Skocz do zawartości

podłoga w pawilonie handlowym


Recommended Posts

Cytat

Gdyby stała woda, to nie, ale jeśli nawilżysz beton, to on sobie spokojnie tę wodę wchłonie.


Powiedź mi jeszcze przyjacielu czy ja mogę spokojnie dalej robić tą podłogę w poniedziałek,bo ten chudziak nie jest całkiem suchy.Mogę normalnie na niego położyć folię,styropian,folię i lać posadzkę pod płytki icon_question.gif Nie szkodzi że będzie przykryty folią taki nie wyschnięty do końca icon_question.gif icon_question.gif
Link do komentarza
Cytat

Powiedź mi jeszcze przyjacielu czy ja mogę spokojnie dalej robić tą podłogę w poniedziałek,bo ten chudziak nie jest całkiem suchy.Mogę normalnie na niego położyć folię,styropian,folię i lać posadzkę pod płytki icon_question.gif Nie szkodzi że będzie przykryty folią taki nie wyschnięty do końca icon_question.gif icon_question.gif


Z tą ilością wody którą zawiera spokojnie sobie poradzi. Nie odizolowałeś od podłoża, więc nawet pociągnie jeszcze w razie potrzeby, bo on nie ma wyschnąć, a uzyskać właściwą moc wiążąc (do czego niezbędna jest woda). Położenie izolacji, styropianu i wylanie posadzki w niczym nie powinno zaszkodzić.
Link do komentarza
Cytat

Moja uwaga odnosiła się do dzisiejszego stanu powierzchni podkładu betonowego na gruncie ("chudziaka") ,
przed położeniem izolacji poziomej i ocieplenia, na które znowu położysz folię i zalejesz posadzkę.
Chodzi o to, aby nierówności podkładu (chudziaka) nie przerywały ciągłości izolacji z folii (nawet w przypadku zatarcia dałbym 2 warstwy).



WITAM icon_biggrin.gif

Na chudziak i na styropian dałem po jednym razie folię,Mariusz tłumaczył mi że jeden raz wystarczy ale przede wszystkim chodziło o to żeby nie dawać dwa razy bo później będzie za dużo i za grubo jej na ścianie.Dałem jeszcze taśmę dylatacyjną pomiędzy posadzką a wychodzącą folię.Czekając na wyschnięcie posadzki zabieram się za ściany ( nie wygląda to dobrze ... icon_cry.gif

POZDRAWIAM icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Z tą ilością wody którą zawiera spokojnie sobie poradzi. Nie odizolowałeś od podłoża, więc nawet pociągnie jeszcze w razie potrzeby, bo on nie ma wyschnąć, a uzyskać właściwą moc wiążąc (do czego niezbędna jest woda). Położenie izolacji, styropianu i wylanie posadzki w niczym nie powinno zaszkodzić.



WITAM icon_biggrin.gif

Pomożecie mi jeszcze przy ścianach ?

POZDRAWIAM icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

tzn?



WITAM WITAM icon_biggrin.gif

Puławy,Kazimierz Dolny,Opole Lubelskie,Józefów nad Wisłą to moje strony,z stamtąd pochodzę icon_smile.gif

Mam zalaną posadzkę,schnie i czeka na gres.W tym czasie chciałem zrobić ściany,obecnie od wewnątrz jest płyta k/g,parę z nich było w kiepskim stanie więc postanowiłem je wymienić.Po zdemontowaniu ukazał mi się styropian i wydaję się że jest wszystko w porządku ale nie jest icon_cry.gif Ten styropian to zbiór przypadkowych kawałków śmieciowych który ma rzekomo służyć jako ocieplenie ścian ... Myślę że w tej sytuacji trzeba to wszystko usunąć po całości i zrobić porządnie.Tylko mam teraz pytanie czy dać znowu styropian czy może wełnę mineralną ?

POZDRAWIAM icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Puławy,Kazimierz Dolny,Opole Lubelskie,Józefów nad Wisłą to moje strony,z stamtąd pochodzę icon_smile.gif


Kazimierz Dolny, Poniatowa... to po części i moje strony rodzinne icon_smile.gif

Cytat

Mam zalaną posadzkę,schnie i czeka na gres.W tym czasie chciałem zrobić ściany,obecnie od wewnątrz jest płyta k/g,parę z nich było w kiepskim stanie więc postanowiłem je wymienić.Po zdemontowaniu ukazał mi się styropian i wydaję się że jest wszystko w porządku ale nie jest icon_cry.gif ... Myślę że w tej sytuacji trzeba to wszystko usunąć po całości i zrobić porządnie.


Porządnie - tak trzymać! Załóż nowy wątek o renowacji ścian pawilonu, łatwiej będzie znaleźć innym zainteresowanym. Kilka pawilonów już w życiu postawiłem, więc chętnie pomogę.
Link do komentarza
Cytat

Kazimierz Dolny, Poniatowa... to po części i moje strony rodzinne icon_smile.gif


Porządnie - tak trzymać! Załóż nowy wątek o renowacji ścian pawilonu, łatwiej będzie znaleźć innym zainteresowanym. Kilka pawilonów już w życiu postawiłem, więc chętnie pomogę.



WITAM icon_biggrin.gif

Założyłem nowy temat,tak jak sugerowałeś.

POZDRAWIAM icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Wyczytałem że pełne wiązanie cementu w posadce trwa 28 dni .

POZDRAWIAM icon_lol.gif


Taaak, ale po pierwsze tak jak napisali koledzy czas ten jest uzależniony od temperatury otoczenia,
a po drugie... beton, można tak powiedzieć wiąże cały czas.
Jego wytrzymałość na ściskanie np. po dwóch latach jest około 50% wyższa niż po przykładowych 28 dniach.

Dodatkowo czas wysychania wylewki betonowej jest ściśle określony. Wynosi on jeden tydzień na 1 cm warstwy betonu do 4 cm włącznie. Na każdy centymetr ponad 4 cm trzeba przewidzieć dwa razy więcej czasu.
W wypadku wylewek o grubości przekraczającej 6 cm należy przewidzieć 4 tygodnie na wyschnięcie każdego dodatkowego centymetra betonu.

Tych informacji na ulotce Casto..... nie uświadczysz icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Taaak, ale po pierwsze tak jak napisali koledzy czas ten jest uzależniony od temperatury otoczenia,
a po drugie... beton, można tak powiedzieć wiąże cały czas.
Jego wytrzymałość na ściskanie np. po dwóch latach jest około 50% wyższa niż po przykładowych 28 dniach.

Dodatkowo czas wysychania wylewki betonowej jest ściśle określony. Wynosi on jeden tydzień na 1 cm warstwy betonu do 4 cm włącznie. Na każdy centymetr ponad 4 cm trzeba przewidzieć dwa razy więcej czasu.
W wypadku wylewek o grubości przekraczającej 6 cm należy przewidzieć 4 tygodnie na wyschnięcie każdego dodatkowego centymetra betonu.

Tych informacji na ulotce Casto..... nie uświadczysz icon_biggrin.gif



Ja tylko tak,napisałem,nie wgłębiając się w temat.Ale dzięki,teraz wiem o wiele wiele więcej.
icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...