Skocz do zawartości

dzienne zużycie gazu


Recommended Posts

witam,posiadam kocioł grzewczy brotje. nagrzewam nim wodę i ogrzewam mieszkanie. powierzchnia mojego mieszkania to 32metry. jest to nowy blok, ocieplony ponoć icon_smile.gif tak zapewnia administrator czyli zlk. na kotle nie oprzekraczam temperatury 50-60 stopni, ale staram się zawsze aby była mniejsza. dwa razy dziennie po 10 minut biorę prysznic, używam też gazówkę, typowo, na trzy osoby gotuję. mam trzy grzejniki odkręcone maksymalnie. ile średnio powinno wynosić zużycie gazu dobowo? u mnie wychodzi to mniej więcej do 5metrów sześciennych narazie, temperatura nie była jeszcze na dworze niższa niż 3 stopnie minus. chciał bym jeszcze dodać że zauważyłem iż piec często się włącza i grzeje, wyświetla wtedy ikonkę płomienia, z jaką mniej więcej częstotliwością powinien się włączać? wie ktoś może? najbardziej zależy mi, wiadomo, na ekonomice, czy mój piec działa dobrze i pobiera gaz w miarę ekonomicznie? może ktoś będzie wiedział proszę o odpowiedź. pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

witam,posiadam kocioł grzewczy brotje. nagrzewam nim wodę i ogrzewam mieszkanie. powierzchnia mojego mieszkania to 32metry. jest to nowy blok, ocieplony ponoć icon_smile.gif tak zapewnia administrator czyli zlk. na kotle nie oprzekraczam temperatury 50-60 stopni, ale staram się zawsze aby była mniejsza. dwa razy dziennie po 10 minut biorę prysznic, używam też gazówkę, typowo, na trzy osoby gotuję. mam trzy grzejniki odkręcone maksymalnie. ile średnio powinno wynosić zużycie gazu dobowo? u mnie wychodzi to mniej więcej do 5metrów sześciennych narazie, temperatura nie była jeszcze na dworze niższa niż 3 stopnie minus. chciał bym jeszcze dodać że zauważyłem iż piec często się włącza i grzeje, wyświetla wtedy ikonkę płomienia, z jaką mniej więcej częstotliwością powinien się włączać? wie ktoś może? najbardziej zależy mi, wiadomo, na ekonomice, czy mój piec działa dobrze i pobiera gaz w miarę ekonomicznie? może ktoś będzie wiedział proszę o odpowiedź. pozdrawiam


Jak na tak małe mieszkanie sporo tego gazu raczej. Ja mam dom 165m + garaż i zimą nie przekraczam nigdy na dobę 12 m gazu. Wiem że na mycie dla 3 osób zużywam ok 0,6 - 0,8 m gazu na dobę. Kuchenka elektryczna.
To ile gazu będziesz zużywał zależy w dużej mierze od:
- ustawionej temperatury w domu (podniesienie temp. o 1 stopień powoduje zużycie gazu o ok 6%)
- ustawienia czasowego obniżania temp w domu - nocą i podczas nieobecności domowników
- izolacyjności ścian
- jakości i izolacyjności okien
- intensywności gotowania
- intensywności i sposobu wentylacji

Jeżeli często załączają się grzejniki to w moim mieszkaniu też tak było ale pomogło wyregulowanie przepływu na poszczególnych grzejnikach. Problem polegał na tym że ostatni grzejnik mam daleko od pieca i tam ciepło nie dochodziło, a pierwszy grzejnik był gorący i woda na powrocie miała zbyt wysoką temperaturę co powodowało częste wyłączanie kotła.

