Skocz do zawartości

Cieknący zawór


2marian2

Recommended Posts

Witam otóż mam taki problem.
1.Kiedyś zrobiłem ogień w piecu i woda mi się zagotowała do 110 stopni.
I teraz woda kapie z mniej wiecej tego miejsca,
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eba9ba099e1f0fa0.html

Tutaj zdjecie pokazujace ogolnie rury przy piecu.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ed0c4e471ea52ce8.html

Co teraz musze zrobic, jaką część wymienić?

Problem drugi to cieknący zawór w rurze z wodą z centralnego ogrzewania.
Chciałem dopuścic wode do pieca i zakręciłem i odkręciłem ten zawór( ale to nie był nie ten zawór) i teraz z niego kapie.
Jak to uszczelnic, czy trzeba kupic nowy zawor czy tylko to przekrętło czerwone.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dc0b5bec3ab4dd29.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dd05874cd3cac175.html

Pomocy!
Link do komentarza
Cześć, Marian.
Pierwszy cieknący to filtr. Tam na dole jest śruba z uszczelką. Puściła uszczelka.
Musisz odkręcić tę śrubę na dole i albo założyć jakąkolwiek podkładkę, albo na gwint nakręcić pakuł.
Przy okazji wyczyść sitko, które tam jest w środku.
Prosta sprawa, ale...

Ale
1. mus zakręcić wodę.
2. po odkręceniu tej śruby wyleci woda. Jak masz farta, to tylko trochę, ale jeśli hydraulik zrobił nieserwisowalną instalację (dał za mało zaworów), to szykuj wiadra.
3. Po robocie musisz z powrotem napełnić układ wodą i odpowietrzyć.
4. Uważaj na pompę, żeby nie chodziła na sucho. Usłyszysz. Tą śrubą na pompie, jeśli ją poluzujesz, wypuścisz powietrze, o ile ono tam będzie. I odpowietrznikami.

Ten drugi zawór - musisz uszczelnić gwint. A jeśli cieknie nie z gwintu, to wymień ten zawór.
Tu jest lekki problem, bo jakkolwiek jest to proste, to musisz się tam dobrać, czyli rozkręcić kawałek instalacji. Papranina. Ale do ogarnięcia.
Link do komentarza


Po mojemu to co do filtra o którym pisze PeZet to wszystko się zgadza oprócz tego ,że ja poleciłbym spuścić wodę z pieca czyli z całej instalacji c.o. bo wiadrami tego nie nadąży odbierać a choćby nawet to przy zmianie wiader i tak trochę wody poleci na piec no i większy kłopot.
Po fachowemu to powinien być zawór przed filtrem taki sam jaki jest za pompką i nie było by problemu. Ciekawy jestem jak do tej pory czyściło się owy zawór icon_smile.gif
Może wyprzedzę trochę temat ale powiem tak, jeżeli woda będzie spuszczona z całej instalacji to polecam wymienić ten filtr na filtr z zaworem albo na małą przeróbkę polegająca na wstawieniu przed filtrem zaworu.

Co do cieknącego zaworu z czerwoną rączką to zacząłbym od odkręcenia pokrętła (czerwona rączka) i sprawdził czy ten zawór posiada dławik. Jeżeli jest dławik to wystarczy dokręcić i po sprawie bo zapewne w tym miejscu przecieka. Jeżeli dławika nie ma to zawór do wymiany i też polecam kupić zawór z dławikiem. Zresztą uważam kupowanie zaworów bez dławika za nieporozumienie bo w przypadku przecieku zwykły zawór kulowy jest do wymiany, z dławikiem jeszcze do uratowania.
Zapewne Piotr o dławiku wiedział ale zapomniał icon_biggrin.gif każdemu eis zdarza, nawet najlepszym icon_biggrin.gif
A dla info autora tematu pokazuję co to jest ten dławik

A tu pokazany jest zwykły czyli bez dławika,wyrobią się oringi które uszczelniają trzpień i w takim zaworze już nic się nie zdziała jak zaczyna przeciekać.
Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Heniu, mocarz jesteś. Sporo się nauczyłem.
BTW, nie wiedziałem - do dziś! - co to za licho ten dławik...


Eeeeeeeeee tam kity żenisz icon_biggrin.gif
Rozumiem ,że to wyznanie poprzez Twoją wrodzoną skromność icon_lol.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Tanie zawory mają tylko jedno uszczelnienie a są takie gdzie sa 2 czy 3 oringi co poowduej że nic nie ciekanie. Wg mnie dławik nie jest kluczem


Dławik nie jest kluczem , jest nakrętką czy raczej śrubą otworową.
I co z tego ,że mogą mieć i trzy oringi? Gdybyś był praktykiem a nie teoretykiem to byś wiedział o tym.
Link do komentarza
Kluczem w sensie elementem kluczowym.
Od kiedy ferro ma coś co jest dobre zwłaszcza w zaworach kulowych?
Zdradz kolego jeszcze kraj produkcji i czy tam nie jest popularny miś panda.

Każdy kto stosuje za "5zl" produkty powinien sie zastanowić czy zastosowałby to u siebie.

Polemika o teoretyku jest w stylu PIS Ala jak sie nie ma nic do powiedzenia to sie tak pisze
Link do komentarza
Cytat

Kluczem w sensie elementem kluczowym.
Od kiedy ferro ma coś co jest dobre zwłaszcza w zaworach kulowych?
Zdradz kolego jeszcze kraj produkcji i czy tam nie jest popularny miś panda.

Każdy kto stosuje za "5zl" produkty powinien sie zastanowić czy zastosowałby to u siebie.

