Skocz do zawartości

instalacja c.o. DEFRO KOMFORT EKO 15KW


Recommended Posts

To może najpierw napisz ile za robociznę a po drugie co to jest dom? pałac? Ile m2 p.u. i jaki materiał wchodzi w skład owej wysokiej ceny? Bez tych danych to możesz sobie pomarzyć ,żeby ktoś Ci konkretnie odpowiedział.
Jedynie co mogę Ci powiedzieć to ,że szanujący się a zarazem dobry hydraulik ceni sobie 100-130 zł za punkt.
Link do komentarza
Cytat

Otóż dom ma 107 m2, a cena instalacji pieca razem z "materiałem" to około 10 000.


Cena bez pieca oczywiście.
Jest to dobra cena w ogólnym znaczeniu bo jeszcze nic nie wiem jaką instalacje będziesz miał robioną. Czy podłogówka czy grzejniki, czy w miedzi czy w alupexie, itp.
Link do komentarza
podajesz te informacje bardzo chaotycznie, nie wiemy jaki jest dokładnie zakres robót....czy tylko sama kotłownia, czy do tego podłogówka i/lub podejścia pod grzejniki, itd.
Bo jak tylko sama kotłownia, to cena z kosmosu jak dla mnie
Link do komentarza
nie wiem, wydaje mi się to strasznie drogo - ale mogę się mylić, niech się tez koledzy wypowiedzą....
tak tylko się dziwię, że wycena nie obejmuje pozostałych pozycji - chyba że resztę robisz sam.
U mnie kotłownia coś koło tego kosztowała, ale z zasobnikiem dwupłaszczowym z nierdzewki....(a w tym 5 pomp obiegowych i cyrkulacyjna)
no ale moja kotłownia jest nietypowa icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Sama kotłownia za 10 tyś bez pieca


Czyli jak dobrze Cie zrozumiałem to chodzi o podłączanie pieca do istniejącej już instalacji c.o.
jeżeli tak jak zrozumiałem to szukaj fachowca innego. Za takie podłączenie cena 1000- 1500 zł będzie rozsądna.
Link do komentarza
Cytat

Nie chodzi mi o całą kotłownie i wszystko co się powinno w niej znaleźć oprócz pieca.



jak mam być szczery, to zabierasz się do tego ze złej strony
O ile dobrze pamiętam, to robi się podłogówkę, rozprowadzenia do grzejników, dopiero potem robi się kotłownię. No i od razu podłącza się kocioł. Jak to robi jeden fachowiec, to masz możliwość negocjacji ceny, bo zakres robót większy.
Może się okazać, że po wykonaniu kotłowni - w trakcie wykonywania rozprowadzeń, konieczne będą przeróbki w kotłowni, czyli dodatkowe koszta. No chyba, że to już masz gotowe, ale z tego co napisałeś, wywnioskowałem że nie
Link do komentarza
Cytat

Nie chodzi mi o całą kotłownie i wszystko co się powinno w niej znaleźć oprócz pieca.


icon_eek.gif To o co Ci chodzi?
Piszesz tak bardzo dwuznacznie ,że powoli mnie to irytować zaczyna.
Chcę Ci odpowiedzieć coś konkretnego ale jak?
Nie chodzi Ci o kotłownię, to o co? o instalację c.o.!!!!!!!!!!!
Link do komentarza
to jest przykład, jak brak przecinka, potrafi zmienić sens wypowiedzi. Ja to zrozumiałem następująco:

Cytat

Nie , chodzi mi o całą kotłownie i wszystko co się powinno w niej znaleźć oprócz pieca.

Link do komentarza
Cytat

Chodzi mi o całą kotłownie i wszystko co się powinno w niej znaleźć oprócz pieca.


Teraz jasno i przejrzyście icon_biggrin.gif
Z grubsza to powiem tak jak ostatnio 1000-1500 zł to max ,ceno może trochei urosnąć jeszcze w zależności jakie drogie dodatki i ile tych dodatków zamontuje.
Dopytaj się fachowca co chce zamontować w kotłowni (niech poda nazwy i ilość sztuk np pompki, zawory, rozdzielacz, bojler itp) i jakiego rodzaju instalacje chce robić - otwartą czy zamkniętą.Ale 10000 zł to stanowczo za dużo bez względu jaka by niebyła ta instalacja ,no chyba że ze złota icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...