Skocz do zawartości

Montaż drzwi w zimie (pada śnieg)


Recommended Posts

Miło Was powitać. Chciałbym zapytać o możliwość montowania drzwi zewnętrznych w zimie? Teraz zaczął padać śnieg a właśnie przyjechały do mnie drzwi. Głupio zamówiłem w środku zimy ale dostałem mały rabat od sprzedawcy i się połasiłem icon_redface.gif . Teraz nie wiem czy trzymać w garażu do wiosny czy montować w zimie. Z jednej strony boję się, że ukradną (i tak nie mam okien jeszcze), z drugiej strony montaż zimą przy padającym śniegu.

Help me icon_smile.gif

P.S. nie mam ich gdzie podziać do wiosny, bo i taką możliwość rozważałem aby dać komuś na przechowanie.
Link do komentarza
Montować można, niczemu zima nie przeszkadza .Jedynie na co musisz zwrócić uwagę to na piankę, aby była do użytku w minusowej temperaturze, zwykła się nie nadaje na te porę roku. Co do ewentualnego obrobienia drzwi tynkiem to i tak widzę,że nie wchodzi w grę bo jeżeli nie masz okien to i nie masz chyba otynkowanych ścian, z tym możesz poczekać do wiosny. A co do kradzieży to jak maja ukraś to i tak ukradną, najpewniejsze byłoby przechowanie u kogoś np. u sąsiada.
Link do komentarza
Cytat

A co do kradzieży to jak maja ukraś to i tak ukradną, najpewniejsze byłoby przechowanie u kogoś np. u sąsiada.



Gdybym tylko miał taką opcję to dla bezpieczeństwa poczekałbym do wiosny i zrobiłbym to razem z oknami i później tynkami o które pytałeś.
A padający śnieg nie będzie przeszkadzał w schnięciu pianki? Teraz pogoda jest zmienna, raz pada śnieg a raz deszcz, co chwilę zmiana temperatury na dodatnią lub poniżej 0.
Na drzwi nie wydałem może jakiegoś majątku patrząc przez pryzmat dotychczasowych działań ale wiadomo jak to jest z kredytem - człowiek liczy w pewnym momencie każdą złotówkę.
Link do komentarza
Cytat

A padający śnieg nie będzie przeszkadzał w schnięciu pianki? Teraz pogoda jest zmienna, raz pada śnieg a raz deszcz, co chwilę zmiana temperatury na dodatnią lub poniżej 0.


Dlatego napisałem Ci abyś zwrócić uwagę na piankę montażową przeznaczona do niskich temperatur. Nic się nie stanie przy takich temperaturach jak na razie są.
Spokojnie możesz montować.
Link do komentarza
Cytat

Dlatego napisałem Ci abyś zwrócić uwagę na piankę montażową przeznaczona do niskich temperatur. Nic się nie stanie przy takich temperaturach jak na razie są.
Spokojnie możesz montować.



OK, wiem o co chodzi już z temperaturą ale ewentualny deszcz lub deszczyk nie rozmoczy pianki. Nigdy nie montowałem okien, drzwi itp pianką i stąd mam obawy o schnięcie mokrej pianki.
Link do komentarza
Cytat

OK, wiem o co chodzi już z temperaturą ale ewentualny deszcz lub deszczyk nie rozmoczy pianki. Nigdy nie montowałem okien, drzwi itp pianką i stąd mam obawy o schnięcie mokrej pianki.


