Skocz do zawartości

Instalacja gazowa


Ragi

Recommended Posts

Inwestycja w zbiornik podziemny czy naziemny /zalety i wady/

Zalety zbiornika naziemnego w porównaniu z podziemnym
- niższa cena zbiornika
- niższa cena instalacji
- łatwiejszy montaż i demontaż
- praktycznie brak prac ziemnych
- możliwość montażu przy wysokim poziomie wód gruntowych
- po instalacji jednorazowy odbiór przez UDT

Wady zbiornika naziemnego w porównaniu z podziemnym
- zbiornik w ogrodzie razi estetykę niektórych użytkowników
- kłopot z instalacją na bardzo małych działkach z uwagi na ostrzejsze warunki bezpieczeństwa

I odwrotnie

Zaletą zbiornika podziemnego jest
- zbiornik jest praktycznie niewidoczny /poza włazem/
- możliwość instalacji na małych działkach; już 1 m od ściany budynku

Wadą zbiornika podziemnego jest
- wyższa cena zbiornika i instalacji
- stosunkowo rozległe prace ziemne /koszty/
- koszt osłony katodowej
- dwukrotna wizyta inspektora UDT celem dopuszczenia zbiornika do eksploatacji
- zbiornik podziemny w razie zmiany medium grzewczego jest znacznie trudniej sprzedać + dziura w ogrodzie
- brak możliwości instalacji przy wysokich poziomach wód gruntowych

Ocena i decyzja jak zwykle należy do inwestora
Link do komentarza
Cytat

Zastanawiam się również, ponieważ nie dostałem dostatecznie klarownej informacji, czy firmy dzierżawiące zbiornik mają inną cenę dla zbiorników podziemnych, a inna dla naziemnych? Czy ktoś się orientuje?


Dzierżawiąc zbiornik, co wynika z samej istoty dzierżawy, nie płacisz za niego.
W zależności od wyboru firmy dzierżawiącej /jest ich kilka/ płacisz za całość instalacji /ze zbiornikiem/ symboliczną złotówkę lub ok. 2 000 zł za samą instalację.
Oczywiście nic nie jest za darmo. Koszty zbiornika oraz instalacji, projektu zwracasz dzierżawcy w cenie gazu oraz opłat miesięcznych/kwartalnych.
Umowa na dzierżawę jest tak skonstruowana, że nie możesz jej wypowiedzieć przed wypełnieniem warunków w niej zawartych - limit gazu który musisz zakupić w określonym przedziale czasu, np. 5 lat. Nie spełnienie warunków skutkuje karami lub podniesieniem opłat za dzierżawę oraz ceny propanu. Zbiornik jest plombowany, wiec nie możesz zakupić gazu gdzie indziej.
Cena propanu dostarczanego do zbiorników dzierżawionych jest ok. 1 - 2 zł wyższa od cen rynkowych. Opłata za dzierżawę to 300 - 450 zł rocznie. Zróżnicowanie cen za propan i dzierżawę zależy od wysokości limitu i ceny zbiornika /wielkość, naziemny, podziemny/.
Rachunek jest prosty.
Jeśli w umowie masz wstawiony limit np. 15 000 litrów to przy różnicy w cenie tylko 1 zł zapłacisz więcej o 15 000 zł w stosunku do własnego zbiornika. Do tego dochodzą opłaty za dzierżawę.
Opinia, że ogrzewanie propanem jest jednym z najdroższych bierze się właśnie z cen propanu do zbiorników dzierżawionych. Przy własnym zbiorniku ogrzewanie propanem jest porównywalne do ogrzewania gazem ziemnym.
W zależności od regionu Polski jest kilka % tańsze lub droższe. Warunek - własny zbiornik i zakup propanu na wolnym rynku.
Link do komentarza
W swojej wypowiedzi jesteś bardzo stronniczy. Myślę, że każde rozwiązanie ma swoje lepsze i gorsze strony. I niestety nie była to odpowiedź na moje pytanie, bo oczywiście wiem, że dzierżawiąc nie ponoszę kosztów początkowych. Chodziło mi o to, czy firma dzierżawiąca ma inna stawkę za dzierżawie w zależności od rodzaju zbiornika. Skontaktowałem się z przedstawicielem z amegriasu i wszystko mi wyjaśnił. Dodam, że to, że firma odpowiada za napełnianie zbiorników wcale nie jest minusem- przynajmniej będę miał pewność, że pochodzi z jednego, pewnego źródła. Wszyscy wiemy, że tańszy gaz z niezbyt pewnych źródeł może być słaby jakościowo.
Link do komentarza
W takim razie nie rozumiem Twojego pytania.
Jeśli korzystasz z promocji /instalacja za 1 zł/ to nie ma dla Ciebie znaczenia ile dostawcę kosztuje zbiornik. Jeśli zażyczysz sobie zbiornik podziemny to rzeczą oczywistą jest, że dostawca poniesie wyższe koszty samego zbiornika jak również wyższe koszty instalacji. Aby to sobie "odbić" to Ty więcej zapłacisz za dzierżawę oraz za propan. Zwiększą też limit z np. 12 000 litrów do 15 000 litrów. Jak widzisz możliwości jest kilka.

