Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
andzela335

jakie dokumenty potrzebne przy sprzedaży domu

Recommended Posts

Witam wraz z mężem jesteśmy w trakcie kupna domu z roku 1967 więc jest to dość stare budownictwo sprawdziliśmy księgę wieczystą i wszystkie formalności odnośnie stanu prawnego domu lecz mamy mianowicie taki problem iż właściciele domu nie posiadają
-projekt budowlany
-pozwolenia na budowę
-projektu budowlanego domu i przyłączy
-pozwolenie na użytkowanie
-protokołu odbioru instalacji gazowych i elektronicznych
-protokołów z obowiązkowych kontroli stanu technicznego instalacji gazowych i przewodów kominowych oraz całego obiektu
i więc teraz moje pytanie brzmi czy te dokumenty właściciele powinni mieć i nam przekazać a jeżeli faktycznie powinni je mieć a nie mają to skąd można je wziąć i czy wszystkie wymienione dokumenty są potrzebne a może jakiegoś zapomniałam wymienić

A i jeszcze jedno jak za kilka lat będę chciała rozbudować dom a nie mam na dzień dzisiejszych projektu budynku (bo rzekomo takiego nawet nie było) to co wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

A i jeszcze jedno jak za kilka lat będę chciała rozbudować dom a nie mam na dzień dzisiejszych projektu budynku (bo rzekomo takiego nawet nie było) to co wtedyZ tym akuratnie nie ma najmniejszego problemu, bo wtedy zawsze sporządza się inwentaryzację. Niezależnie od posiadanych papierów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co mi wiadomo to cała brocha jest po stronie sprzedającego aby całą dokumentacje zebrał ,a jaka jest potrzebna do sprzedania to już notariusz ma obowiązek dopilnowania aby wszystko odbyło się zgodnie z prawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokumentacja techniczna budynku nie jest niezbędna do zawarcia notarialnej umowy kupna/sprzedaży domu. Jedynie formalnie powinno być przedstawione świadectwo energetyczne budynku. Niemniej warto sprawdzić zgodność dokumentacji geodezyjnej (wyrys z ewidencji gruntów) ze stanem faktycznym. Budynek mógł być bowiem samowolnie rozbudowany i będą kłopoty, gdy okaże się, że w istotnym zakresie odbiega od zewidencjonowanych parametrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokumenty, które wymieniłaś nie są niezbędne do dokonania samej transakcji, natomiast warto taki komplet mieć. Jeśli właściciele tej nieruchomości nie chcą udostępnić tej dokumentacji, możesz mieć podstawy do tego żeby podejrzewać, że coś jest nie tak. Z tego co wiem, kopiami wszystkich projektów powinny dysponować podmioty sporządzające te projekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znając życie to lepiej dopełnić wszelkie formalności aby później nie przyszedł jakiś urzędniki i nie wymierzył kary pieniężnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Rozumiem że te blaty są sklejane i dobrze by było gdyby wykonawca tych blatów zastosował klej wodoodporny a po drugie dobrze zaimpregnowane. Co do przyklejania do ściany to czy będzie na stelażu czy bezpośrednio  jak ma pracować to i tak będzie pracować. Największe niebezpieczeństwo wypaczenia drewna będzie w pobliżu kuchenki szczególności gdy jest to kuchenka gazowa. Jeżeli zastosujesz stelaż to i tak będziesz musiał blat przykleić bo przecież nie będziesz go szpecił wkrętami. Tak więc uważam że spokojnie można go przykleić bezpośrednio do ściany za pomocą opisanego kleju. Zapomniałem dopisać, że drewno dobrze sklejone "nie pracuje" tak jak pojedyncze deski.
  • Chciałbym zamontować blat drewniany z dębu "poziomy" (3,8cm grub.), jak i ścienny (2cm grub.) Montażysta mebli mówi, że blat ścienny montować na klej (Mamut) do ściany z żel betonu, a zdaniem stolarza przy montażu blatu w pionie powinien być wykonany stelaż, który zdystansuje drewno od ściany, ponieważ drewno "pracuje". Kogo w tym przypadku słuchać? Z czego miałby być wykonany taki stelaż? Pomysły jak i linki mile widziane :)  
  • W takim razie  widzisz same negatywy to napisz proszę jakie to są dobre wzorce. Negatywy już znam, natomiast chciałbym się dowiedzieć jakie to są dobre wzorce bo ani słowa tu nie padło na temat tych dobrych wzorców.
  • Jakaś ekipa do remontu mieszkania? https://zleca.pl/zlecenie/remont-mieszkania-krakow-1573477895
  • 1. "zbyt masywny" - wrażenie subiektywne. "Wrażenie zwalistości" dla kogoś innego będzie  "wrażeniem solidności, związania z podłożem, organiczności" . 2. Kolumny - kto powiedział że mają być wg jakiegoś wzorca. Architekt swoje wymyślił i tyle. Nie słyszałem o obowiązku - nawet estetycznym - trzymania się wzorca - poza konserwacją. 3. Garaż zaburza proporcje ? Najwyżej brama, bo z zewnątrznie widać, co tam jest - można się jedynie domyślić. A proporcja to rzecz subiektywna. Jednemu pasi, innemu nie. Nie do udowodnienia przy braku konkretnego stylu, a nawet wtedy rzadko. 4. Może chodziło o taki kontrast - kontrast jako środek artystyczny    Ja cię szanuję Elfir, jak wiesz - ale wszystkie twoje uwagi powinny się zaczynać: "Jak dla mnie", albo "mój smak mówi mi, że"... Bo to wszystko miesci się w granicach gustu i smaku osobistego, nie zadekretowanego niczym pewnym.  I dlatego nie mogą one być traktowane jako konkretny zarzut udokumentowany sprzecznością z prawem lub nawet ogólnie przyjetymi zasadami, tylko jako opis twego osobistego wrażenia. Co wcale nie osłabia wartości twej opinii - ale pozostaje tylko twą opinią. Zaokrąglę - opinią opartą o twój smak i gust  ja bym oczywiście brał go pod uwagę, ale pewnie nie mam identycznego
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...