Skocz do zawartości

podział działki i budowa domu na miejscu budynku gospodarczego


Recommended Posts

Witam icon_smile.gif mam kilka pytań jak w temacie i krótko przedstawię swoją sytuację.
Jestem współwłaścicielem działki prostokątnej o wymiarach 60/25 na której po jednej stronie jest dom mieszkalny 10x10 typowy "klocek" a z drugiej budynek gospodarczy - obora razem ze stodołą o wym. 10X17 i w planie mam zrobić coś takiego.:
1- dokonać podziału działki na 2 części z podziałem własności.
2 - w miejscu gdzie jest budynek gospodarczy wybudować nowy dom

i tu moje pytanie od czego zacząć.: i gdzie się udać po ewentualne zgody i pozwolenia, jakie mogą być tego koszty,
czy pierwsze wyburzenie budynku gospodarczego i potem podział działki czy nie ma to znaczenia (chodzi oczywiście o czas i koszty takiego przedsięwzięcia), pierwsze podział działki potem wyburzenie. Mamy zimę więc jest czas na formalności a na pracę czekam do wiosny Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
Link do komentarza
Cytat

Witam icon_smile.gif mam kilka pytań jak w temacie i krótko przedstawię swoją sytuację.
Jestem współwłaścicielem działki prostokątnej o wymiarach 60/25 na której po jednej stronie jest dom mieszkalny 10x10 typowy "klocek" a z drugiej budynek gospodarczy - obora razem ze stodołą o wym. 10X17 i w planie mam zrobić coś takiego.:
1- dokonać podziału działki na 2 części z podziałem własności.
2 - w miejscu gdzie jest budynek gospodarczy wybudować nowy dom

i tu moje pytanie od czego zacząć.: i gdzie się udać po ewentualne zgody i pozwolenia, jakie mogą być tego koszty,
czy pierwsze wyburzenie budynku gospodarczego i potem podział działki czy nie ma to znaczenia (chodzi oczywiście o czas i koszty takiego przedsięwzięcia), pierwsze podział działki potem wyburzenie. Mamy zimę więc jest czas na formalności a na pracę czekam do wiosny Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.



Można też zacząć od rozmowy z geodetą. I najpierw podzielić działkę na dwie, a potem coś robić na własnej. A gmina na początku nie zaszkodzi, ale i nie pomoże.
Link do komentarza
Cytat

Można też zacząć od rozmowy z geodetą. I najpierw podzielić działkę na dwie, a potem coś robić na własnej. A gmina na początku nie zaszkodzi, ale i nie pomoże.


Jak to gmina nie pomoże? A jak jest plan do tej miejscowości i okaże się ,że front działki jest za wąski lub działka po podziale będzie za mała?
Wyda pieniążki na geodetę i tym podziałem będzie mógł sobie ....
Link do komentarza
Cytat

Jak to gmina nie pomoże? A jak jest plan do tej miejscowości i okaże się ,że front działki jest za wąski lub działka po podziale będzie za mała?
Wyda pieniążki na geodetę i tym podziałem będzie mógł sobie ....



Teoretycznie tak. Ale przy tych gabarytach, nawet jesli do drogi przylega krótszy bok, to służebność przejazdu w księgi wieczyste i gmina nic nie bedzie mogła zablokować.
Sprawdzić można, bo wtedy można zmienić swoją decyzję o podziale, jednak żadnych przeszkód w budowie się nie spodziewam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...