Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
stokrotka.35

No i szla....k trafił nowy sterownik na piecu CO

Recommended Posts

Przez te wichury doszło do jakiegoś "przepięcia w sieci" i poszedł się rympać sterownik na piecu.

Jak się można zabezpieczyć w przyszłości przed takimi niespodziankami?

Wie kto?

Wiem. Na przykład to:

Cytat

Urządzenia systemu STOP-260V umożliwiają ochronę sprzętu RTV i AGD przed awariami sieci elektrycznej.

System STOP-260V nie przepuszcza napięcia powyżej 260V AC. Błyskawicznie odłącza nasze odbiorniki od sieci. Załącza po 5 sek. jak napięcie wróci do normy.Przerwa w zasilaniu całkowicie stopuje napięcie powyżej 260V.

Zabezpieczenie przepięciowe HIGHVOLT – 260 duo

Cytat

Przez te wichury doszło do jakiegoś "przepięcia w sieci" i poszedł się rympać sterownik na piecu.

Jak się można zabezpieczyć w przyszłości przed takimi niespodziankami?

Wie kto?

A bezpiecznik sprawdziła?
Bo dziwne aby tylko Ci sterownik się spalił a inne sprzęty nie.
Jaki jest ten sterownik?
  • Lubię to 1

"Fachowiec" co przyszedł po moim telefonie ocenił sterownik jako spalony, poodcinał kable i podpiął obydwie pompy na krótko /czyli włączyć je trzeba samemu wciskając wtyczkę do gniazdka/

Wieczorem wrócił mąż z delegacji, zabrał się za ów sterownik, przeczytał co było w papierach i co się okazało?

Że faktycznie bezpiecznik spalił się a sterownik po takiej "awarii" potrzebuje kilku godzin by sie zresetować.

Mąż podłączył z powrotem poodcinane kable i sprzęt działa jak cześniej

Tak się zastanawiam w jakim języku była napisana instrukcja tego sterownika, że tylko Twój mąż był wstanie ją odczytać icon_lol.gif

Cytat

Tak się zastanawiam w jakim języku była napisana instrukcja tego sterownika, że tylko Twój mąż był wstanie ją odczytać icon_lol.gif

fachowiec nawet się o nią nie zapytał a ja mu uwierzyłam na słowo

Cytat

No właśnie.

Fachowiec nie jest od czytania,
... fachowiec jest fachowcem icon_mrgreen.gif

wystarczy obejrzeć program pt. USTERKA który kiedyś leciał i wszystko w temacie

Cytat

fachowiec nawet się o nią nie zapytał a ja mu uwierzyłam na słowo

Fachowcowi to bym dal kopa w d.... i kazal jeszcze zapłacic za poucinane kable.
A Tobie tez należy się opieprz icon_biggrin.gif , CZEMU zaraz tu nie napisałaś! icon_razz.gif
A po trzecie to po raz kolejny udało mi się trafić, zgadłem,że to bezpiecznik icon_biggrin.gif no i gdzie + icon_question.gif

Cytat

A Tobie tez należy się opieprz icon_biggrin.gif , CZEMU zaraz tu nie napisałaś! icon_razz.gif

Albo nie przeczytałaś instrukcji... chyba że pan mąż miał ją przy sobie icon_biggrin.gif

Cytat

Fachowcowi to bym dal kopa w d.... i kazal jeszcze zapłacic za poucinane kable.
A po trzecie to po raz kolejny udało mi się trafić, zgadłem,że to bezpiecznik icon_biggrin.gif no i gdzie + icon_question.gif

icon_redface.gif
wybacz

już się poprawiłam

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• badania geotechniczne to warto zrobić dla swojego bezpieczeństwa (jeżeli nie będą zrobione projektant założy słaby grunt i fundamenty wyjdą "duże") A jeżeli dostawiamy się do istniejącego budynku to żaden urząd nie da pozwolenia bez ekspertyzy.       Generalnie dostawiając się z budynkiem do istniejącego to trzeba uważać, gdyż obciążamy grunt przy istniejącym budynku znacznym ciężarem i możemy spowodować jego osiadanie co będzie skutkowało popękaniem ścian istniejącego budynku. Koszt naprawy takich spękań jest wielokrotnie droższy od ekspertyzy, badań gruntowych i porządnego projektu.   Dodatkowo mamy w opisie prostą sprawę gdy budynek istniejący nie ma ław wystających poza obrys muru !. A jak będą ławy wystawać to co ?   Kolejna sprawa - odkopanie całej ściany do "ubitej warstwy gruzu ceglanego" jeż już sporym ryzykiem.  Ja bym odkopał max do posadzki sutereny sąsiada i od tego poziomu wykonywał dalej odcinkami.  
    • O ciepłych roletach wspominałem mu wcześniej tylko ze on zaplanował system Colos L który jak się okazał wcale nie jest najcieplejszy, ale mimo to w moim projekcie nie ma szczegółów opisanych i kierbud przyjezdza z gotowymi rozwiązaniami. To u niego był robiony projekt, znaczy u jego pracowników. Bez obaw. Sam niczego nie zmienię póki on na to nie pozowli. Tutaj tylko chcę zasięgnąć informacji
    • W tej kwestii to kierownik ma najmniej do powiedzenia, no chyba że ma papiery projektanta.  Masz chyba projekt więc rób wg projektu bo jak zaczniesz kombinować to sam siebie zapędzisz zw kozi róg.  Projekt masz z tego co widzę indywidualny więc było trzeba na etapie projektowania dać wytyczne architektowi i miałbyś teraz budowę bez kombinacji. Uwierz mi, że nie ma nic gorszego jak  zmiany podczas rozpoczętej budowy.
    • Oczywiście czuwa kierownik i o wszystkim wie i przygotuje dokumentację. Jeśli chodzi o ocieplanie nadproży to stosuje się to jak widzę bez żadnych obaw, nawet w sieci można znaleźć porady że umieszczenie xps 5cm przed zalaniem nie osłabia podciągów. Oczywiście w kwestii narożnych podciągów nie będę sam kombinował i zobaczę co powie kierownik. Ale chyba też ocieplę 5cm
    • Czy nad tymi przeróbkami ktoś kumaty (projektant, architekt) myślał? czy to Twoja inwencja twórcza? Bo nie wiem czy zdajesz sobie sprawę że grzebiesz przy bombie która ma opóźniony zapłon.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...