Jeśli chodzi o jakość dostarczanego propanu. Proponuję wejść w rolę dostawcy propanu.
Taka firma żyje z tysięcy stałych klientów. Dostarczenie im mieszanki propan-butan lub zanieczyszczonego propanolem, co może skutkować /nie musi/reklamacjami oznacza nic innego jak utratę klientów, a tym samym koniec firmy.
Skłamię, jeśli powiem, że oszuści się nie zdarzają. Najczęściej są to małe firmy wchodzące na rynek, chcące pozyskać klientów atrakcyjną ceną lub firmy, posiadające głównie zbiorniki w dzierżawie. Takim klient nie ucieknie do innego dostawcy /umowa, zbiornik plombowany/. Często są winni też sami klienci poszukujący na rynku oferty o 1 - 2 grosze na litrze taniej. Co jest zawsze obarczone pewnym ryzykiem.
Jeśli rozmawiałeś z handlowcem z Amerigas to napisz proszę co powiedział nt. ceny propanu po pierwszym, promocyjnym tankowaniu. Gwarantuję, że nic. Przeczytaj też dokładnie umowę i odznacz sobie wszystkie klauzule otwarte - bez gwarancji ceny.
- koszt dzierżawy,
- cena propanu,
- koszt zabrania zbiornika w razie zerwania umowy.
Na początku wszystko wygląda pięknie. Zauważ, że zawierasz umowę na wiele lat z ograniczoną możliwością jej zerwania /wypowiedzenia/.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

W takim razie nie rozumiem Twojego pytania.
Jeśli korzystasz z promocji /instalacja za 1 zł/ to nie ma dla Ciebie znaczenia ile dostawcę kosztuje zbiornik. Jeśli zażyczysz sobie zbiornik podziemny to rzeczą oczywistą jest, że dostawca poniesie wyższe koszty samego zbiornika jak również wyższe koszty instalacji. Aby to sobie "odbić" to Ty więcej zapłacisz za dzierżawę oraz za propan. Zwiększą też limit z np. 12 000 litrów do 15 000 litrów. Jak widzisz możliwości jest kilka.