Powiem tak, woda nie powinna zaszkodzić, nawet zalecają aby przed piankowaniem powierzchnie spryskać wodą.
Link do komentarza
Zgadza się co Jani napisał. Ja nie wspomniałem o dyblach czy kotwach to uważałem ,że to oczywista oczywistość icon_smile.gif
A co do pianki to można nią wypełnić szczeliny na wiosnę., w razie gdyby faktycznie była gołoledź na ścianach.
Tylko przy takich temperaturach to ciężko aby coś takiego wystąpiło, no jeszcze pytanie do autora tematu w jakim rejonie Polski się buduje i z czego ma ściany , z jakiego materiału.
Link do komentarza
Dziwna historia. Ja bym nie montował drzwi, kiedy nie ma okien, bo:
- trzeba znać poziom 0 - by zamontować drzwi zgodnie z wysokością wylewek, a te często są niestety wyznaczane ostatecznie przez wysokość okna balkonowego.
- łatwiej takie drzwi ukraść - bo jest do nich dostęp od środka, więc mozna odkręcić kotwy i wyciąć pianę. Drzwi to zwykle produkt w miarę typowy i jednosktkowy, więc - inaczej niż okno - można go zamontować wszędzie.. Czyli jest potencjalnie na nie popyt..
- jeśli już sprzedawca Cię namówił, to poproś go o przetrzymanie. Normalna firma nie powinna robić problemu, bo cyba że jest to handlarz i w oczach ma same złotówki.

Odnośnie montażu zimą - nie tylko pianka musi być przeznaczona na minusowe temperatury - jest jeszcze coś takiego jak temperatura puszki - musi być wyraźnie ciepła, bo inaczej pianka nie jest wystarczająco wymieszana i nie "pieni się" tak jak powinna. Wczoraj montowałem na dwóch rodzajach zimówek - minus 10,minus 18 i w pistolecie miałem jeszcze resztę pianki wielosezonowej. Najlepiej sprawdziła się ta zwykła, bo pistolet i puszka były odpowiednio nagrzane. Zimówki - mimo iż trzymałem je przy grzejniku po paru minutach były wychłodzone - w samym pistolecie. Taka pianka po złapaniu przez mróz zwyczajnie się kruszy.

Link do komentarza
Cytat

- łatwiej takie drzwi ukraść - bo jest do nich dostęp od środka, więc mozna odkręcić kotwy i wyciąć pianę. Drzwi to zwykle produkt w miarę typowy i jednosktkowy, więc - inaczej niż okno - można go zamontować wszędzie.. Czyli jest potencjalnie na nie popyt..



To mnie pocieszyłeś. Właśnie chciałem pojechać do sklepu po piankę i powalczyć w weekend z drzwiami. W sumie jeszcze łatwiej będzie je ukraść z garażu, który jest zabity deskami :(.
Okien nie ma - to fakt, tak samo jak wylewek. Wiem, że kupiłem drzwi w terminie z czapki i trochę nie w kolejności stawiania domu icon_smile.gif. Przyznam się bez bicia o czym wcześniej pisałem. Połasiłem się na kilka % rabatu, który pewnie dostałbym i na wiosnę od tego człowieka.

Lodu na murze niema więc chyba powinno być ok. Dzięki finlandia za cenną uwagę o temperaturze puszki z pianką. Tego nie wiedziałem. W razie czego ile pianki trzeba kupić do montażu drzwi? Abym później nie jeździł po marketach w trakcie pracy, bo jak się domyślam nie można przerwać piankowania i później coś dosztukować?
Ościeżnica ta w środku (szerokość zewnętrzna ościeżnicy 100cm):
http://wiked.pl/drzwi/drzwi-stalowe/wzory-...klenia-kolory-3
Drzwi w klasie premium - nie wiem czy to zmienia coś w ościeżnicy czy nie. W razie czego mówię aby nie było później icon_smile.gif.

Sam montaż w weekend - szczerze nie wiem, bo namieszaliście mi w głowie icon_smile.gif lub raczej rozjaśniliście mi moją głupotę icon_redface.gif .
Link do komentarza
Cytat

Najlepiej sprawdziła się ta zwykła, bo pistolet i puszka były odpowiednio nagrzane. Zimówki - mimo iż trzymałem je przy grzejniku po paru minutach były wychłodzone - w samym pistolecie. Taka pianka po złapaniu przez mróz zwyczajnie się kruszy.


