Skocz do zawartości

Budowa piwnicy


Recommended Posts

Witam kupiłem działkę ROD i odrazu zaczołem na niej budowę domka o wymiarach 7mx5m.Zacząłem właśnie od piwnicy wiadomo ze na to nie ma żadnego projektu i chciałbym sie poradzic o to czy dobrze będzie to zrobione. Fundament już zrobiony zbrojony 50cm na 50cm. Sciany z bloczka betonowego ułożonego na 24cm grubość ściany gdzie co 3 warstwy idzie pręt średnicy 6mm żebrowany a na tym wieniec zrobiony na równi ze stropem strop ma 15cm zbrojony siatką zbrojeniową. Schody do piwnicy zewnętrzne.Chodzi mi o to czy druty w spoinach poziomych starcza bez wienców pionowych wysokość piwnicy to 2 metry teren jest żwirowaty z tym ze podnoszę go pół metra jeszcze i do domku będę wchodził po schodkach. Na to wszystko pójdzie pózniej siporex i piętro z podłoga z drewna i dach drewniany wiec kostrukcja lekka.Myśle tez ze na jednej dluższej scianie piwnicy nie pojdzię następna ściana tylko dorobię fundament i przedlużę domek o 2metry. Proszę o wypowiedz kogoś kto się na tym zna. Dziekuję icon_smile.gif
Link do komentarza
Nie chodzi o projekt - typowy, bo wystarczy byle jaki dołączony do procedury zgłosznie, ale zgpdnie z PB musi spełnić (budynek) następujące wymogi (pogrubiłem i podkolorowałem istotne):

Cytat

Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
1) obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej:

a) parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy
rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m,



Jeśli dopełniłeś formalności związane ze zgłoszeniem budowy i nikt nie oprotestował - Twoje szczęście i sprawa moze się rozbić tylko o piwnicę.
Jeśli jednak nie dopełniłeś formalności związanych ze zgłoszeniem (zamiaru) budowy - jest to samowola.
Link do komentarza
Cytat

W świetle prawa, to altana nie może przekraczać 25m2.

I tak podlega procedurze zgłoszenia budowy.

dopisałem:

Jakbyś nie nazwał tej budowli to jest to samowola.


kolego 25metrow jest w terenie miejskim 35jest w pozamiejskim...w tym roku wchodza przepis bylem na zebraniu rod i wiem ze 35metrow bedzie dla miejskiego i pozamiejskiego...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...