Jeśli chodzi o jakość dostarczanego propanu. Proponuję wejść w rolę dostawcy propanu.
Taka firma żyje z tysięcy stałych klientów. Dostarczenie im mieszanki propan-butan lub zanieczyszczonego propanolem, co może skutkować /nie musi/reklamacjami oznacza nic innego jak utratę klientów, a tym samym koniec firmy.
Skłamię, jeśli powiem, że oszuści się nie zdarzają. Najczęściej są to małe firmy wchodzące na rynek, chcące pozyskać klientów atrakcyjną ceną lub firmy, posiadające głównie zbiorniki w dzierżawie. Takim klient nie ucieknie do innego dostawcy /umowa, zbiornik plombowany/. Często są winni też sami klienci poszukujący na rynku oferty o 1 - 2 grosze na litrze taniej. Co jest zawsze obarczone pewnym ryzykiem.
Jeśli rozmawiałeś z handlowcem z Amerigas to napisz proszę co powiedział nt. ceny propanu po pierwszym, promocyjnym tankowaniu. Gwarantuję, że nic. Przeczytaj też dokładnie umowę i odznacz sobie wszystkie klauzule otwarte - bez gwarancji ceny.
- koszt dzierżawy,
- cena propanu,
- koszt zabrania zbiornika w razie zerwania umowy.
Na początku wszystko wygląda pięknie. Zauważ, że zawierasz umowę na wiele lat z ograniczoną możliwością jej zerwania /wypowiedzenia/.




Rozumiem, że reprezentujesz firmę oferującą kupno zbiorników na własność i stąd ta stronniczość. Jednak po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw (przede wszystkim chciałem pominąć konieczność brania kredytu-jest to pewne obciążenie, w dzisiejszych czasach niestety nigdy nie wiadomo co spotka nas jutro) Poza tym cenię sobie wygodę i jakość gazu, a amerigas ma na prawdę dobry i sprawdzony gaz tego zarzucić im nie można. Ale oczywiscie dziękuję za cenne uwagi i rady.
Link do komentarza
Cytat

Ja także po przeanalizowaniu wad i zalet zdecydowałbym się na zbiornik nadziemny,chociażby ze względu na łatwość jego obsługi. Poza tym jednak ma to więcej plusów jak sie dobrze przyjrzeć. Daj znać na jakie rozwiązanie ostatecznie się zdecydowałeś.



Zdecydowałem się na naziemny i dzierżawę w Amerigas. Również z tych powodów co Ty. Mam nadzieję, że nie będę żałował. Podzielę się wrażeniami po pewnym czasie użytkowania.
Link do komentarza
Cytat

Zdecydowałem się na naziemny i dzierżawę w Amerigas. Również z tych powodów co Ty. Mam nadzieję, że nie będę żałował. Podzielę się wrażeniami po pewnym czasie użytkowania.


Wrażenie po roku może być tylko jedno - cena propanu + koszty dzierżawy.
Odezwij się po tankowaniu w rok od instalacji.

Pozdr.
Link do komentarza
Cytat

Opierając się na tym co do tej pory napisał w tym i innych wątkach Centrum raczej trudno mówić o zawiści, a raczej o trosce o stan Twojego konta.
To takie moje odczucie kogoś stojącego całkowicie z boku problemu.



Jasne rozumiem i doceniam cenne uwagi. Myślę, że jest to również troska o stan własnego konta. Przydałaby się jednak zwykła ludzka życzliwość ;)
Link do komentarza
Cytat

Jasne rozumiem i doceniam cenne uwagi. Myślę, że jest to również troska o stan własnego konta. Przydałaby się jednak zwykła ludzka życzliwość ;)



Nie chciałem składać życzeń co by nie być posądzanym o sarkazm.
Domagasz się więc - Życzę powodzenia.

Z innych forów budowlanych, więcej nie chce mi się szukać.
Cytat

Witam
Proszę o informację czy udało się Państwu rozwiązać umowe lub w inny sposób załatwić sprawę z amerigas?
Ja też poczatkowo dostałem dobra cenę, niestety po roku cena była dwukrotnie wyższa niż u konkurencji, w kolejnym tak samo - zbudowałem alternatywne rozwiązanie i przestałem kupowac gaz po 4 złote...( umnie koszt roczny to minimum 2 tankowania - płaciłem o kilka tysiecy więcej niż zakładałem )
Dostałem wypowiedzenie umowy z kara ok. 6 000, 00 pln plus za wytankowanie gazu kilkaset złotych plus za demontaż kilkaset - razem koło 8 tysięcy......... Oczywiście butli za te pieniądze nie można zostawić........ Jak to nazwać???!!!
czy ktoś analizował zapisy umowne, czy jest możliwość uniknięcia tak drakońskich kar ?Czy odbyły się jakieś postępowania sądowe lub w organizacjach praw konsumenta itd????