W temacie pianki zimowej do końca nie mogę się zgodzić, a w szczególności z ostatnim pogrubionym zdaniem.
Otóż pianka zwykła przy niskiej temperaturze kruszy się jak szkło ale nie zimowa.
Ja zimową piankę podgrzewałem na budowie suszarka do włosów a innym razem ciepłą wodą z czajnika icon_smile.gif
I jeszcze co mogę podpowiedzieć to warto kupić piankę nisko-rozprężną.

Cytat

Tego nie wiedziałem.


Z całym szacunkiem do Twojego zapału wydaje mi się ,że dużo jeszcze nie wiesz. A sam montaż niby nie jest jakiś skomplikowany ale przy braku jako takiej wiedzy można robotę spieprzyć.
Tak więc lepiej pooglądaj jakieś filmiki z montażu drzwi i pytaj w razie wątpliwości bo ja jak i inni tu zebrani icon_smile.gif nie wiemy jaka posiadasz wiedzę.
Link do komentarza
Cytat

W temacie pianki zimowej do końca nie mogę się zgodzić, a w szczególności z ostatnim pogrubionym zdaniem.
Otóż pianka zwykła przy niskiej temperaturze kruszy się jak szkło ale nie zimowa.
Ja zimową piankę podgrzewałem na budowie suszarka do włosów a innym razem ciepłą wodą z czajnika icon_smile.gif
I jeszcze co mogę podpowiedzieć to warto kupić piankę nisko-rozprężną.


No cóż - na montażu zawsze jestem pianistą, więc piszę to co widzę. Wystarczy chłodek - temperatura 5stopni na plusie, by pianki zaczynały "płynąć". Nie ma to znaczenia - zimowa czy letnia. Widzę to od kilku lat tak samo jak to, że ceny pian specjalnie nie rosną a za to ubywa im jakości, a używam różnych marek, bo cały czas dążę do ideału i zawsze szukam towarów lepszych a nie tańszych. Moi dostawcy nie wiedzą o co mi chodzi, bo to tylko handlowcy a nie praktycy i robią wielkie oczy jak się pytam o ten problem.
Oczywiście ważną kwestią jest rozmieszanie piany + dobra temperatura (zwykle przez godzinę czy dwie grzeję je na silniku, jak jestem dłużej na montażu to non stop chodzi farelek). Wystarczy jednak odłożyć pistolet na 5 minut i już piana w pistolecie traci właściwości.

Krystok -
dopianować możesz zawsze. Jedna pianka Ci spokojnie wystarczy. Ale jak widzę nie montowałeś wcześniej drzwi.. więc ja bym to jednak zlecił komuś z doświadczeniem.


Link do komentarza
Cytat

Z całym szacunkiem do Twojego zapału wydaje mi się ,że dużo jeszcze nie wiesz. A sam montaż niby nie jest jakiś skomplikowany ale przy braku jako takiej wiedzy można robotę spieprzyć.
Tak więc lepiej pooglądaj jakieś filmiki z montażu drzwi i pytaj w razie wątpliwości bo ja jak i inni tu zebrani icon_smile.gif nie wiemy jaka posiadasz wiedzę.



Wiedzę staram się nadrabiać na bieżąco w miarę postępu na budowie ale to jest tylko teoria, którą próbuję przełożyć na praktykę. Nie wszystko wychodzi mi idealnie, nieraz trzeba poprawić i wkurzam się za każdą zdublowaną złotówkę na zrobienie czegoś przeze mnie (w zasadzie próbę) a później na poprawę mojej partaniny. Z zamiłowania dłubię w drewnie i lubię majsterkować ale budowa domu dalece od tego odbiega. Uciąć prosto deskę a postawić 12m prostej ściany to dwie inne bajki.

