Skocz do zawartości

Parterówka do 120m2 z kotłownią z tyłu budynku


Recommended Posts

Witam!
Jako, że to mój pierwszy post witam wszystkich.
Tak jak w temacie poszukuję parterówki maksymalnie do 120m2 najlepiej z dachem czterospadowym (niestety takie mi się podobają, chodź wiem, że będzie trochę droższy)
W domu chcę mieć 3 pokoje,salon połaczony z kuchnią, łazienka, przydałaby się też jakaś mała spiżareczka no i oczywiście kotłownia, w której będę palił drzewem i węglem(mam kawałeczek swojego lasu).
Projektu poszukuję już dobre parę miesięcy, jak do tej pory mam kilka typów niestety nie odpowiada mi umiejscowienie kotłowni w wejściu od frontu, najlepiej jakby była umiejscowiona z tyłu domu z osobnym wejściem.
Czy np. w tym http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/12502-lmb69a.html można by coś wykombinować waszym zdaniem aby kotłownię umieścić w 1.5. Próbowałem to sam jakoś wyrysować niestety nie wychodzą mi sensowne pokoje itp, może ktoś z Państwa mógłby mi pomóc.
Bardzo podoba nam się też projekt z 23 (podoba wyglądem z zewnątrz) http://z500.pl/projekt/23/Z23,tani-i-prost...harakterze.html czy ktoś z Państwa mógłby doradzić żeby umieścić w nim kotłownię z tyłu budynku. Wiem że można by było zamienić łazienkę z P.G. oraz zlikwidować spiżarkę i kibelek ale czy byłoby to dobre rozwiązanie, żeby kotłownia była miedzy pokojami?
Dom ma być oczywiście tani w budowie,działka 15a, wymiary ok 27szer. 47dł. wjazd od południa.
Link do komentarza
Rolnikiem nie jestem, jestem zawodowym strażakiem, ale jeśli istniała by potrzeba posiadania pola nie byłoby problemu.
Pytałem się w gminie Pana od tych spraw, mówił że nie muszę być rolnikiem aby budować się na tej działce.
Kolega który trochę się zna na tych przepisach twierdzi jedynie że jeśli bym chciał kiedyś postawić na działce garaż na zgłoszenie do 35m2 to muszę jedynie wydzierżawić od kogoś pole na jakiś czas, oczywiście z tym też nie ma problemu.
Link do komentarza
Cytat

Kolega banialuki prawi icon_biggrin.gif

A wnioskując z tego co piszesz, nie jest to zabudowa zagrodowa, bo ta z zasady jest przeznaczona tylko dla rolników.



To gdzie kolego mam sprawdzić dokładnie jaka to w końcu działka, w akcie notarialnym, w kwicie od geodety jak dzielił działkę czy z gminy?
A coś odnośnie projektu :-)
Link do komentarza
Cytat

O tym kto i co może postawić na danej działce, decydują zapisy w MPZP - tylko i wyłącznie, a jak nie jest aktualny lub go brak, to otrzymane dla danej działki warunki zabudowy.

Projekt musi spełniać wymogi MPZP lub (w razie jego braku) WZiZT.