Polemika o teoretyku jest w stylu PIS Ala jak sie nie ma nic do powiedzenia to sie tak pisze


Ale co Ty za smutki piszesz. icon_question.gif
Że kluczem pisałeś w przenośni to nie jestem taki głupi aby tego nie odróżnić. Odpisałem ,że jest nakrętka z humorem (z emotikonką ), ale widać ciężko Ci załapać co jest żartem a co na serio.
A teraz na temat. kto pisał o Ferro? A jeżeli już poruszyłeś te markę to nie jest najgorsza jakie występują na rynku.
I co ma kraj produkcji do wyrobu w dzisiejszych czasach! Obudź się ze snu kolego.
I o jakich 5 zł piszesz, chyba za zawór bez dławika bo one mogą tyle kosztować.
Z PIS-u to raczej Ty jesteś bo styl Twoich wypowiedzi za tym świadczy. icon_biggrin.gif
I jak Z Ciebie taki praktyk to powiedz mi jak zawór z nawet pięcioma oringami icon_smile.gif zacznie przeciekać to co zrobisz? bo jeżeli z dławikiem zacznie przeciekać to ja wiem co zrobić aby zaworu nie wymieniać aby nie ciekł.
Link do komentarza
Oj wymieniaj sobie wymieniaj. Bardzo to ambitne i biznes aż się patrzy.
Nie zamieszczaj zdjęć których nie wiesz skąd są. Bo opinia na temat zaworu jest tylko żenująco promocją produktu który ma dławik.

Dobre zawory kulowe nie ciekną. jak są robione tak jak twoja ulubiona marka to masz zajęcie i biznes serwisowy.

Ja tego nie kupuje bo nie chciałbym z tak prostym zaworem mieć problemy .

Nic konstruktywnego tylko A ty.

Nie mam nic do Ciebie ale pisanie o super dławiku który ma ferro jest lokowaniem produktu który jest moim zdaniem słabej jakości. Jak ktoś chce to niech go kupuje i wymienia jak cieknie.
Link do komentarza
Cytat

...... pisanie o super dławiku który ma ferro jest lokowaniem produktu .....



icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

No dość ułomna wiedza.
Dlaczego akurat niby ta firma ?
Równie dobrze mógł by to być jeden z kilkunastu innych producentów takich zaworów.
W zasadzie, wszyscy producenci takie zawory w swojej ofercie mają - ciekawe dlaczego.

Fachowcy to wiedzą "fafofcy" muszą się podszkolić. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Produkt jest na tyle dobry, na ile jest dobre jego najsłabsze ogniwo - czytaj instalator (dla tego porównania).
Jedni lubią rybki inni teściową.
To nie ja twierdziłem, ze akurat ta firma jest słaba - tak wiec podaj nazwę tej "nibylepszej", bo sporo osób błądzi i kupuje (o zgrozo) akurat takie "gówniane" lub podobnie gównianych firm produkujących zawory z dławikami.
Tak wiec oświeć te ciemne masy (w tym i mnie) jakaż to wiodąca najlepsiejsza z najlepsiejszych firm jest godna Twojej uwagi.
Link do komentarza
Cytat

Odwracanie kotka, nieładnie. Jak rasowy polityk


bajbaga zalokuj swoje typy i z uwagi na spora ilość postów i okres od kiedy doradzasz masz pełen szacun i pierwszeństwo.


Skończ z tym lokowaniem, bo rodzi się pyskówka, a w tym temacie nie o to chodzi icon_evil.gif Edytowano przez stach (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Oj wymieniaj sobie wymieniaj. Bardzo to ambitne i biznes aż się patrzy.
Nie zamieszczaj zdjęć których nie wiesz skąd są. Bo opinia na temat zaworu jest tylko żenująco promocją produktu który ma dławik.

Dobre zawory kulowe nie ciekną. jak są robione tak jak twoja ulubiona marka to masz zajęcie i biznes serwisowy.

Ja tego nie kupuje bo nie chciałbym z tak prostym zaworem mieć problemy .

Nic konstruktywnego tylko A ty.

Nie mam nic do Ciebie ale pisanie o super dławiku który ma ferro jest lokowaniem produktu który jest moim zdaniem słabej jakości. Jak ktoś chce to niech go kupuje i wymienia jak cieknie.


icon_biggrin.gif
Panie Pisior przestań Pan ściemę walić. icon_biggrin.gif twoje wypowiedzi jak rasowego polityka ,o wszystkim i o niczym icon_biggrin.gif
Zdjęcia jakie umieściłem były tylko po to aby pokazać jaka jest różnica między jednym zaworem a drugim.
Coś się przyczepił do tego Ferro? Firma jak każda inna.
Bo widzisz przy zaworze z oringami nie trzeba się znać bo jak cieknie to się go wymienia (chyba że znasz jaki sposób aby go uszczelnić) , natomiast z dławikiem to trzeba wiedzieć gdzie należy przykręci aby nie ciekło, tylko widocznie kolego tego nie robiłeś to i jak możesz o tym wiedzieć. Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Cytat

Dławik nie jest kluczem , jest nakrętką czy raczej śrubą otworową.
I co z tego ,że mogą mieć i trzy oringi? Gdybyś był praktykiem a nie teoretykiem to byś wiedział o tym.


Ja również miałem problem z zaworem w wersji z oringami . Problem rozwiązałem usuwając oring a w jego miejsce owinąłem pakuły nasmarowane smarem grafitowym i jak na razie (12 lat) trzyma
icon_smile.gif

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...