Pytanie jeszcze o piankę. Czy nada się coś takiego?
http://www.soudal.pl/pianki-montazowe/item...zowa-genius-gun
Bo jest jeszcze wersja do pistoletu, którego nie mam i nie potrzebuję do wstawienia 1szt. drzwi - okna wstawi jakaś firma gdzie je zamówię, bo to za duża rzecz jak na moje umiejętności.
Link do komentarza
Pianka wygląda na ok. Pamiętaj by ją jednak trzymać w cieple (np. noc wcześniej w domu a potem w aucie i może na silniku?)
Bardziej bym się jednak skupił na dokładności montażu. Potrzebujesz - poziomicę krótką - to metra i długą - 2m. Parę klinów (najlepiej z deski, bo te Pcw to będą się ślizgać na stali), młotek, wietrartkę, wkretarkę.
W komplecie z ościeżnicą powinny być dyble montażowe o śr 10mm. Najważniejsze jest dokładne ustawienie drzwi w trzech płaszczyznach (pion, poziom, przekątna), skilnowanie ich, przymierzenie skrzydła, ew. wcześniejsze zadyblowanie. Pianowanie to ostatni etap który można zrobić nawet następnego dnia.
Powodzenia!
Link do komentarza
Cytat

W komplecie z ościeżnicą powinny być dyble montażowe o śr 10mm. Najważniejsze jest dokładne ustawienie drzwi w trzech płaszczyznach (pion, poziom, przekątna), skilnowanie ich, przymierzenie skrzydła, ew. wcześniejsze zadyblowanie. Pianowanie to ostatni etap który można zrobić nawet następnego dnia.
Powodzenia!



Śruby są w komplecie. Ustawienie rozumie się samo przez się.
Czyli najpierw złożyć ościeżnicę, ustawić wstępnie klinami w murze, później przymierzyć skrzydło i przewiercić otwory+montaż śrub. Później pianka niskorozprężna.
Nie łapię o co chodzi z silikonowaniem? Narożniki na łączeniach uszczelnić?
Link do komentarza
Cytat

A sprawdzałeś warunki montażu i gwarancyjne dla tych drzwi ?



Rozwiń, bo nie do końca rozumiem Twoje pytanie. Gwarancja 24m-ce ale nie potrzeba jakiejś specjalnej ekipy montażowej z certyfikatem.

P.S. Finlandia - na pewno 1 puszka 750ml starczy? Obliczyłem na szybko i ościeżnica ma pojemność około 25L (z minimalnym luzem do zamontowania klinami). Pianka musiałaby powiększyć objętość około 33x.

Nie wiem czy dobrze liczę?
10cm głębokość
5cm szerokość
500cm obwód (2x 2m piony + 1x nadproże 1m)

10*5*500=25000cm3
25000cm3/1000=25L tak mniej więcej.
Link do komentarza
Cytat

W przypadku 90% odrzucanych roszczeń gwarancyjnych, "pretekstem" jest niewłaściwy montaż.



Zależnie od przyczyny złożenia reklamacji. Jeśli np. od skrzydła zacznie odłazić laminat to montaż nie ma znaczenia, nawet jeśli jest on zrobiony bez trzymania żadnych pionów.
Temat reklamacji/gwarancji jest jak dla mnie zbyt długi aby można było opisać różne przeboje w kilku słowach icon_smile.gif. Kto sprzedaje ten wie - nie tylko mowa o drzwiach, oknach itp.
Link do komentarza
Cytat

Zrobiłem wyżej literówkę - miało być "sklinowanie", czyli stabilne ustawienie klinami.


Już myślałem, że znowu czegoś nie wiem icon_evil.gif
Cytat

Czasem konkurencja Wikędów ma ciasno spasowaną ościeżnicę i skrzydło wydaje się za duże w stosunku do ościeżnicy, dlatego klinami można ją rozepchnąc na boki ;)


Nie chwytam - kliny wbijam między mur a ościeżnicę więc wtedy "zapadnie się" do środka jak za mocno zaklinuję. Chyba chodzi o rozpórki do montażu?
Montował będę Wikędy - u nich ościeżnica nie jest za ciasna?
Link do komentarza
Ościeżnica do drzwi Wikęd nie jest za ciasna, bo taka nie może być. Nie bój się - ościeżnica jest na pewno dopasowana wielkością do skrzydła. Finlandii chodziło o coś innego.

