Skocz do zawartości

Brak ciągów wentylacyjnych - dobudowanie


Recommended Posts

Witam posiadam budynek wzniesiony w latach 80-tych gdzie wentylowanie pomieszczeń załatwiała nieszczelna stolarka, mój problem polega na tym że zaraz po wymianie okien na ścianach pojawiła się pleśń. Tam gdzie problem był największy zastosowałem nawiewnik okienny - trochę pomogło, w zeszłym roku wykonałem każe ocieplenie budynku.
Problem jest taki że nigdzie nie ma kanałów wentylacyjnych, przy okazji remontu chciałbym je "dorobić".
Planuję wyprowadzić ocieploną rurę wentylacyjną 110mm na dach (ok 4m w górę) i do niej "podpiąć" pomieszczenia. Czy takie coś zadziała. Czy może każde pomieszczenie powinno mieć swój własny wyciąg?
W załączniku rysunek jak by to miało wyglądać.

Rysunek4.pdf

Rysunek4.pdf

Link do komentarza
Tu w grę wchodzi nie tylko zapewnienie wentylacji, ale i osuszenie ścian.

Zawilgocenie w remontowanych domach bardzo często pojawia się po ich ociepleniu i zamontowaniu szczelnych okien. Nagromadzona w murach woda nie może odparować na zewnątrz prze styropianowe ocieplenie i w sezonie grzewczym przenika do pomieszczeń.

Sama wentylacja nie rozwiąże szybko problemu, przy czym kanały wentylacyjne należy wyprowadzić z kuchni, łazienki i zapewnić przepływ powietrza z salonu, sypialni (podcięcie drzwi, tuleje).

Kanał wentylacyjny może być jeden, jeśli wstawiony będzie wentylator wyciągowy, bądź nasada hybrydowa.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...