Skocz do zawartości

Kino domowe - zdalne sterowanie


Recommended Posts

Jak Wam się podoba takie coś? http://www.darin.pl/15-kino-domowe
Zaczynam się nad tym zastanawiać - fakt, że to jest taki w sumie bajer, nic niezbędnego, ale podoba mi się. Trochę też jest to dla leniwych, komu się nie chce wstać z kanapy, ale ja w sumie do takich należę :P
Bo ja już darina w sumie mam - oświetlenie i rolety, a teraz chcę to sobie poszerzyć bo naprawdę fajnie działa.
Link do komentarza
Mi się podoba to sprzężenie kina domowego z klimatyzatorem i podlewaniem ogrodu.
Cytat

IO22 - pozwoli sterować niektórymi projektorami oraz urządzeniami wyposażonymi w wejścia sterujące - np. w celu automatycznego uruchomienia projektora lub klimatyzacji.
Moduł wejść / wyjść przeznaczony jest do sterowania dwoma urządzeniami w zakresie dwustanowym (włącz / wyłącz) oraz wprowadzania do systemu dwóch sygnałów binarnych. Uniwersalna konstrukcja modułu sprawia, iż może być wykorzystany m.in. jako sterownik nawadniania.



Zaczynam się zastanawiać jak do tej pory mogłem oglądać filmy bez nawadniania... bynajmniej nie siebie icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Mi się podoba to sprzężenie kina domowego z klimatyzatorem i podlewaniem ogrodu.


Zaczynam się zastanawiać jak do tej pory mogłem oglądać filmy bez nawadniania... bynajmniej nie siebie icon_mrgreen.gif



No właśnie chodzi o to, żeby oglądać, a nawadniało się w tym samym czasie samo. Bo ja np. mam duży ogródek i jak mam nawadniać, to już sobie nie pooglądam… :P

W każdym razie, dla osób, które naprawdę szukają jakiejś sensownej informacji dodam, że to chodzi o centralne strerowanie tym wszystkim, z jednego włącznika, więc może to być nawadnianie, a równie dobrze zasłanianie rolet czy włączanie oświetlenia - jak co komu pasuje.
Link do komentarza
Cytat

W każdym razie, dla osób, które naprawdę szukają jakiejś sensownej informacji dodam, że to chodzi o centralne strerowanie tym wszystkim, z jednego włącznika, więc może to być nawadnianie, a równie dobrze zasłanianie rolet czy włączanie oświetlenia - jak co komu pasuje.


Nie żebym był zagorzałym przeciwnikiem automatyki domowej.
Ale powiedz mi jaką różnicę robi (ile czasu to zajmuje, albo na ile jest to skomplikowane) jeśli poszczególne czynności będę uruchamiał indywidualnymi przełącznikami znajdującymi się w tym samym panelu.

Bo jeśli dla komfortu dalszego życia muszą zaprogramować scenę świetlną żeby dwu-funkcyjnym przełącznikiem nie włączać raz dwóch, a raz czterech "żarówek" lub i sześciu naraz to pójdę na to... oj pójdę, obowiązkowo. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie żebym był zagorzałym przeciwnikiem automatyki domowej.
Ale powiedz mi jaką różnicę robi (ile czasu to zajmuje, albo na ile jest to skomplikowane) jeśli poszczególne czynności będę uruchamiał indywidualnymi przełącznikami znajdującymi się w tym samym panelu.

Bo jeśli dla komfortu dalszego życia muszą zaprogramować scenę świetlną żeby dwu-funkcyjnym przełącznikiem nie włączać raz dwóch, a raz czterech "żarówek" lub i sześciu naraz to pójdę na to... oj pójdę, obowiązkowo. icon_smile.gif



A mnie obojętnie czy w jednym panelu kilka przycisków, czy wszystkie w jednym, jeśli oczywiście to będzie funkcjonalne. Wazne żeby był ten jeden panel, a nie kilka różnych...
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Kino też mam LG - od kilku lat. Chodzi bez problemow, a mimo upływu czasu daje radę - a jest eksploatowane dość intensywnie.
Nie mam innego radia, a moje dziewczyny dość często urządzają sobie seanse kinowe.

A tak przy okazji - co zarzucasz LG ? Jakieś wady wrodzone ?
Oczywiście mam na uwadze podobny przedział cenowy sprzętu.
Link do komentarza
Cytat

Kino też mam LG - od kilku lat. Chodzi bez problemow, a mimo upływu czasu daje radę - a jest eksploatowane dość intensywnie.
Nie mam innego radia, a moje dziewczyny dość często urządzają sobie seanse kinowe.

A tak przy okazji - co zarzucasz LG ? Jakieś wady wrodzone ?
Oczywiście mam na uwadze podobny przedział cenowy sprzętu.



Jedynie z własnego doświadczenia nie jestem zadowolony. Kiedyś miałem 3 sprzęty LG i jakoś nie pałam do niego miłością
Link do komentarza
Ps. A tak na marginesie.
Moim zdaniem kino domowe jako "podmiot" odchodzi powoli do lamusa.

Współczesne TV (a zwłaszcza TV Smart) powoli zastępują kino domowe, a elektroniczna obróbka dźwięku wypiera kolumny "przestrzenne".

Bez problemów można kupić (za 2.000zł) 40' TV Smart z 3D, gdzie w warunkach domowych uzyska się efekty dźwiękowe takie jak przy (przeciętnym) kinie domowym.

dopisałem: cenę Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
Jeśli chodzi o automatykę budynkową, to długo zastanawiałem się nad wyborem rozwiązania. W końcu padło na fibaro http://www.fibaro.com/pl/ , głównie z uwagi na cenę (kilkukrotnie niższa od systemów przewodowych) i możliwość rozszerzania systemu. Póki co mam kilka Wall Plugów, modułów do sterowania żaluzji i Motion Sensorów, ale już widzę, że na tym się nie skończy icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...