Do montażu ościeżnicy składanej przyda się jeszcze na pewno kątownik którym sprawdzisz naroża.
Zobacz przede wszystkim ten filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=PsB8qAfTE_g
Inne drzwi ale zasada montażu zostaje ta sama.
Link do komentarza
Cytat

Ościeżnica do drzwi Wikęd nie jest za ciasna, bo taka nie może być. Nie bój się - ościeżnica jest na pewno dopasowana wielkością do skrzydła. Finlandii chodziło o coś innego.

Do montażu ościeżnicy składanej przyda się jeszcze na pewno kątownik którym sprawdzisz naroża.
Zobacz przede wszystkim ten filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=PsB8qAfTE_g
Inne drzwi ale zasada montażu zostaje ta sama.


No powiedzmy że o coś innego;) Na wskazanym filmie, w okolicy minuty 1.57sek jest pokazany moment zlożenia oscieżnicy. Jak ktoś ją będzie miał w ręku to zobaczyć, że mimo w miarę dopasowanych dziur jest tam miejsce na ludzką niedokładność. Zbijając drzwi "mocno" możemy przypadkiem sprawić, że będą miały przez to minimalny luz, co przy mniej precyzyjnym montażu może zdecydować o obcieraniu.
Pamiętaj jeszcze, że teraz jest zimno a latem drzwi się nagrzeją i rozszerzą o np. 1mm. To w połączeniu z rozpechnięciem ościeżnicy też o 1mm może sprawić, że będzie coś obcierało icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

No powiedzmy że o coś innego;) ...



Nie chciałem opisywać o co chodzi dokładnie, bo ktoś kto nie montował nigdy drzwi może zrozumieć taką instrukcję nieopatrznie. Trzymam kciuki za Krystoka aby nie schrzanił sobie drzwi i nie musiał na wiosnę poprawiać.
Co do zaklepywania młotkiem (okolice 1:57 na filmie) ja wolę zrobić to w miarę ciasno ale tu trzeba zamontować kilka sztuk drzwi aby wiedzieć co znaczy w miarę ciasno a nie na sztywny icon_smile.gif. Mickiewicz ze mnie nie jest aby opisać to słowami. Wolę młotkiem przypierdzielić niż gadać ;)
Link do komentarza
Cytat

Trochę nie związane z tematem.

Zmieniły się przepisy dot zwrotu VAT.
Jeśli F-ra jest z tego roku, to nijak nie dostaniesz zwrotu - a zatem, czy nie opłacało się zakupić tych drzwi z montażem ?



Drzwi zamawiałem jakoś na początku grudnia i mam FV z datą z zeszłego roku. Montażu ten sklep a raczej mała hurtownia nie prowadzi. Nie było to argumentem za zakupem tych drzwi ale jak podkreślam i biję się w pierś - kupiłem bo poleciałem na mały rabat :(.
Najbardziej boję się kradzieży mimo że drzwi nie kosztowały majątku to wolę nie wydawać tych pieniędzy 2 raz. Z montażem dałem sobie póki co spokój ale za to więcej wydam pieniędzy na dojazd na budowę i doglądanie dobytku.
Muszę zebrać jeszcze więcej informacji na ten temat.

P.S. jak z ilością potrzebnej pianki? Na pewno 1 puszka starczy?
Link do komentarza
Cytat

P.S. jak z ilością potrzebnej pianki? Na pewno 1 puszka starczy?


