Skocz do zawartości

Pyt.o długość okapu


Recommended Posts

PILNE!!!
Jak daleko może wychodzić dach poza obrys ścian domu, jeśli budynek będzie zlokalizowany z jednej strony 1,5m od granicy?? Wiem że przy odległościach ścian 3 lub 4m granicy,nie może wystawać więcej niż 80cm. A jak jest w mojej sytuacji??Nie mogę jakoś znaleźć przepisu. Pytam bo w projekcie dom miał 1m dł.okapu i został przez projektanta skrócony do 30cm, w Starostwie chcą żeby go jeszcze skrócić a właściwie zlikwidować!
Dodam że sąsiednia działka jest niezabudowana.
Link do komentarza
Cytat

Okapy i gzymsy mogą zmniejszać odległość od granicy działki nie więcej niż o 0,5 m niezależnie, czy dotyczy to domów budowanych w odległości 4 m, 3 m czy 1,5 m.


W 2004r w warunkach technicznych określono że okapy nie mogą zmniejszać odległości do granicy więcej niż o 80cm. Czy była później jakaś zmiana?(pytam bo napisaliście że o 50cm)
Link do komentarza
Rzeczywiście w nowelizacji rozporządzenia o warunkach technicznych budynków okapy mogą wystawać o 0,8 m, a nie jak w pierwotnej wersji rozporządzenia o 0,5 m. Jednak z tekstu nowelizacji nie wynika na ile mogą one wystawać przy odległości budynku od granicy działki 1,5 m. Trudno więc dziwić się z bezradności urzędników, gdy prawodawca nie uwzględnił takiej możliwości (w poprzednim wersji było 0,5 m) Interpretacja tego przepisu może więc być różna - albo 0,8m jak dla odległości 3m i 4 m. lub w ogóle brak okapu co z kolei kłóci się ze zdrowym rozsądkiem, gdyż gzie wtedy umieścić rynny - wystają przynajmniej na 15 cm?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...