MPZP jest:
1. MR - podstawowe przeznaczenie gruntów pod zabudowę zagrodową o ustaleniach:
1) Istniejąca zabudowa zagrodowa, mieszkaniowa i usługowa może podlegać wymianie, rozbudowie i przebudowie oraz zmianie sposobu użytkowania i przeznaczenia terenu.
2) Wolne tereny przeznacza się pod zabudowę zagrodową na warunkach:
a) powierzchnia działki zagrodowej nie może być mniejsza niż 1.500 m2,
b) wysokość budynków mieszkalnych do II kondygnacji z dopuszczeniem realizacji w ostatniej kondygnacji poddasza użytkowego,
c) kształtowanie architektury budynków harmonizującej z krajobrazem i regionem, pokrycie dachem spadzistym o symetrycznie nachylonych połaciach o procentowym spadku uzależnionym od rodzaju zastosowanego materiału,
d) posadowienie parteru budynku do 1,0 m powyżej najniższego punktu terenu w obrysie budynku,
e) wysokość kalenicy do 10,0 m liczona od najwyższego punktu terenu w obrysie budynku,
f) wysokość budynków gospodarczych, inwentarskich, składowych i innych - I kondygnacja z możliwością lokalizacji na granicach działek z warunkiem zachowania wymaganych norm i przepisów budowlanych.
3) Dopuszcza się zabudowanie obiektami mieszkalnymi i gospodarczymi łącznie do 20% powierzchni działki.
4) Jako przeznaczenie dopuszczalne na terenach, o których mowa w §10 ust. 1 pkt 2 ustala się:
a) zabudowę mieszkaniową jednorodzinną na warunkach jak w §10 ust. 1 pkt 2 ppkt b, c, d, e,
b) wysokość budynków gospodarczo - garażowych - I kondygnacja,
c) obiekty usług publicznych i komercyjnych,
d) rzemiosło usługowe nie oddziaływujące znacząco na środowisko,
e) sieci i urządzenia infrastruktury technicznej,
f) urządzenia komunikacyjne, za wyjątkiem stacji paliw i obiektów usług technicznych,
g) wysokość obiektów do II kondygnacji,
h) zieleń urządzoną wysoką i niską,
5) Obiekty i urządzenia, o których mowa w §10 ust. 1 pkt 4 można lokalizować pod warunkiem:
a) że stanowią uzupełnienie lub wzbogacenie przeznaczenia podstawowego,
b) zachowania zasad, by tereny przeznaczone pod te obiekty i urządzenia nie przekraczały 30% całości obszaru MR,
c) zwarty obszar terenów zabudowy jednorodzinnej nie może przekraczać powierzchni 0,5 ha gruntów I - III klasy bonitacyjnej oraz 1,0 ha gruntów IV klasy bonitacyjnej,
6) Dopuszcza się możliwość realizacji budynków gospodarczo - garażowych, składowych, inwentarskich na granicach działek z możliwością zachowania wymaganych norm i przepisów budowlanych
Link do komentarza
Cytat

Czyli nie musi być zabudowa zagrodowa (dla rolników), o ile spełni się warunki (pogrubione).


2. MNn - podstawowe przeznaczenie terenów pod zabudowę jednorodzinną, o ustaleniach:
1) W stosunku do nowej zabudowy oraz budynków przebudowywanych i modernizowanych na terenach, o których mowa w §10 ust. 2; ustala się następujące wymagania:
a) wysokość budynków mieszkalnych do II kondygnacji z dopuszczeniem realizacji w ostatniej kondygnacji użytkowego poddasza,
b) posadowienie parteru budynku do 1,0 m powyżej najniższego punktu terenu w obrysie budynku,
c) wysokość kalenicy do 10,0 m powyżej najniższego punktu terenu w obrysie budynku,
d) kształtowanie architektury budynków harmonizującej z krajobrazem i regionem, pokrycie dachem spadzistym o symetrycznie nachylonych połaciach i procentowym spadku uzależnionym od rodzaju zastosowanego materiału pokryciowego,
e) dopuszcza się podział nowo wydzielonych działek o powierzchni nie mniejszej niż 800 m2,
f) dopuszcza się realizowanie wolnostojącej i bliźniaczej zabudowy gospodarczej - o wysokości budynków I kondygnacja z możliwością lokalizacji na granicach działek z warunkiem zachowania wymaganych norm i przepisów budowlanych.
g) wprowadza się obowiązek zapewnienia możliwości lokalizowania garaży lub miejsc do parkowania na każdej działce,
Więc chyba jednak mogę? icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Wracając już konkretnie do tematu ma ktoś jakieś propozycje, sugestie?
Może wkleję rzut domu na który natknąłem się w necie, własnie podobny układ by mi pasował, niestety nigdzie nie ma podobnych projektów z metrażem do max 120 m2, a ten tu prezentowany ma około 130m2. Oczywiście nie planuję tak dużej kotłowni.