Kup dwie na wszelki wypadek, przy całej budowie jeszcze może być że nie jedną będziesz dokupywał.
I jeszcze w temacie pianki, opłaca się kupować piankę na pistolet (oczywiście pistolet musisz tez kupić), jest bardziej wydajna od tej z wężykiem i jeżeli jeszcze coś zostanie w puszce to z pistoletu jeszcze ją wykorzystasz ,z wężykiem to różnie.
Link do komentarza
Dzięki za info. Puszki kupię dwie w razie czego ale jak pisałem - z montażem się wstrzymuję póki nie poduczę się trochę.
Pistoletu nie będę kupował bo nie będzie mi później potrzebny. To raczej jednorazowa akcja a później pistolet do niczego mi się nie przyda, choć czytałem, że lepiej się pracuje nim jak wężykiem.
Link do komentarza
Cytat

Dzięki za info. Puszki kupię dwie w razie czego ale jak pisałem - z montażem się wstrzymuję póki nie poduczę się trochę.
Pistoletu nie będę kupował bo nie będzie mi później potrzebny. To raczej jednorazowa akcja a później pistolet do niczego mi się nie przyda, choć czytałem, że lepiej się pracuje nim jak wężykiem.


Nigdy nie mów nigdy icon_biggrin.gif Pianki zapewne jeszcze nie raz będziesz używał. Ja tak samo myślałem jak Ty,z ta różnica ,że pistolet już miałem ,jedynie byłem ostrożny z kupnem pianki. Kupowałem tak po jednej sztuce a w sumie poszło mi chyba z sześć icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Śnieg nie przeszkadza. Przeszkadzać może siarczysty mróz.



Już wszystko wiem co i jak icon_smile.gif
Byłem dzisiaj w sklepie gdzie kupiłem drzwi. Dopytałem ile pianki trzeba do ościeżnicy Wikędowskiej. 2 puszki starczą jak do każdej innej tego typu, bo jedna nieraz może nie styknąć - zależy jak duży jest luz pomiędzy ścianą a ościeżnicą.
Z montażu zrezygnowałem bo wszystko pokrywa się teraz lodem więc nie będzie jak zamontować, a w dodatku moja wiedza nie starczy do tego icon_redface.gif.
Za Waszą namową podpytałem o możliwość przechowania drzwi i za dorobne "na piwko" Pan zgodził się je przytulić do siebie póki nie ma takiego ruchu. Dodatkowo na wiosnę wpadnie z tymi drzwiami jeszcze raz do mnie i będzie montaż przez niego robiony.

Mądry polak po szkodzie jak to mówią, bo chyba lepiej było brać od razu z montażem, bo tak to się nakombinowałem i zawracałem Wam głowę z tym montażem. Może komuś na przyszłość się przyda taka informacja.

Dzięki raz jeszcze Wszystkim za pomoc!
Link do komentarza
Cytat

Ważne że po kilku dniach na tym forum doszedłeś do najrozsądniejszego rozwiązania dla Ciebie. icon_wink.gif



Chyba nie tylko dla mnie takie rozwiązanie będzie najrozsądniejsze, bo jak się okazuje montaż drzwi w cale nie jest taki prosty na jaki się wydaje. Z pozoru kilka klinów, rozpórek i trochę ustawiania kątów i pionów/poziomów. Niby nic takiego ale jest taka ilość rzeczy o których trzeba pamiętać lub wiedzieć aby uniknąć błędów przy montażu, że wolałem sam tego nie robić.
Na szczęście sprzedawca zgodził się zaopiekować się moimi drzwiami, a dzięki Wam uzyskałem trochę wiedzy a raczej oleju w głowie icon_smile.gif.
Dzięki raz jeszcze za pomoc w oszczędzeniu mi $ i kłopotów icon_smile.gif.
Link do komentarza
Cytat

Chyba nie tylko dla mnie takie rozwiązanie będzie najrozsądniejsze, bo jak się okazuje montaż drzwi w cale nie jest taki prosty na jaki się wydaje. Z pozoru kilka klinów, rozpórek i trochę ustawiania kątów i pionów/poziomów. Niby nic takiego ale jest taka ilość rzeczy o których trzeba pamiętać lub wiedzieć aby uniknąć błędów przy montażu, że wolałem sam tego nie robić.
Na szczęście sprzedawca zgodził się zaopiekować się moimi drzwiami, a dzięki Wam uzyskałem trochę wiedzy a raczej oleju w głowie icon_smile.gif.
Dzięki raz jeszcze za pomoc w oszczędzeniu mi $ i kłopotów icon_smile.gif.


