Skocz do zawartości

DETAL wieńca balkonu i spocznika


Recommended Posts

Jestem studentem i nie mialem przyjemnosci byc na budowie, mam problem z narysowaniem szczegółu połączenia wieńca z balkonem i spocznikiem. Jeżeli ktos ma taki detal w pdf albo zdjecie czy plik dwg. bylbym wdzieczny bo nie wiem jak idzie zbrojenie i jak wchodzi do wieńca. Z góry dzięki Wink
Pozdrawiam Grzegorz
Link do komentarza
Cytat

[... ciach ] mam problem z narysowaniem szczegółu połączenia wieńca z balkonem i spocznikiem. Jeżeli ktos ma taki detal w pdf albo zdjecie czy plik dwg. bylbym wdzieczny bo nie wiem jak idzie zbrojenie i jak wchodzi do wieńca.


Zagadnienie z pozoru proste, ale jak mu się przyjrzeć z bliska, to nie koniecznie.
Opisz dokładnie o jakie rozwiązanie Ci chodzi (gdzie ten spocznik w stosunku do balkonu...?).
W wątku w którym pokazuję moją ostatnią budowę mam podobne rozwiązania, ale dokładnie może ono zależeć od kilku rzeczy - np rodzaju stropu. Przy stropie monolitycznym nie ma problemu - zbrojenie dolne nośne wypuszczone jest na balkon, przechodząc po drodze przez wieniec (w świetle strzemion). Obniżając wylewkę balkonu uzyskujemy efekt górnego zbrojenia nośnego balkonu. Przy stropie lekkim (wykonywanym z prefabrykatów) potrzebne jest dodatkowe kotwienie balkonu w ścianie, które uzyskuje się zwykle poprzez wykonanie obniżonej w stosunku do stropu belki żelbetowej - poniżej wieńca... Zerknij do wątku Dom w Aksamitkach 2 z modyfikacją indywidualną tam jest kilka zdjęć i kika sposobów jego zbrojenia przy rozwiązaniu monolitycznym.
Link do komentarza
Jak na razie zauważyłem, że spory mostek termiczny kolega stworzył - brak ocieplenia powierzchni i frontu płyty balkonowej. Wieniec jest jednocześnie elementem stabilizującym balkon - stąd jego wysokość. Może warto opuścić płytę balkonu aby zrobić miejsce dla ocieplenia od góry, jednocześnie uzyskując możliwość wykonania zbrojenia w jednej linii, w której główne, dolne zbrojenie spocznika przechodzi w główne górne zbrojenie balkonu, a jednocześnie przez światło zbrojenia wieńca...

Rozwiązanie jak na rysunku roboczym u mnie by nie przeszło... ale może wypowiedzą się koledzy z doświadczeniem w projektowaniu.
Link do komentarza
Brak spadku na płycie balkonowej.
Brak izolacji termicznej na płycie balkonowej.

Czy ten wysoki wieniec jest jednocześnie nadprożem?
Czy balkon jest na całej szerokości spocznika, szerszy, węższy?
Jeśli nadproże ma być na całej szerokości klatki schodowej, to trzeba by pomyśleć nad solidniejszym zazbrojeniem dołem sklepienia...
Brak rzutu...

Strzemiona powinny być na całej wysokości wieńca.
Może na wysokości zbrojenia głównego dodatkowo dwa pręty w belce wieńca i do nich mocowanie prętów zbrojenia głównego spocznika i balkonu. Jeśli spocznik i balkon mają tę samą szerokość to pręty zbrojenia głównego spocznika jako jedna całość z prętami zbrojenia balkonu, bez potrzeby wyginania w l-kę. Jeśli z tą l-ką, to nie wpuszczaną górą w belkę w połowie jej grubości, a poziomo na dwa dodatkowe pręty belki wieńca... możliwości jest sporo, ale bez znajomości całości zamysłu poruszam się trochę po omacku....
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Wydawało mi się, że pisałem zrozumiale. Jeśli coś jest niezrozumiałe, to oczekiwałbym pytań uściślających, ale wcześniej pełnych danych. W takiej sytuacji nie podejmuję się powiedzieć czy księżniczka jest piękna, bo widzę tylko jej jeden palec :bezradny:



A wie pan jak zamocowane sa drzwi balkonowe do progu?

czy na kotwy czy na sruby ? Edytowano przez gregorini (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...