DSC01446.jpg

Edytowano przez laki9911 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Tak się zastanawiam - po co Ci duża kotłownia ?
Na skład drewna ?

Nie prościej (i taniej) wybudować drewutnię ? Przecież i tak chcesz wchodzić do kotłowni z zewnątrz, to co za różnica, czy będziesz szedł do kotłowni, czy po drewno ?

Ps. Ten projekt z Z spełnia w zasadzie wszystkie Twoje wymagania.


Pisałem wcześniej że nie chcę dużej kotłowni myśle, że tak 6, 7 m2 wystarczy. I oczywiście nie chcę aby kotłownia była z przodu budynku tak jak jest w tej z23. Ponieważ dom będzie stał frontem do ruchliwej ulicy, chodnika no i wiadomo nie wyglądało by to zbyt ciekawie latać codziennie przez głowne wejście z drzewem popiołem itd.
Link do komentarza
Cytat

Tylko dlaczego tak duża kotłownia !!!!!!!!!!

Zawsze jest coś za coś.
Przechodnie "zgorszeni" widokiem ..............

Zainstaluj pompę ciepła, a drewno sprzedawaj - pokryje to jakieś 2/3 kosztów rocznego zużycia energii elektrycznej przez PCi.


Nie chodzi tylko o sam wygląd, lecz przede wszystkim o wygodę przecież nie zrobię drewutni przed domem, tylko będzie z tyłu za domem połączona z garażem.
Link do komentarza
Cytat

To dupnij sobie wariant Z23 z garażem (http://z500.pl/projekt/418/Z23_GL,z-garazem-bocznym-po-lewej-stronie/warianty.html ) i z części garażu wydziel kotłownię.


Niestety nie jestem synem biznesmena. Garaż w bryle domu to naprawdę dużo większe koszta.
Nie uparłem się na te dwa projekty co podałem, liczę na propozycje innych forumowiczów, ale chyba jeszcze wszyscy w pracy.... icon_razz.gif
Link do komentarza
Cytat

Garaż w bryle domu to naprawdę dużo większe koszta.



niekoniecznie. Za to garaż wolnostojący na pewno wyjdzie drożej. Tak w budowie jak i eksploatacji(podatek!). Nie wspominając już o funkcjonalności.
Link do komentarza
Cytat

https://forum.budujemydom.pl/Wielkosc-kotlo...tml#entry401241



Pod rozwagę - mając na uwadze wielkość projektowanej kotłowni.

A skoro nie planujesz teraz garażu (w domyśle z drewutnią), to chcesz dużą kotłownię, która jednocześnie będzie składem opału.

Chyba jednak jesteś synem ........ icon_biggrin.gif



Nie chcę dużej kotłowni tak jak pisałem 6 lub 7 m2 wystarczy aby wystarczyło na dwa, trzy tygodnie opału.
Na razie garaż będzie blaszany za którym będę trzymał drzewo, do składu węgla mam 150m także podjadę taczką raz na tydzień po węgiel icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie chcę dużej kotłowni tak jak pisałem 6 lub 7 m2 wystarczy aby wystarczyło na dwa, trzy tygodnie opału.
Na razie garaż będzie blaszany za którym będę trzymał drzewo, do składu węgla mam 150m także podjadę taczką raz na tydzień po węgiel icon_lol.gif


Jeżeli chcesz zgromadzić opał na dwa-trzy tygodnie to 6 m2 podłogi jest za mało. Dołóż wymiary pieca + bezpieczną odległość od niego to ile Ci zostanie? A zapewne jeszcze zamontujesz umywalkę ,aby łapki umyć , może jakąś szafkę na ciuchu czy buty czy coś podobnego i miejsce ucieka.
Najlepsze rozwiązanie uważam ,że kotłownia z tyłu domu z wejściem do niej z domu i wyjściem z niej na podwórko do drewutni czy jakiegoś składu opału icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli chcesz zgromadzić opał na dwa-trzy tygodnie to 6 m2 podłogi jest za mało. Dołóż wymiary pieca + bezpieczną odległość od niego to ile Ci zostanie? A zapewne jeszcze zamontujesz umywalkę ,aby łapki umyć , może jakąś szafkę na ciuchu czy buty czy coś podobnego i miejsce ucieka.
Najlepsze rozwiązanie uważam ,że kotłownia z tyłu domu z wejściem do niej z domu i wyjściem z niej na podwórko do drewutni czy jakiegoś składu opału icon_smile.gif