Dzięki że wyciągnęleś wniski i przyznałeś się do nienajlepszego pomysłu. Dla takich postaw warto się udzielać icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Dzięki że wyciągnęleś wniski i przyznałeś się do nienajlepszego pomysłu. Dla takich postaw warto się udzielać icon_smile.gif



To ja muszę raz jeszcze podziękować za uratowanie drzwi i pieniędzy, bo już dopytałem, że za demontaż i ponowny montaż jest wyższa stawka. Dodatkowo nie wiem co by było z ościeżnicą po moich naukach montażu.

P.S. Finlandia, może trochę nie w porę to pytanie (mądry polak po szkodzie) ale czy dobry jest w ogóle ten producent? Bo tak na prawdę teraz zacząłem coś więcej czytać o drzwiach i wszędzie polecają Gerdę, KMT, CAL, Hormana a co z drzwiami Wikęd? icon_redface.gif Wytrzymają trochę czy to jakiś chińczyk pod polską nazwą? Bo jeśli to jakiś chonol to czy jest jakiś sposób oddania tych drzwi do sklepu?
Link do komentarza
Cytat

To ja muszę raz jeszcze podziękować za uratowanie drzwi i pieniędzy, bo już dopytałem, że za demontaż i ponowny montaż jest wyższa stawka. Dodatkowo nie wiem co by było z ościeżnicą po moich naukach montażu.

P.S. Finlandia, może trochę nie w porę to pytanie (mądry polak po szkodzie) ale czy dobry jest w ogóle ten producent? Bo tak na prawdę teraz zacząłem coś więcej czytać o drzwiach i wszędzie polecają Gerdę, KMT, CAL, Hormana a co z drzwiami Wikęd? icon_redface.gif Wytrzymają trochę czy to jakiś chińczyk pod polską nazwą? Bo jeśli to jakiś chonol to czy jest jakiś sposób oddania tych drzwi do sklepu?


Jakbyś chwialił się tu zakupem jakiś miernych drzwi (np. tych chińczyków) to na pewno nie byłoby tylu chętnych do pomocy - (bo jak ktoś już uwielbia się babrać w blocie, to co mu przeszkadzać;)
Polecenia Gerdy? Żartujesz? Ostatni rok to praktycznie sam spam reklamowy. Horman podobnie, chociaz sporo jest tez prawdziwych opinii.
Wikęd - to stosunkowo nowa firma na szerokim rynku (chociaż jako producent wcale nowi nie są), ale jest przez wielu uznawana za lidera w tym segmencie stalówek.
Link do komentarza
Cytat

...ale jest przez wielu uznawana za lidera w tym segmencie stalówek.



Poważnie? Myślałem, że Gerda jest liderem w drzwiach. A cena niższa jak w Gerdzie, bo dałem niecałe 2400. Z resztą na te dostałem mały rabat a jak sprzedawca wyciągnął katalog Gerdy to nie do końca wiedziałem za co mam zapłacić, bo opcji było tyle, że nie ogarnąłem tematu.
Tak czy siak na wiosnę okaże się co kupiłem jak ktoś mądrzejszy zamontuje te drzwi.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Jak już wiecie drzwi zakupiłem i na szczęście ich nie montowałem. Jest już przedsionek wiosny i czas zamówić okna aby za kilka tygodni przyszły. Liczę, że będzie to początek kwietnia i znów ruszymy z budową, bo teraz tylko sprzątam i krzątam się po działce pilnując czy wszystko jest na swoim miejscu.
Odpukać kradzieży jeszcze nie miałem, choć z relacji sąsiadów podobno ktoś kręcił się swego czasu późnym wieczorem po budowie.

