Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• O WZ dla danej działki może wystąpić każdy, nie ma znaczenia czy jest właścicielem czy nie. Dla pewności ja bym podzielił po 25 ar, a co będzie jak podzielisz na 25 i 30 ar a ustawa się nie zmieni? i zostaniesz z działką w nocniku. Co do zapytania jak długo może to potrwać to patrz wyżej, już padła na to pytanie odpowiedź.    
    • bardzo Ci dziękuję za rzetelne odpowiedzi! lepiej, aby wniosek o WZ złożył przyszły właściciel, ale czy będzie mógł skoro to jeszcze nie jego ziemia? szczerze mówiąc narazie zależy nam na sprzedaży tej jednej 25arowej działki. tak czy siak pójdę jutro zapytać o tej odrolnienie - orientujesz się +/- ile taka procedura może trwać? a co do sprzedaży nierolnikowi więcej niż 30ar - podobno od 1 lipca wchodzi już ta ustawa..
    • Sorki, rozpędziłem się i z tymi 30 ar, oczywiście jak do tej pory tylko rolnik może kupić. Teraz musisz sie udać do gminy i na[pisać wniosek o wydanie o nowych WZ dla dwóch działek np 25 i 20 ar albo 25 i 25 ar, możesz zrobić to Ty jak równie z i przyszły nabywca. Co do odrolnienia ziemi kl IV to raczej nie będzie to zrobione z urzędu ale mogę sie mylić (tego dowiesz się w gminie), ziemia klasy V-VI jest odralniana od ręki.
    • Pod tą ścianą na pewno symetrycznie jest ściana więc 700 kg to pryszcz możesz stawiać bez obaw.
    • Nie powiedzieli mi tego w gminie, tylko mój geodeta, który mam wrażenie nie ma o tym pojęcia.. - mimo, że jest geodetą już ponad 30lat.. zagłębiłem się w temat i faktycznie wyczytałem na kilku stronach, że ziemię rolną powyżej 30ar może kupić tylko rolnik (podobno teraz wchodzi ustawa, która to zmienia). tak czy siak, nie wiem za bardzo jakie teraz kroki podjąć - bo w przypadku tak jak teraz, ziemia rolna klasa 4, bez MPZP nie podzielę i tak na działkę 25 i 20ar? czy może szybciej będzie wydzielić te 30ar i sprzedać klientowi?    btw. postanie kwestia wyłączenia terenu z produkcji rolnej..
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...