Skocz do zawartości

Głowice gtermostatyczne


Recommended Posts

Tylko jaki konkretnie model?
Z tego co pamiętam to one nie mają ustawień wstępnych te zawory. A co do głowic to czasami nie ustawiłeś marginesu min-max ,że tylko w tych pozycjach głowice się otwiera?
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Panowie jak to jest że nie mogę regulować płynnie głowicami termostatycznymi przy grzejnikach działają tylko na 5 i 6 jak zrobię mniej to grzejniki przestają grzać icon_confused.gif


Teraz mnie trochę oświeciło icon_eek.gif
A jaka jest temperatura jest w pokoju gdy dokonujesz zmian? Bo działanie głowicy polega na tym aby zamknąć zawór gdy w pomieszczeniu powietrze osiągnie zadana temperaturę. Ale też nie wykluczone że głowice się uszkodzone.
To może fotkę zrób samego zaworu jak i głowicy ,wtedy cosik tam się dopatrzy.
Link do komentarza
Cytat

Teraz mnie trochę oświeciło icon_eek.gif
[...]


Mnie również icon_idea.gif
Ustaw głowicę na 1, otwórz okno, żeby wyziębić pomieszczenie, a przynajmniej okolicę wokół głowicy do ok. 10 stopni i wtedy obserwuj, czy grzejnik zaczyna grzać, czyli czy zawór otwiera się icon_rolleyes.gif Na ustawieniu 5 i 6 głowica chce ustalić temp. około 23 - 25 stopni...
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Głowice są przeznaczone do określonego zaworu.
Różnica jest w długościach trzpienia zaworu.

"Lepszejsze" modele głowic, posiadają możliwość regulacji skoku głowicy.

Z opisu wynika, że skok trzpienia głowicy jest zbyt duży i zbyt wcześnie zamyka zawór.



pewnie masz racje to co wymienić głowice na inne ? Jaki model ?
Link do komentarza
Cytat

pewnie masz racje to co wymienić głowice na inne ? Jaki model ?


Inne nie będą pasować.Musisz zobaczyć jakie masz zawory (konkretnie typ i model) i poszukać w necie albo udać się do sklepu aby dopasowali odpowiednie głowice.

Cytat

Diamond




Cytat

Tylko jaki konkretnie model?


I do dziś nie odpowiedziałeś jaki model a oczekujesz odpowiedzi od innych jakie masz kupić te głowice icon_biggrin.gif nikt tu jeszcze w myślach innemu nie czyta.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...