Przebadałem temat drzwi po zakupie ale z oknami chcę być trochę mądrzejszy.
Najpierw chciałbym dobrać jakiegoś producenta, później konkretny rodzaj okien itd. Pomyślałem znów o Wikędzie, bo robią okna i bramy garażowe więc wszystko miałbym w jednym kolorze. Pytanie do Was czy brać pod uwagę Wikęd czy raczej jakiegoś większego producenta typu Drutex czy Oknoplast?
Okna PCV, nie zależy mi na jakimś szale typu naście komór w profilu i pancerne szyby.
Link do komentarza
Z okien to mogę powtórzyć po moim sąsiedzie który w tamtym roku wymieniał okna w całym domu, Najtańszy i jakościowo dobre okna z Drutexu.Zamawiał z montażem, jednostronnie kolor.
Link do komentarza
Cytat

Z okien to mogę powtórzyć po moim sąsiedzie który w tamtym roku wymieniał okna w całym domu, Najtańszy i jakościowo dobre okna z Drutexu.Zamawiał z montażem, jednostronnie kolor.



Też zastanawiam się nad kolorem z jednej strony i białymi wewnątrz. Doszukałem się informacji, że każdy producent robi okna, drzwi itd w innych kolorach pomimo tego, że są nazwane tak samo. Na przykład złoty dąb może różnić się znacznie od siebie z tego co widziałem robiąc rundkę po sklepach. Z drugiej strony Finlandia pisał na innym forum, że na okna i drzwi daje się inny rodzaj laminatu (o ile dobrze zrozumiałem) pomimo jednego producenta.
Stąd zastanawiam się nad tym czy iść za ciosem i kupić okna Wikęd czy szukać szerzej.

P.S. dzięki za info z Drutexem. Na pewno wezmę go pod uwagę skoro cena jest rozsądna i jakość w porządku.
Link do komentarza
Cytat

W drugą stronę nie ma tragedii. Okleina na oknach to mały fragment. Na drzwiach - wielki płat. Więc w porównaniu do drzwi nie będzie problemu.



A jak to się ma pomiędzy drzwiami i bramą garażową? Abym nie zgłupiał z oknami zacząłem czytać już o bramach garażowych. Też opcji jest sporo do wyboru jak i do szarpania klienta za portfel kusząc jeszcze lepszymi rozwiązaniami, które tak na prawdę nie wiele mają się do poprawy czegośtam.
Okna i drzwi przeboleję na jednej ścianie, bo w sumie masz rację że rama od okna będzie bardzo wąską w porównaniu do drzwi. Ale za to brama będzie też kawałem laminatu świeciła tak samo jak drzwi. Nie byłoby problemu gdyby wszystko było na innej ścianie, ale od frontu taka kicha to wręcz nie wypada.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Ja z kolorem drzwi wejściowych i bramy garażowej do dzisiaj mam ten problem. Zamówiłem i zamontowali mi najpierw drzwi wejściowe i okna, a dopiero po pewnym czasie kupiłem bramę garażową i pomimo tej samej nazwy, kolory różnią się od siebie. Proponuję zamawiać w tym samym czasie i u tego samego producenta drzwi, okna i bramę garażową.
Link do komentarza
Cytat

Ja z kolorem drzwi wejściowych i bramy garażowej do dzisiaj mam ten problem. Zamówiłem i zamontowali mi najpierw drzwi wejściowe i okna, a dopiero po pewnym czasie kupiłem bramę garażową i pomimo tej samej nazwy, kolory różnią się od siebie. Proponuję zamawiać w tym samym czasie i u tego samego producenta drzwi, okna i bramę garażową.



Drzwi już kupiłem jak wcześniej pisałem. Okna również zamówione u tego samego producenta. Jeszcze nie przyjechały więc nie wiem jak to wyjdzie w praniu. Na próbce praktycznie identyczny kolor więc powinno być ok. Szkoda, że okien jeszcze nie ma, bo pogoda idealna do wstawiania. Drzwi również muszą czekać z montażem na przyjazd okien.
Bramę zostawię póki co jeszcze zabitą deskami - zobaczę jak okna będą pasowały do drzwi.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...