Skocz do zawartości

Malowanie - problem!


Recommended Posts

Cześćicon_smile.gif

Mam problem. Wszystkie ściany w pokoju zostały zagruntowane i pomalowane białą, dobrą farbą (Brillux). Po skończeniu remontu i wyschnięciu ścian chciałam namalować w jednym miejscu kolorowe pasy (też farbami Brilluxa, lateksowe). Po jednym dniu w kilku miejscach pojawiły się małe bąbelki i farba (< 1 mm grubości, bez tynku) odpadła/została oderwana.
Po analizie literatury fachowej:) zdrapano farbę i okolice, wyrównano ubytki gipsem, pokryto gruntem (Grundfaerg Beckersa), po wyschnięciu (2 dni), znowu chciałam pomalować pasy. I znowu, w tych samych miejscach farba odpada.

Co zrobić?
Szukałam wszędzie informacji, ale znalazłam tylko rady, żeby ścianę umyć/odtłuścić (u mnie jest czysta, świeżo po remoncie), żeby dobrze zagruntować (dwa razy to było robione), odpowiednio długo musi wysychać (24h/1 mm tynku), dobra musi być farba i dobrze dobrany grunt (też chyba ok). Maluję wałkiem sznurkowym.

Czy jest tu jakiś ekspert i wspomoże mnie swoją radą? Co zrobiłam źle? Jak rozwiązać problem? Nie chcę, żeby trzeci raz mi odpadło...
Z góry dziękuję za rady:)

pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...