Skocz do zawartości

czy pomoże betonowa wylewka


Antonka

Recommended Posts

Cytat

No właśnie icon_cry.gif ! widzę , że narobiłam zamieszania , przepraszam icon_redface.gif .
Chciałam tylko sensownej podpowiedzi , co najtaniej rozwiąże mój problem i chciałam uzyskać wiedzę przed spotkaniem z jakimś fachowcem i z przedstawicielem Spółdzielni.
Tak czy inaczej dziękuję wszystkim za wypowiedzi i proszę zaniechajcie dalszej słownej potyczki
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie icon_lol.gif




na podstawie tych kilku zdjęć - lokalu po remoncie
i opisu dzierżawcy od niedawna
nie potrafię zająć stanowiska w sprawie mogę tylko zwrócić uwagę na te niby połyskujące zbiorniki.
Oraz mogę zapewnić iż możliwy jest taki scenariusz że piwnicę pogłębimy jeszcze metr i wody nie będzie .
najtaniej będzie zatrudnić tych co osuszają z założenia samego jednak .
a słowne potyczki i różnica zdań są tu na porządku dziennym i tak jest dobrze


Cytat

Pytanie brzmiało jak zaradzić wilgoci wykrapląjącej się na podłodze!




śmiem twierdzić że przykrycie 2 warstwami folii , styropianem i betonem odsunie problem w czasie -
zaradzić można lecząc przyczyny , poza tym dziękuję za zawezwanie mnie do tego tematu jako jednostki arbitralnej przynajmniej w tym zakresie icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Aktualnie wygląda na to, że po prostu brak jest izolacji poziomej podłogi i wilgoć podciągająca z gruntu powoduje iż mokry beton podkładu traci temperaturę szybciej niż suche ściany, a kiedy jego temperatura osiągnie punkt rosy wilgoć z powietrza wykrapla się na powierzchni gresu. Położenie warstwy izolacyjnej (2x folia, 5cm twardego styropianu, folia) spowoduje zatrzymanie podciągania wilgoci z gruntu na poziomie pierwszej warstwy izolacji z folii, tym samym warstwa suchego styropianu pozwoli na uzyskanie wyższej temperatury posadzki, a to z kolei spowoduje, że najzimniejsze mogą okazać się np. okolice nieocieplonych ścian, zagłębionych w gruncie...



Irbis popłynąłeś nieco
po 1
masz to pod gruntem i nie wiesz co jest za ścianą ani jak to kiedyś wyglądało
po 2 takie przykrywane wady w piwnicach wyglądają jak ???


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg



jak na załączonych obrazkach

w temacie ceny:
najtaniej - nie robić nic i szybko zwiewać żeby nie obciążyli kosztami remontu budynku który się sam zdewastował
najdrożej - udawać że się robi cokolwiek i to wielokroć - z mniejszym stresem wiąże się wywalanie kasy przez okno

jakoś tam gdzieś w środku między biegunami jest zabezpieczenie obiektu i nie wracanie do tematu tylko gdzie tu opłacalność dla wynajmującego ????


Link do komentarza
Cytat

śmiem twierdzić że przykrycie 2 warstwami folii , styropianem i betonem odsunie problem w czasie -
zaradzić można lecząc przyczyny


Obawiam się, że widzisz problem tam, gdzie go na dzień dzisiejszy nie ma ... i popłynąłeś w tym kierunku sporo konfabulując tą wizualizacją zalanych wodą pomieszczeń - mogę Ci załączyć zdjęcia kilku podobnych obiektów bez wody na podłodze, ale czy to o czymś świadczy? Trzymajmy się realiów icon_smile.gif

Idąc tokiem Twojego rozumowania musielibyśmy przyjąć regułę, że każdy obiekt zagłębiony w gruncie powinien mieć izolację ciężką, a nigdzie w obowiązujących przepisach prawa budowlanego nie ma takiego obowiązku!

Na dzień dzisiejszy, według mojej oceny, z którą w jakiś sposób się zgadzasz (zauważasz podciąganie wilgoci od gruntu, choć nadinterpretujesz wieszcząc wypływanie wody) brakuje poziomej izolacji i ocieplenia podłogi na gruncie.

Dokładne oględziny na miejscu mogą zweryfikować tę ocenę sytuacji, ale jest to mało prawdopodobne. Sposób postępowania najprawdopodobniej będzie polegał właśnie na uzupełnieniu braków, czyli wykonaniu izolacji poziomej i ocieplenia, tak jak w każdym, prawidłowo wybudowanym budynku/pomieszczeniu, ogrzewanym czy też nie, zgodnie z "Warunkami technicznymi, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie". Polecam lekturę, nawet ekspertom w swojej dziedzinie icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Obawiam się, że widzisz problem tam, gdzie go na dzień dzisiejszy nie ma ... i popłynąłeś w tym kierunku sporo konfabulując tą wizualizacją zalanych wodą pomieszczeń - mogę Ci załączyć zdjęcia kilku podobnych obiektów bez wody na podłodze, ale czy to o czymś świadczy? Trzymajmy się realiów icon_smile.gif





Cytat

Moi drodzy Panowie!
W tym pomieszczeniu są dwie klapy i jak tam zaglądaliśmy to widać , ze w ziemi były jakieś zbiorniki na wodę
( chyba ) . Nawet coś tam błyska jak woda. Nic z tym nie robiliśmy , ciężkie metalowe klapy przykrywają to "coś".




Irbis czy aby na pewno konfabuluję ???? Edytowano przez MTW Orle (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...