papie

nie, balkon jest wolno wiszący i przecieka na stronę która jest nie znam fachowego opisu, jest to strona znajdująca się najdalej od ściany domu.

Cytat

zrób zdjęcia i wklej - proszę

niestety mrozik złapał i tak jakby palmy zniknęły nie jestem w stanie zrobić zdjęć, ale jak przyjdzie ciepło zacznie padać to też zacznie zaciekać

Cytat

niestety mrozik złapał i tak jakby palmy zniknęły nie jestem w stanie zrobić zdjęć, ale jak przyjdzie ciepło zacznie padać to też zacznie zaciekać

kolego nie rozumiem o co biega
nie piszę dostarcz mi balkon tylko wklej zdjęcia
za ciężko
to przyklej wspomnianą papę
i nie zawracaj 4 liter
pozdrawiam
  • Lubię to 3

Myślałem, że na tym forum tego nie napiszę.
Jednak dzisiaj, moim zdaniem, "poprawność forumowa" została zgwałcona - niestety. icon_evil.gif

Cytat

kolego nie rozumiem o co biega
nie piszę dostarcz mi balkon tylko wklej zdjęcia
za ciężko
to przyklej wspomnianą papę
i nie zawracaj 4 liter
pozdrawiam

Nie wiem czy zrozumiałeś niechęć rafal198128 do sesji zdjęciowej balkonu .
Jak na zdjęciach nie będzie plam bo "na ten czas" zniknęły ,to zdjęcia będą mało miarodajne .

rafal198128 zwróć uwagę na tym zdjęciu jak są zamocowane słupki balustrady,czasami można odgadnąć drogę przecieku, zdjęcia są w tym pomocne ,a lokalizację plam mogłeś dorysować na zdjęciu lub opisać precyzyjniej gdzie była . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)

Przeca to gdzie są (były, występowały) plamy jest mało istotne, bo źródło może być ( i zapewne jest) w innym miejscu.
Tak więc niech sobie wywija te ranty i skarży się dalej.
To pisałem ja - chamowaty cham. icon_evil.gif

Cytat

To pisałem ja - chamowaty cham. icon_evil.gif

ty siebie mojego tytułu nie przywłaszczaj

Animus już chyba nieistotne nie widzisz pacjenta to nie leczysz
przesz nie będę biegał i robił zdjęć balkonom żeby trafić na identyczny
bo to kafelki inne ,a to fuga, a to inaczej kładziona ,a to nie cieknie icon_biggrin.gif Edytowano przez MTW Orle (zobacz historię edycji)

Cytat

ty siebie mojego tytułu nie przywłaszczaj

Animus już chyba nieistotne nie widzisz pacjenta to nie leczysz
przesz nie będę biegał i robił zdjęć balkonom żeby trafić na identyczny
bo to kafelki inne ,a to fuga, a to inaczej kładziona ,a to nie cieknie icon_biggrin.gif

Przeczytałem te wpisy i poczułem się jakiś rozdarty. :scratching:

Animus ma depresję,
Bajbaga uprawia samokrytykę,
MTW Orle we frustracji...

Coś mi umknęło?

no cóż jak widać bogatemu wszystko wolno ... nawet przykleić lub spróbować przykleić papę do płytek
czy ktoś z Was wie gdzie dokładnie i w których miejscach pojawiły się plamy ???

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Na pozór tak ja nie liczyłem ale przetestowalem na sobie i obniżanie teperatury to lipa i nie zawsze róznica temperatur decyduje o zużyciu energii ale również siła wiatru oraz wilgotnoć więcej energii idzie przy skiszonej tempoeratyrze okołozerowej niż przy -5 na prawdę . Z 2 strony gość wszystko wyliczył w detalach ajk mu nie wierzyć
    • Tu jest o wyłączeniu całkowitym ogrzewania - ja tego nie proponuję. A do tego się odniosę trochę więcej. 1. Jeśli tak -to po co się ograniczac? To grzac, ile się da - przecież nic się nie zmieni. Wg tego twierdzenia. 2. Oto cytat z twego linku : https://www.pieniadzepodkontrola.pl/ile-zaoszczedzisz-na-ogrzewaniu-obnizajac-o-1-stopien-temperature-w-mieszkaniu-lub-domu-kalkulacja/: "Na pierwszy rzut oka dziwne jest to, że im zimniej na zewnątrz, tym wydawało by się, mniej oszczędzamy na obniżeniu temperatury, prawda? Tutaj właśnie tkwi główna pułapka tego sposobu podawania i określania oszczędności. Z tego powodu (miedzy innymi) powstał ten artykuł: żeby przestrzec Cię przed popełnianiem takiego błędu. Żeby zapobiec rozczarowaniom. Prawda jest taka, że w każdym z tych przypadków nie oszczędzamy ani mniej, ani więcej. Niezależnie od temperatury na zewnątrz, oszczędzamy dokładnie tyle samo. Zmienia się jedynie udział, jaki nasze oszczędności mają w ogólnej ilości zużytego ciepła. Jeżeli bowiem różnica temperatur wynosi 20 stopni, a zaoszczędzimy na obniżeniu o 1 stopień, to zaoszczędziliśmy 1/20, czyli udział tego jednego stopnia w pierwotnych 20 stopniach to 5%. Jeżeli natomiast różnica temperatur wynosi 45 stopni, a zaoszczędziliśmy 1, to udział tego jednego stopnia w różnicy temperatur wynosi 1/45 = 2%. Nie zmienia się więc ilość zaoszczędzonego ciepła, a tylko jego matematyczny udział w całości zużytego ciepła."   Autor liczy procenty od różnicy temperatury - ale przecież przy wyższej temperaturze na zewnątrz zużyjemy o wiele mniej gazu, niż przy o wiele niższe, przy mrozie.  A jeśli tak - to może te procenty w wydanych pieniądzach na gaz będą inne.   A na zdrowy rozum? Im miej spalę gazu, tym mniej zapłacę. Im mniej spalę gazu, tym niższą temperaturę dostanę. A więc jaka średnia temperatura jest bardziej konomiczna, niższa czy wyzsza?? 
    • A jakie kolanko powinno być? Celowo jest skierowanej w bok żeby było łagodniej. Co do pomarańczowe 110 to nie wiem jaka jest sztywność. Dolna 160 wiem że jest grubsza niż inne. A kolan jest tyle żeby było łagodniej, uważacie ze poprzednia wersja hydraulika od razu 45st w dół była lepsza? 
    • Niestety nie warto obniżać temperatury w nocy https://www.pieniadzepodkontrola.pl/czy-warto-wylaczac-ogrzewanie-na-noc-ile-mozna-zaoszczedzic-na-okresowym-wylaczaniu-ogrzewania/   Obniżanie w ogóle nie ma sensu niestety https://www.pieniadzepodkontrola.pl/ile-zaoszczedzisz-na-ogrzewaniu-obnizajac-o-1-stopien-temperature-w-mieszkaniu-lub-domu-kalkulacja/   ja tego nie liczyłem tylko przetestowałem w praktyce
    • Zawór napowietrzający należy montować tylko w pozycji pionowej z maksymalnym odchyleniem od pionu wynoszącym 5%. Nieprzestrzeganie tej zasady może doprowadzić do ich nieprawidłowej pracy.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...