Wlasnie o tym pisze od samego początku.Problem w tym ze nie ma za dużo takich projektów.Dlatego założyłem ten wątek,może ktoś się natknął na taki projekt...i byłby łaskawy wkleić link do niego😉
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli chcesz zgromadzić opał na dwa-trzy tygodnie to 6 m2 podłogi jest za mało. Dołóż wymiary pieca + bezpieczną odległość od niego to ile Ci zostanie? A zapewne jeszcze zamontujesz umywalkę ,aby łapki umyć , może jakąś szafkę na ciuchu czy buty czy coś podobnego i miejsce ucieka.
Najlepsze rozwiązanie uważam ,że kotłownia z tyłu domu z wejściem do niej z domu i wyjściem z niej na podwórko do drewutni czy jakiegoś składu opału icon_smile.gif



Niby wszystko gra, ale ten dom ma mieć około 120m2 z kotłownią - a jak policzysz, to wyjdzie, że koszt takiego pomieszczenia to około 10% kosztów budowy domu. To najdroższy skład opału.

Przypomnę założenia - bo istotne.

Cytat

Tak jak w temacie poszukuję parterówki maksymalnie do 120m2 ....

W domu chcę mieć 3 pokoje,salon połaczony z kuchnią, łazienka, przydałaby się też jakaś mała spiżareczka no i oczywiście kotłownia, w której będę palił drzewem i węglem...................


Link do komentarza
i tak apropos tych założeń właśnie. Takie małe domy, można tanio ogrzać innym nośnikiem, niekoniecznie musi to być drzewo i węgiel. Wręcz można zrezygnować z kotłowni i składu opalu jednocześnie przy zastosowaniu np PC powietrze-woda. Nie trzeba wtedy żadnego specjalnego pomieszczenia, a pomieszczenie można dodatkowo wykorzystać (co jest raczej wykluczone w przypadku kotłowni+skład opału)
Link do komentarza
Cytat

Niby wszystko gra, ale ten dom ma mieć około 120m2 z kotłownią - a jak policzysz, to wyjdzie, że koszt takiego pomieszczenia to około 10% kosztów budowy domu. To najdroższy skład opału.

Przypomnę założenia - bo istotne.


I gdzie ja tam napisalem,ze chce mega kotłownie?Chce mieć kotlownie z tylu i kropka!A czy będzie miala 3 czy 6m2 to mam w nosie aby wszedl piec,pojemnik na wodę i inwestor z wiadrem węgla.
Link do komentarza
Cytat

A czy będzie miala 3 czy 6m2 to mam w nosie aby wszedl piec,pojemnik na wodę i inwestor z wiadrem węgla.


Szukaj/zleć projekt tak żeby inwestor wszedł z dwoma wiadrami i jeszcze mógł się obrócić.
Będzie łatwiej dokładać do kotła... kilka razy na dobę.
Że tak zapytam... zasobnik CWU planujesz w łazience?
Link do komentarza
Cytat

Wlasnie o tym pisze od samego początku.Problem w tym ze nie ma za dużo takich projektów.Dlatego założyłem ten wątek,może ktoś się natknął na taki projekt...i byłby łaskawy wkleić link do niego😉


Mówisz i masz icon_biggrin.gif
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&a...1OVbqLWyOWOuVpA
Co prawda jest mniejszej powierzchni jaką chcesz ale uklad jest w sam raz.
Tak na marginesie ten projekt był jakby natchnieniem do tworzenia mojego projektu domku, mój domek ma 135 m2 p.u.

