Skocz do zawartości

Folia między wełną a płytą g-k???


Recommended Posts

Witam! Proszę o poradę. Jesteśmy w trakcie kapitalnego remontu starego domu. Ściany zewnętrzne składają się z czerwonej cegły od zewnątrz i z cegieł glinianych od wewnątrz. Ściany wewnętrzne zbudowane są głównie z cegieł glinianych. Wykonawca zaproponował położenie od środka płytę gipsowo-kartonową na stelażach, przestrzeń między ścianą zewnętrzną a płytą chce wypełnić wełną, a między płytę i wełnę chce położyć zwykłą folię. Trochę mnie to zaniepokoiło, bo w ten sposób zamkniemy się w foliowej bańce.
Słyszałam, że glina jest materiałem, który wchłania nadmiar wilgoci, gdy ona się pojawia, i ją oddaje, gdy jest sucho.
Czy w takiej sytuacji konieczne jest używanie folii? A może jest jakieś inne rozwiązanie?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Wykonawca ma rację proponując ułożenie folii paroszczelnej pod płytami g-k. Ograniczy ona dyfuzję pary wodnej do ściany zewnętrznej i zapobiegnie wykraplaniu się wody na styku wełna - mur. Zdolność gliny do regulacji wilgotności nie ma tu znaczenia, gdyż zewnętrzna warstwa cegieł znacząco ogranicza możliwość odparowania wilgoci do otoczenia.

Oczywiście znacznie lepszym rozwiązaniem będzie ocieplenie domu od zewnątrz i ułożenie płyt g-k bez izolacji termicznej.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...