Skocz do zawartości

wilgoć na zewnętrznej ścianie 1x1m


Recommended Posts

Dzień dobry
Prosze tutaj o pomoc bo nie wiem jak sobie z tym poradzić. Mieszkam na 2pietrze w budynku wielorodzinnym, kilka dni temu na ścienie zewnetrznej na wysokośći mojego mieszkania zauważyłem plame 1m na 1m. Wygląda jakby to byla plama wody lub wilgoci. Budynek stary, plama jest w miejscu w którym mam łazienke, a dokładnie w miejscu w którym wisi boiler elektryczny ( czyli ok. 1.6 metra od podłogi) . W środku nie ma żadnych oznak wilgoci, plama na zewnętrznym nie powieksza się. Kilka dni temu wymieniałem grzałke w boilerze i troszke wody sie polało ale szybko powycierałem . To mogło być przyczyną?
Prosze o pomoc, bo nie wiem co mam robic.


pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Idzie ta od boilera . Ale gdybe pękła to plama by sie powiększyła luba zalało sąsiadów, czy sie myle?


Wystarczy ,że zrobiło się mikro pęknięcie i woda będzie się sączyć bardzo powolutku.
A że wzruszyłeś całość przy wymianie grzałki to takie prawdopodobieństwo zachodzi .
Najlepiej sprawdzisz czy jest ubytek wody w Twojej instalacji to sprawdź na wodomierzu ,jeżeli nic nie pobierasz wody a wskazówka się będzie pomalutku obracać to znaczy ,że ubytek jest.
Link do komentarza
Cytat

Sprawdzone wskazówka na wodomierzu przez 5 minut się nie ruszyła. Czyli to nie pęknięta rura,tak?


Może być i tak ,że pod wpływem puszczania wody następuje taki mikro przeciek.
Jedno jest pewne jak nie odkujesz ściany w danym miejscu to nic się nie dowiesz.
Obyś nie miał jak na tej fotce, a podpis jej był "UWAŻAJ GDZIE LEJESZ!" icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Kilka dni temu wymieniałem grzałke w boilerze i troszke wody sie polało ale szybko powycierałem . To mogło być przyczyną?



Czarny9996, jeśli troszkę to pół szklanki, to jest problem, bo może obruszyłeś coś przy bojlerze i puściło kolanko w ścianie.
Ale, jeśli polało Ci się troszkę koło kilku litrów, to wsiąkło w ścianę. I wyschnie.
Link do komentarza
Cytat

Sprawdzone wskazówka na wodomierzu przez 5 minut się nie ruszyła. Czyli to nie pęknięta rura,tak?


Przy mikro przecieku, a to dobra szklanka na dobę... ciągle, wodomierz nawet nie drgnie, podobnie zresztą jak przy kapiącej wodzie z armatury.

Jak piszą koledzy - odczekaj kilka dni i wszystko będzie jasne.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Szanowny Panie,

Przyczyną powstania plamy mógł być wyciek wody przy wymianie boilera. Proponuję więc dokładnie sprawdzić szczelność instalacji i monitorować rozwój sytuacji. Być może zawilgocenie powstało np. w wyniku przecieku z nieszczelnej rynny - proponuję również sprawdzić taką ewentualność. Gdyby plama pojawiła się wewnątrz pomieszczenia, po zlokalizowaniu i usunięciu jej źródła oraz wysuszeniu powierzchni, polecam pomalować zaciek farbą Śnieżka Zacieki-plamy http://www.sniezka.pl/pl/produkty/farby-we...ciekiplamy.html

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...