Cytat

Zasobnik cwu planuje w kotłowni nie zastanawialem
sie nad poj. Ale pewnie 200l. Rodzina 4 osobowa


Ja mam u siebie 140 l i też cztero osobowa rodzina i powiem ,że starcza icon_smile.gif
Bojler wisi sobie w kotłowni.
Link do komentarza
Cytat

I gdzie ja tam napisalem,ze chce mega kotłownie?Chce mieć kotlownie z tylu i kropka!A czy będzie miala 3 czy 6m2 to mam w nosie aby wszedl piec,pojemnik na wodę i inwestor z wiadrem węgla.



zastanowiłeś się nad tym? tak naprawdę? do kotłowni 3m2 to chyba w świetle obowiązujących przepisów nie będziesz mógł zainstalować pieca na paliwa stałe (wymagane przepisami odległości) Druga rzecz to wchodzenie z tymi wiadrami czy też taczką. Ja mam skład węgla blisko swojego domu - ale nie wyobrażam sobie noszenia tego węgla do domu. Z komfortem to ma niewiele wspólnego.
Link do komentarza
Cytat

Przy takich założeniach, to sumarycznie, taniej wyjdzie zrobienie projektu "indywidualnego".


Własnie z tego powodu ja sobie zrobiłem indywidualny i nic drożej mi nie wyszło aniżeli kupiłbym gotowca.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
A zaglądałeś już na http://domydopasowane.pl/
W sumie dopiero zaczynamy sprzedaż projektów jako typowe i "pastwimy" się nad pierwszym projektem w kilku wariantach, ale za to z założenia będziemy pilnowali, aby dom był tani w budowie i nasz pierwszy jest do 119m2.

Zaglądnij - oferujemy dostosowanie projektu do potrzeb, to pewien plus dla tych, którzy lubią coś zmienić.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Nie zaglądałem bo nie mam takiej potrzeby, ja już domek wybudowałem. Jeżeli chcesz tak bardzo się rozsławiać z reklamą to ogłaszaj się w odpowiednim dziale.
A działach tematyczny udzielaj porad bo masz ku temu wiedzę.
A na mój gust to wcale tanio nie wołacie za swój projekt domku 01, a jeszcze ten tani chwyt reklamowy z obniżką o 50 % icon_biggrin.gif (po obniżce cena w normie). Wasz biznes, wasza sprawa, ale sądzicie że ludziska poleca na ten bajer jak w hiper markecie na towary objęte promocja 50%?
Link do komentarza
Rzeczywiście, tani chwyt, też jestem przeciw takim zachowaniom, ale wynika to z prostej zasady, oferujemy możliwość zmiany wszystkiego i za każdym razem dokumentację trzeba będzie robić na nowo jak dla innego domu. Nie chodzi o sprzedaż tego domu, tylko o wypracowanie najbardziej optymalnego wariantu, poprzez opinie przyszłych użytkowników. Jeśli ktoś będzie chciał projekt bez zmian, a wariant taki zostanie już wykonany, wówczas dostanie z niższą ceną "w normie" i oznaczymy już raz wykonany projekt jako 01.0coś tam.
Sądziłem, że dobrze wybrałem temat, bo nasz domek ma 119m2 czyli jest do 120m2 i za garażem chcemy zapewnić kotłownię, z tyłu domu.
Faktycznie, później znalazłem inny temat i tam zamieściłem informację.
Link do komentarza
Bardzo liczy się tu głos fachowca, ale zamieszczanie linków w celu nazwijmy to osiągnięcia dóbr jest tu nie mile widziane (to taka mała uwaga bo jak widzę spamerem nie jesteś icon_smile.gif ), a temat jak najbardziej dobry wybrałeś.
Jeżeli ktoś się zwróci do Was po projekt, nie ważne czy ze zmianami czy bez to robicie tez od razu jego adaptację do danej działki? Bo większość gotowców tego nie ma i trza dodatkowa płacić za adaptację.
Link do komentarza
Cytat

Bardzo liczy się tu głos fachowca, ale zamieszczanie linków w celu nazwijmy to osiągnięcia dóbr jest tu nie mile widziane (to taka mała uwaga bo jak widzę spamerem nie jesteś icon_smile.gif ), a temat jak najbardziej dobry wybrałeś.
Jeżeli ktoś się zwróci do Was po projekt, nie ważne czy ze zmianami czy bez to robicie tez od razu jego adaptację do danej działki? Bo większość gotowców tego nie ma i trza dodatkowa płacić za adaptację.



