Skocz do zawartości

Do pokoju dla dziecka


martacio

Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Myślę, że takie fale na suficie szybko mogłyby zacząć denerwować... Ale z podobnych gadżetów widziałam niedawno reklamę podobnego projektora, ale wyświetla nieruchomy obraz gwiazdozbiorów, można wybrać kolor podświetlenia, w pokoju wieczorem jest przytulniej, a efekt naprawdę ładny i nie przytłacza.
Link do komentarza
Myślę, że jeśli chce się urozmaicić pokój dla dziecka, to najlepiej jest powyklejać ściany jakimiś grafikami. Ale niekoniecznie takimi w postacie z bajek, tylko jakimiś takimi neutralnymi - może sylwetkami? Do tego świetnie się też nadają abażury na żyrandole - wycięte wzory padają na ściany i tworzą niesamowity efekt icon_smile.gif jeszcze jeśli taki żyrandol albo lampa kręci się powoli wokół własnej osi, to jest to uspokajające.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Taki projektor fal to nowoczesna wersja lampki karuzeli, która służyła dzieciom parę ładnych lat temu. Tam i tu chodziło o rozbłysk czegoś na ścianie i suficie, co uspokoi i uśpi dziecko. Musiałbym zobaczyć jak to wygląda na żywo, ale możliwe, że woda jest tak wyraźna i realistyczna, że może dziecko pobudzić icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Szczerze mówiąc uważam,że jest to zbędny bajer i gadżet w pokoju dla dziecka. O wiele lepiej sprawdzi się wspomniana powyżej fototapeta z ciekawym motywem przewodnim,która także idealnie będzie pasować do pokoju dziecka.




Też tak sądzę icon_smile.gif Ewentualnie zamiast fototapety, zwykła tapeta, ale z kolekcji dedykowanej dzieciom. (Taką ofertę ma m.on. Rasch).
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Ja do urozmaicenia pokoju dziecka wybrałabym farbę tablicową, zeby samo sobie mogło tę przestrzeń urozmaicać icon_biggrin.gif



Dokładnie icon_smile.gif Projektor jest po prostu zbędny, naklejki i fototapety mogą szybko się znudzić,
a mazianie po farbie tablicowej będzie niezłą zabawą icon_biggrin.gif

Ciekawą formą ozdoby do pokoju dziecięcego jest np. Lampa Numen dostępna w wielu ciekawych kolorach.
Wykonana jest z gumy sylikonowej, którą można wyginać,
a że nie posiada konkretnego motywu z bajki, starczy na lata icon_smile.gif



Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Farba tablicowa? Pierwsze słyszę. A jak ze ścieralnością? tzn. można do oporu po tym rysować, a później zmyć i od nowa?



Przecież nie to jednokrotnego użytku, jeżeli tablicowa to piszesz, malujesz ,rysujesz jak na tablicy.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata temu...

Do pokoju dziecięcego super nadaje się domek albo namiot w klimacie skandynawskim.

Np coś w tym stylu:

https://multimall.com.pl/p/59/7699/namiot-tipi-dla-dzieci-wzor-choineczki--namioty-domki-do-pokoju-dzieciecego-dzieci.html

 

Dzieciaki mają z tego mega frajdę a pokój staje się modnym klimatycznym wnętrzem :)

1 (6).jpg

Edytowano przez Tomasz Sklenarski (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Dnia 9.10.2019 o 11:18, Tomasz Sklenarski napisał:

Do pokoju dziecięcego super nadaje się domek albo namiot w klimacie skandynawskim.

Np coś w tym stylu:

1 (6).jpg

Dzieciaki mają z tego mega frajdę a pokój staje się modnym klimatycznym wnętrzem :)

Nasza córeczka ma coś takiego dostać na swoje pierwsze urodzinki od chrzestnej i babci - co prawda nie sądzę by z początku mogła z tego korzystać, ale taki własny kącik prywatności za kilka miesięcy się jej przyda. Kto wie, może będzie tam i sama zasypiała... :yahoo:

Link do komentarza
1 godzinę temu, michaLJablon napisał:

na swoje pierwsze urodzinki

To przynajmniej dwa, trzy lata za wcześnie... no chyba, że zakotwisz jakoś nośne kijki tak, aby ciągnąc  łapką córeczka nie zwaliła na siebie tego tipi... W opisach takich zabawek wyraźnie napisano 3+ i na pewno nie przez przypadek...

 

Ja nie zostawiłbym swojego wnuczka śpiącego pod takim namiotem...

Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesiące temu...

Projektor w postaci lampki wyświetlającej np. delikatne gwiazdki może się przydać przy usypianiu malutkich dzieci. Dla większych to raczej nie będzie już żadna atrakcja.

Bardziej uniwersalnym pomysłem na udekorowanie dziecięcego pokoju jest stworzenia np. na jednej ze ścian kolorowego "muralu". Motyw należy jedynie dopasować do wieku dziecka. Dużą frajdą dla większych dzieci  będzie pomoc przy tworzeniu takiego obrazka. Nie jest to trudne. Wystarczy narysować na ścianie zarys zamku, budynków czy innych obiektów, okleić kontury taśmą malarską i pomalować na wybrany kolor. Dla podkręcania efektu można użyć farby laserunkowej, która świeci w ciemności (okna).

fot. Tikkurila

 

Metropolia_krok 7_malowanie mniejszych budynkow.jpg

888773242_TikkurilaTaikaGlowiTikkurilaOptivaMatt5_koloryK498HavenN500AgateY498IndianInk.jpg

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
  • 1 miesiąc temu...

Taki projektor maja moi rodzice, z tym, ze to jest taki typowo świąteczny, ale jak mam być szczera, to mnie te światełka drażniły ... :/ Do pokoju dziecka, można pomyśleć o takich naklejkach https://naklejkomania.eu/naklejki-dla-dzieci/naklejki-dla-dzieci-dziecka-na-sciane-balony-rozowe-kroliki-41466?cd=17237601312&ad=&kd=&gclid=Cj0KCQiA5NSdBhDfARIsALzs2EAjqEtbQsBz6FPsoJtF4ljq_9Tu-40lwOZPGHZEEp5dMuwLUFCwJiQaAuDmEALw_wcB  albo jak tutaj https://allegro.pl/oferta/naklejki-naklejka-dla-dzieci-na-sciane-zwierzatka

Zależy też oczywiście w jakim wieku to dziecko jest. Jak takie małe to warto też o drabinkach pomyśleć https://www.homero.pl/drabinki-dla-dzieci Na pewno się przyda dzieciom, których rodzice propagują wychowywanie w duchu montessori.

Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...