Dogranie wszystkich czynników powinno zoptymalizować zużycie gazu.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Akurat dzisiaj sprawdzałem - mam 2,75 m3 na dzień (okres od 04.12 - do 15.12), w tym ok 1 m3/dobę to gaz do podgrzewania cwu. Pozostałe 1,75 m3 to ogrzewanie domu (125 m2 + garaż). Temperatura w domu przez ok 10 - 12 h/dobę pomiędzy 20 - 22 stopnie. Pozostały czas utrzymuje się na poziomie 19 - 20 stopni. Dodatkowo spalam dziennie 4-6 dużych polan drewna w kominku.
Jak na razie chwalę sobie tą jesień za temperatury icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Ja grzeję na tyle sporadycznie że na razie nie uznaję sezonu grzewczego za rozpoczęty. Ostatni raz kocioł załączył mi się z 3 dni temu na 20 min. Cały czas w domu ok 21 stopni. Czasami wieczorkiem wrzucę do kominka z 3 polana żeby było przyjemniej. Takiego sezonu jeszcze nie pamiętam, zazwyczaj od 20 października codziennie musiałem grzać, a listopad zawsze oznaczał grzanie. Do tej pory spaliłem może 0,2 m3 drewna, które zostało mi z poprzedniego roku. Nie ma o czym pisać jeszcze.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Witam, to i ja napiszę jak jest u mnie, dom nowy, w tym roku wprowadziliśmy się, ocieplony powierzchnia ogrzewania to ok 180m2 + zasobnik CWU 160l i zużycie gazu wygląda następująco
od 30. 09. 2014 do 01.10.2014 - 116m3
od 01.11.2014 do 02.12.2014 - 235m3
od 02.12.2014 do 31.12.2014 - 322m3
wydaje mi się to dużo, napiszcie co o tym sądzicie??
Link do komentarza
To ja wstawię swoje zużycie.Powierzchnia domu ok 120 uzytkowej , po podłogach -więcej(150m?).
Ocieplony 15cm styro.Kocioł kondensacyjny 15kW + zasobnik 120litrów.Cały dom w podłogówce.Temperatura wewnątrz zadana na 22,5.
Wprowadziliśmy się w lutym 2013, więc przedstawie dane z tamtego okresu(zima była wcześniej i dużo zimniejsza!).
Pierwsze m-ce to było grzanie na kilkanaście stopni wewnątrz-od lutego pełną parą.
04.10.2013-05.12.2013-240m3 (2miesiące)
05.12.2013-25.02.2014-634m3 (prawie 3 m-ce)
25.02.2014-16.04.2014-282m3

Ten sezon grzewczy:

07.10.2014-03.12.2014-183m3 (2 m-ce)

Twój dom na pewno się jeszcze wygrzewa, ale przy tegorocznej "zimie" to wydaje mi się że sporo. Jaki masz kocioł?jaka instalacja grzewcza?Jaka temp. jest zadana w domu i jaką osiąga?
Link do komentarza
Cytat

icon_redface.gif O Twoich - bęcwał ze mnie. Poprawiłem cytat. icon_redface.gif



Też wydaje mi się że przy temperaturze wewnatrz 22,5 stopnia nie jest tragicznie, ale to bez kuchenki(wtedy była jeszcze butla). To pewnie zasługa podłogówki w całym domu icon_cool.gif Tylko znowu ten sezon nie jest miarodajny bo piec grzał ledwo co...
Link do komentarza
Cytat

Twój dom na pewno się jeszcze wygrzewa, ale przy tegorocznej "zimie" to wydaje mi się że sporo. Jaki masz kocioł?jaka instalacja grzewcza?Jaka temp. jest zadana w domu i jaką osiąga?



Też mam taką nadzieję że jeszcze się wygrzewa, ale... no włąśnie też wydaje mi się że sporo, kocioł mam BUderusa logamax BG072- 20KW, instalacja to tylko podłogówka, temperatura w domu to ok 22,5 C i nie mam tego czujnika pogodowego na zewnątrz, ale już pare osbób mi miówiło że jednak warto go założyć, co sądzicie?
Link do komentarza
Ja mam Buderus LogamaxGB162 z regulatorem RC35 i pogodowym.Przy ostatnim przeglądzie Pan z serwisu coś tam nam jeszcze poprzestawiał i kocioł utrzymuje cały czas 32stopnie a przy tych mrozach tylko w godzinach nocnych coś tam podnosił temp. na kotle do 46.Może jeszcze coś pokombinować w ustawieniach?Mnie wydaje się że po tych ustawieniach spadło zużycie.Widzę też że kocioł inaczej pracuje(palą się inne kontrolki, ale ja nie mam pojęcia dlaczego). Moim zdaniem masz też za dużą moc kotła.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...