Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
marcin_25

Budowa domu "koło" stawu.

Recommended Posts

Witam mam problem z rozpoczęciem budowy domu.

Sprawa wygląda następująco.
Parę dni temu nie otrzymałem pozwolenia na budowę, z tego względu, że sąsiad na działce obok (za rzeką) posiada staw. Powiedziano mi, że ze względu na ten staw który jest w odległości 70 m od mojej działki, nie mogę otrzymać pozwolenia.
Chociaż ów staw jest po prostu wykopaną dziura na potrzeby żwiru, w którym w miedzy czasie podeszła woda... (nie jestem pewien ile m2 posiada, ale najprawdopodobniej ponad 40).

Czy jest jakiś sposób bym mógł w jakiś sposób to ominąć, lub załatwić?Z racji, że aktualnie nie ma mnie w domu, decyzje i uzasadnienie do niej napisze w niedziele/ poniedziałek na forum. Z góry dziękuję za zainteresowanie i pomoc. Edytowano przez marcin_25 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę zbyt mało danych.

Nie ma powiedziano - powinna być decyzja odmowna z uzasadnieniem.

Jak będziesz mieć to uzasadnienie - napisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie idzie o nadinterpretację zapisu w Dz.U. 2009 nr 151 poz. 1220

Cytat

Art. 17.
1. W parku krajobrazowym mogą być wprowadzone następujące zakazy:
7) budowania nowych obiektów budowlanych w pasie szerokości 100 m od linii brzegów rzek, jezior i innych zbiorników wodnych, z wyjątkiem obiektów służących turystyce wodnej, gospodarce wodnej lub rybackiej;

Art. 24.
1. Na obszarze chronionego krajobrazu mogą być wprowadzone następujące zakazy:
8) lokalizowania obiektów budowlanych w pasie szerokości 100 m od linii brzegów rzek, jezior i innych zbiorników wodnych, z wyjątkiem urządzeń wodnych oraz obiektów służących prowadzeniu racjonalnej gospodarki rolnej, leśnej lub rybackiej;Organy ochrony przyrody właściwe do uzgadniania warunków zabudowy i zagospodarowania terenu przyjmują, że przez "innych zbiornik wodny" należy również rozumieć zbiorniki, w których woda występuje sporadycznie, np. stawy, sadzawki, wyrobiska.

Zresztą pełen tekst Odpowiedzi podsekretarza stanu w Ministerstwie Środowiska - z upoważnienia ministra - na interpelację nr 23201 w sprawie jednolitej wykładni pojęcia "inne zbiorniki wodne"
http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/0711207F

PS
Oglądałem kiedyś reportaż o wstrzymaniu PnB dla kilku inwestorów prywatnych właśnie ze względu na wypełnienie się wodą jakiegoś wyrobiska/zapadliska w pasie 100m od planowanych inwestycji.
Budów zakończonych i rozpoczętych zakaz ten nie dotknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Prawdopodobnie idzie o nadinterpretację zapisu w Dz.U. 2009 nr 151 poz. 1220Niekoniecznie - mogą to być zapisy prawa miejscowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Ciężko mówić o dom energooszczędnym, zeroenergetycznym czy pasywnym bez zamontowanej wentylacji mechanicznej z rekuperacją. Teraz nawet odchodzi się od budowania kominów, bo i po co skoro nie spełniają swojej roli w ogóle? Modna jest ekologia, odnawialne źródła ciepła, pompy ciepła, fotowoltaika etc. To wszystko idealnie współgra z WM. Znaleźć dobrą ekipę, która wykona projekt i przeprowadzi montaż nie jest wcale takie proste. Mnie się udało i zrobiła to firma BCS z Żelazowej Woli https://www.rekuperacjabcs.pl Polecam, bo jak zatrudniać, to tylko fachowców. 
  • A napisz jeszcze, czy korzystałeś z dofinansowania, czy po prostu sam finansowałes instalacje, jaka jest duża itd... To będzie bardzo przydatne dla innych, którzy się zastanawiają.
  • Jaki piec do sauny? Wszystko zależy od sauny, a przede wszystkim o jej wielkości. Piec musi mieć odpowiednią moc żeby dał nagrzać saunę do odpowiedniej temperatury. Nie warto tez kupować pieca o dużej mocy do małej sauny bo wydasz więcej pieniędzy a nie będziesz mógł w całości wykorzystać potencjału takiego pieca. Najlepiej kupować piece znanych i renomowanych producentów takich jak: Harvia, Narvi, Helo czy Tylo. Jak chcesz kupic dobrej jakości i odpowiedniej mocy piec do swojej sauny w sklepie fachowcy na pewno Ci w tym pomogą.
  • Babol, oj babol nad babolami    Dobrze, że inni czuwają.  Ps. Sam liczyłem dobrze .......................
  • Gość acer pp
   Płytki kolczaste wprasowuje się przy pomocy prasy hydraulicznej o nacisku 30 - 50 ton. Do wykonania więźby należy stosować drewno sortowane wytrzymałościowo w klasie zgodnej z tą która jest w projekcie (najczęściej C24) o wilgotności do 18 %. Nie ma żadnych wymogów dot. impregnacji drewna przeciw korozji biologicznej. Więźbę z wiązarów dachowych wyprodukowanych w fabryce, można bez problemów stosować w większości domów z użytkowym poddaszem.
 • Popularne tematy

×