Przecież wiesz, że adaptacja wymaga, z przyzwoitości chociaż raz, bycia na miejscu, wymaga zaprojektowania przyłączy, pozyskania zapewnień dostawy mediów, uzyskania mapy do celów projektowych, uzgodnień z miejscowym ZUD'em, osadzenia w miejscowych realiach wymyślonego przez siebie projektu. Za takie pieniądze nie da się przeprowadzić całego procesu otrzymania pozwolenia na budowę. Poszliśmy krok dalej, ale na trzy się na damy namówić, chyba że piekarz dostarczy mi bułki do domu co dzień rano, a właściciel sklepu H&M mojej żonie przywiezie sukienki do domu i pozwoli wybierać przez godzinę w cenie sukienek.
Dlatego wszyscy nie oferują adaptacji typowego projektu. Jeśli ktoś będzie chciał, bo nas polubi i zaakceptuje odrębną wycenę dla adaptacji, to czemu nie, pewnie że wykonamy.

To, że trzeba wykonać adaptację, to nie jest nasz pomysł, tylko obowiązującego prawa, nie patrzyłbym na to z perspektywy, że trzeba zapłacić, tylko że trzeba wykonać, a jeśli ktoś ma temu poświęcać czas, paliwo, opony, sprzęt i kilka lat na studiach, to chyba trzeba za to zapłacić.
Link do komentarza
Oczywiście jak najbardziej masz rację, tylko widzisz, zlecając projekt indywidualny ma się już adaptacje praktycznie za darmo. Pisze za darmo bo wszystkie potrzebne papierki które wymieniłeś inwestor jest w stanie sam dostarczyć projektantowi czy architektowi. A jeszcze sprawę ułatwia fakt jeżeli robiący projekt (a przeważnie tak jest) jest miejscowy i jest obeznany z wszelakimi urzędami.
W moim przypadku (dom o p.u. 140 m2) indywidualny projekt domu wraz z adaptacją, projektem szamba i projektem przyłącza wody w 2008 r kosztował 3500 zł, czyli znając realia rynku nie przepłaciłem a wręcz nawet zaoszczędziłem gdybym kupił gotowca.
Co do bułek (akurat chleb) dostarczanych rano to muszę Cię zaskoczyć że ja tak mam, co dziennie rano gdy wstaje do pracy świeżutki chlebek i to pokrojony czeka na mnie w koszyczku przy drzwiach wejściowych icon_biggrin.gif i bez dodatkowych opłat.
Link do komentarza
Ja też tak uważam. A u nas jeszcze taki projekt trzeba przezbrajać z uwagi na szkody górnicze. Też uważam, że są sytuacje w których nie warto kupować projektu typowego, bo albo działka o dziwnym kształcie, albo zastane sąsiedztwo itd. Niestety, aby namówić cały zespół projektowy na wykonanie indywidualnego projektu o powierzchni 140 za 3,5 tys. to trzeba posiadać zdolności przynajmniej czarodzieja. Jeśli ktoś tak twierdzi, to zapewne nie wie ile to pracy, ile kosztują programy, ile kosztuje prąd itd. Zostawmy to... bo zmierza ta dyskusja w złym kierunku. Każdy sądzi, że projektant najlepiej jakby za darmo pracował a u dentysty ludzie płacą nawet im drożej tym czują się lepiej. Koniec.
Link do komentarza
Projekt, projektowi nie równy. Mój to tzw kurnik, prosta prostokątna bryła, dach dwuspadowy, no i teren nie wymagający.
Dojrzałem teraz, że jesteś z Polkowic a ja mam kolegę który mieszka w Jerzmanowie (o ile dobrze pamiętam nazwę miejscowości) a pracuje w VW w Polkowicach.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...