Skocz do zawartości

Instalacja prysznica


Recommended Posts

Cytat

Obecnie w mieszkaniu jest wanna. Chciałabym ją usunąć i wstawić zamiast niej prysznic. Czy jest duży problem z przeinstalowaniem wanny na małą kabinę prysznicową?


Najprościej byłoby zainstalowanie parawanu nawannowego w postaci od najtańszej zasłonki na rurce, do najdroższego parawanu ze szkła hartowanego trzyskrzydłowego i wysoko nad wanną uchwytu na słuchawkę icon_biggrin.gif , ale rozumiem, że pewnie nie o to Ci chodzi icon_confused.gif
Jak zrobić przeinstalowanie tych urządzeń bez kompletnej demolki całej łazienki? Nie wiem do końca,czy to jest możliwe icon_rolleyes.gif
Dużo zależy od tego, jak Twoja łazienka powstawała, jak wielka jest...
Czasem dobry glazurnik u inwestora nie skąpiącego kasy wannę wstawia w kąt w pełni wykończony - wyklejona i wykończona ściana i wyklejona podłoga - wtedy dostawia się wannę, mocuje do ściany w trzech, czterech miejscach, podłącza odpływ, uszczelnia pod ścianą silikonem i zastawia panelem dedykowanym do tej wanny. Można też, nawiasem mówiąc, przy odrobinie doświadczenia zrobić taki ruchomy panel oklejony płytkami i dostawiany do wanny icon_biggrin.gif
Wtedy demontaż wanny jest śmiesznie prosty i powstaje miejsce na ustawienia brodzika, dostawienia kabiny prysznicowej, albo kompletnej, zabudowanej kabiny i podłączenia jej do odpływu. Powstaje problem z umiejscowieniem baterii - bateria wannowa jest montowana na wysokości 65 do 85 cm nad podłogą, natomiast w kabinie na wysokości ok. 120 cm nad poziomem dna brodzika - tu bez prucia ściany nie obejdzie się, chyba, że zgodzisz się na podniesienie miejsca zamontowania baterii ponad powierzchnią płytek ściennych i zabudowanie tych rurek jakąś "skrzyneczką" z płytek, których kilka pewnie masz gdzieś w piwnicy w zapasie icon_smile.gif
Jeśli masz w łazience dość miejsca na montaż i ustawienie gotowej zabudowanej kabiny, wtedy te kombinacjez baterią będą niepotrzebne i może zwiększyć się co najwyżej długość wężyków potrzebnych do podłączenia wody do kabiny: z odpływem też można sobie poradzić icon_smile.gif
Jeśli Twoja wanna była postawiona na "gołej" wylewce, umocowana, wypoziomowana, zabudowana i dopiero później oklejana płytkami ściennymi i wokół niej na podłodze, to bez demolki się nie obędzie icon_cry.gif Już demontaż wanny będzie mocno demolujący łazienkę wokół wanny i najprawdopodobniej potrzebny będzie remont całej łazienki icon_confused.gif Chyba mało prawdopodobne jest to, że masz w zapasie parę paczek płytek ściennych i kilka płytek podłogowych i zdolnego fachowca, który odbuduje sciany wokół byłej wanny i uzupełni podłogę, albo pozwolisz na takie działania z płytkami "podobnymi"...
Tak że widzisz, że jest wiele pytań, wiele warunków, ale podobno tylko parasola nie da się w ... odbycie rozłożyć icon_confused.gif
Link do komentarza
Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź stach. Z zakładaniem nowych płytek nie ma najmniejszego problemu, bo robiłam to sama już wiele razy. Na demolkę łazienki także zdecydowałabym się, no bo przecież nie trwa to wiecznie. Z twojego opisu jednak wynika, iż główny problem dla mnie stanowi przeinstalowanie baterii. Tu muszę niestety zwrócić się do firmy instalatorskiej. Miałam niewielką nadzieję na to, że prysznic ma tą samą instalację co wanna. No cóż, trudno.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Cytat

Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź stach. Z zakładaniem nowych płytek nie ma najmniejszego problemu, bo robiłam to sama już wiele razy. Na demolkę łazienki także zdecydowałabym się, no bo przecież nie trwa to wiecznie. Z twojego opisu jednak wynika, iż główny problem dla mnie stanowi przeinstalowanie baterii. Tu muszę niestety zwrócić się do firmy instalatorskiej. Miałam niewielką nadzieję na to, że prysznic ma tą samą instalację co wanna. No cóż, trudno.




Nie ma problemu z instalacja, jesli to instalacja miedziana wystarczy odkuć istniejącą i przedłużyć mufami. Nie jest to skomplikowane wystarczy mieć palnik,paste i cyne i troszeczke pojecia o lutowaniu. Jesli jest stara tzn.skrecana to odkuć wykrecić kolana wystajace ze sciany i także przedłuzyć. Roztaw bateri wannowej i prysznicowej jest taki sam.
Link do komentarza
Cytat

Nie ma problemu z instalacja, jesli to instalacja miedziana wystarczy odkuć istniejącą i przedłużyć mufami. Nie jest to skomplikowane wystarczy mieć palnik,paste i cyne i troszeczke pojecia o lutowaniu. Jesli jest stara tzn.skrecana to odkuć wykrecić kolana wystajace ze sciany i także przedłuzyć. Roztaw bateri wannowej i prysznicowej jest taki sam.



Się obudziłeś i to nie w temacie. A jak rurki są z plastyku? Pocynujesz i co? Gu...zik.
A całą przeróbkę zrobi fachman od 50 PLN i spoko.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...