Skocz do zawartości

Budowa domu "koło" stawu.


Recommended Posts

Witam mam problem z rozpoczęciem budowy domu.

Sprawa wygląda następująco.
Parę dni temu nie otrzymałem pozwolenia na budowę, z tego względu, że sąsiad na działce obok (za rzeką) posiada staw. Powiedziano mi, że ze względu na ten staw który jest w odległości 70 m od mojej działki, nie mogę otrzymać pozwolenia.
Chociaż ów staw jest po prostu wykopaną dziura na potrzeby żwiru, w którym w miedzy czasie podeszła woda... (nie jestem pewien ile m2 posiada, ale najprawdopodobniej ponad 40).

Czy jest jakiś sposób bym mógł w jakiś sposób to ominąć, lub załatwić?



Z racji, że aktualnie nie ma mnie w domu, decyzje i uzasadnienie do niej napisze w niedziele/ poniedziałek na forum. Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc. Edytowano przez marcin_25 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Prawdopodobnie idzie o nadinterpretację zapisu w Dz.U. 2009 nr 151 poz. 1220

Cytat

Art. 17.
1. W parku krajobrazowym mogą być wprowadzone następujące zakazy:
7) budowania nowych obiektów budowlanych w pasie szerokości 100 m od linii brzegów rzek, jezior i innych zbiorników wodnych, z wyjątkiem obiektów służących turystyce wodnej, gospodarce wodnej lub rybackiej;

Art. 24.
1. Na obszarze chronionego krajobrazu mogą być wprowadzone następujące zakazy:
8) lokalizowania obiektów budowlanych w pasie szerokości 100 m od linii brzegów rzek, jezior i innych zbiorników wodnych, z wyjątkiem urządzeń wodnych oraz obiektów służących prowadzeniu racjonalnej gospodarki rolnej, leśnej lub rybackiej;



Organy ochrony przyrody właściwe do uzgadniania warunków zabudowy i zagospodarowania terenu przyjmują, że przez "innych zbiornik wodny" należy również rozumieć zbiorniki, w których woda występuje sporadycznie, np. stawy, sadzawki, wyrobiska.

Zresztą pełen tekst Odpowiedzi podsekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska - z upoważnienia ministra - na interpelację nr 23201 w sprawie jednolitej wykładni pojęcia "inne zbiorniki wodne"
http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/0711207F

PS
Oglądałem kiedyś reportaż o wstrzymaniu PnB dla kilku inwestorów prywatnych właśnie ze względu na wypełnienie się wodą jakiegoś wyrobiska/zapadliska w pasie 100m od planowanych inwestycji.
Budów zakończonych i rozpoczętych zakaz ten nie dotknął.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...