Skocz do zawartości

wkład tarnava


Recommended Posts

Witam,
W salonie o powierzchni przekraczającej 50m2 mam wkład kominkowy Tarnava professional max18 kW
zamontowany na wysokości 65 cm od podłogi.Jest on obudowany dystrybutorem który doprowadza cieple
powietrze do pokoi u góry ,ale rury są pociągnięte w posadzce podłogi nie na strychu,nie ma też zadnego wentylatora
najdłuższa rura ma ok 8 m do najdalszego pokoju.
Najpierw były położone rury (ja przy tym etapie nie byłam obecna ,nie wiem dlaczego mój mąż tak zdecydował
i zamiast na strychu rury są w posadzce)i to robiła jedna ekipa.
Następnie wybrałam wkład i mi go zamontowali razem z dystrybutorem.I kominek zadziałał,czyli rozpalony został
ogień.A ponieważ w tym czasie trwały inne prace w domu ,które wymagały ciepła robotnicy palili w kominku.
Nikt nic mi nie zgłaszał że coś jest nie tak .
Owi robotnicy zaproponowali mi ,a ponieważ to są znajomi mojego męża ,że po co będę brała do tej zabudowy
kominka innych ,kiedy oni robią obudowy kominkowe i zrobią to dobrze.
Obudowali i zgłaszają że mówili że te wkłady są nie dobre ,bo żeby rozpalić ogień to nie wystarczy otworzyć odpowiednie
nawiewniki ,tam są takie pokrętła ,ale będę musiała uchylić delikatnie tą szufladkę tam gdzie jest popiół żeby ogień mi nie gasł.
Ale moje pytanie ,czy to normalne przy tym wkładzie jak to oni mówią ,że w tym typie jest jakiś boczny za mały nawiew
że ten który to projektował ,szedł w minimalizm ale technicznie jest to złe rozwiązanie.
Proszę o odpowiedź.
pozdrawiam Magda
Link do komentarza
Cytat

Witam,
W salonie o powierzchni przekraczającej 50m2 mam wkład kominkowy Tarnava professional max18 kW
zamontowany na wysokości 65 cm od podłogi.Jest on obudowany dystrybutorem który doprowadza cieple
powietrze do pokoi u góry ,ale rury są pociągnięte w posadzce podłogi nie na strychu,nie ma też zadnego wentylatora
najdłuższa rura ma ok 8 m do najdalszego pokoju.
Najpierw były położone rury (ja przy tym etapie nie byłam obecna ,nie wiem dlaczego mój mąż tak zdecydował
i zamiast na strychu rury są w posadzce)i to robiła jedna ekipa.
Następnie wybrałam wkład i mi go zamontowali razem z dystrybutorem.I kominek zadziałał,czyli rozpalony został
ogień.A ponieważ w tym czasie trwały inne prace w domu ,które wymagały ciepła robotnicy palili w kominku.
Nikt nic mi nie zgłaszał że coś jest nie tak .
Owi robotnicy zaproponowali mi ,a ponieważ to są znajomi mojego męża ,że po co będę brała do tej zabudowy
kominka innych ,kiedy oni robią obudowy kominkowe i zrobią to dobrze.
Obudowali i zgłaszają że mówili że te wkłady są nie dobre ,bo żeby rozpalić ogień to nie wystarczy otworzyć odpowiednie
nawiewniki ,tam są takie pokrętła ,ale będę musiała uchylić delikatnie tą szufladkę tam gdzie jest popiół żeby ogień mi nie gasł.
Ale moje pytanie ,czy to normalne przy tym wkładzie jak to oni mówią ,że w tym typie jest jakiś boczny za mały nawiew
że ten który to projektował ,szedł w minimalizm ale technicznie jest to złe rozwiązanie.
Proszę o odpowiedź.
pozdrawiam Magda



Poprosze to " Ale moje pytanie ,czy to normalne przy tym wkładzie jak to oni mówią ,że w tym typie jest jakiś boczny za mały nawiew
że ten który to projektował ,szedł w minimalizm ale technicznie jest to złe rozwiązanie.
Proszę o odpowiedź.
pozdrawiam Magda ") samo podzielone na 4 proste zdania . Bo nie jak nie rozumiem o co chodzi. Tarnawe posiadam od 10 lat i żadnych problemów nie mam rury w stropie też , Jak miały by być poprowadzone na strychu? W połaci dachowej ???? icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif Edytowano przez gawel (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Witam,
Już spieszę z wyjaśnieniem.
Wczoraj byłam chyba zdenerwowana i zmęczona.
Najprościej,problem jest taki :
aby utrzymać ogień w kominku będę musiała pamiętać
o otwarciu i pozostawieniu szufladki na popiół,która
znajduje się pod drzwiczkami z szybą.
Jeśli nadal będzie cos niejasne to proszę pisać.
Dziękuję za szybką reakcję.
Link do komentarza
Cytat

aby utrzymać ogień w kominku będę musiała pamiętać
o otwarciu i pozostawieniu szufladki na popiół,która
znajduje się pod drzwiczkami z szybą.



To przecie tak nie powinno być.

Jeśli mówisz, że działało przed obudowaniem a później nie? To szukaj przyczyny u tych co zabudowywali. Nie doprowadzili powietrza z zewnątrz?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...