Cytat

My też daliśmy się skusić dobrą początkową ofertą . w tej chwili płacimy i płaczemy bo cena 1 l gazu jest o 1 zł wyższa niż u konkurencji co na zbiorniku wychodzi 2700 pln nadpłaty w stosunku do innych dostawców. my tankujemy 2x do roku więc łatwo policzyć na ile nas okradają. do tego dochodzi telematria, która notorycznie się psuje a kosztuje ponad 500 pln rocznie, więc nigdy nie wiesz czy zdążą z dostawą zanim zabraknie czy nie. tankują kiedy chcą i ile chcą, często informują o tankowaniu w dniu, w którym ma się to odbyć. do tego dochodzi całkowity brak poszanowania dla klienta, standardy obsługi na poziomie PRLu Nawet kwieciste reklamacje niewiele zmienią bo i tak maj cię głęboko w d .... zresztą nie ma się co dziwić, skoro umowa skonstruowana jest tak, że jak chcesz zrezygnować to za wszystko musisz płacić. nie chcą odsprzedać zbiornika zasłaniają się wewnętrznymi procedurami, bo stracą frajera. wszelkie instytucje konsumenckie mają to w głębokim poważaniu bo to ie konkretna pleśń na konkretnej szynce. absolutna masakra. z naszego rozeznania najgorszy dostawca gazu z dostępnych.
Wiem, że jak się buduje dom, to każda złotówka się liczy, ale naprawdę warto rozważyć własny zbiornik lub upewnić się przy podpisywaniu umowy, że w dowolnym momencie można ten zbiornik będzie odkupić po odliczeniu amortyzacji, ustal dokładne zasady informowania Cię o ewentualnych zmianach cen gazu i przede wszystkim zastrzeż negocjowanie cen przy podpisaniu każdego kolejnego aneksu


Link do komentarza
Cytat

Nie chciałem składać życzeń co by nie być posądzanym o sarkazm.
Domagasz się więc - Życzę powodzenia.

Z innych forów budowlanych, więcej nie chce mi się szukać.



Żadnym problemem jest wrzucić na forum cytowane opinie. Równie dobrze sam mogłeś napisać te komentarze skoro tak rzetelnie, lecz bez wyczucia zwalczasz konkurencje. Myślę, że gdyby było tam tak źle ludzie nie decydowali by się na takie rozwiązanie.. To jest moje zdanie.
Link do komentarza
Cytat

Żadnym problemem jest wrzucić na forum cytowane opinie. Równie dobrze sam mogłeś napisać te komentarze skoro tak rzetelnie, lecz bez wyczucia zwalczasz konkurencje. Myślę, że gdyby było tam tak źle ludzie nie decydowali by się na takie rozwiązanie.. To jest moje zdanie.


Ragi proszę Cię.... .
Chciałaś życzeń - dostałeś.
Jeśli jesteś zadowolony z podjętej decyzji - chwała Ci. Jak napisał retrofood spojrzyj w lustro.

Celem mojej obecności na forum jest obalanie mitów, że użytkowanie propanu do ogrzewania jest najdroższym wyborem.
Opinie takie powstały na podstawie doświadczeń klientów m.in. firmy na którą się zdecydowałeś.
Koncerny dzierżawiące zbiorniki nie są konkurencją dla firm oferujących usługę zakupu instalacji na własność.
Powiem więcej. Są sprzymierzeńcami. Odwalają najgorszą robotę; ponoszą koszty reklamy, a sprawni handlowcy przekonują klienta do zakupu ich rozwiązania. Po kilku latach wnerwionego wysokimi rachunkami klienta jest znacznie łatwiej przekonać na własny zbiornik, a i koszty przepięcia są niższe niż wykonania instalacji od początku, co ułatwia klientowi podjęcie decyzji.

Odnosząc się do pisania negatywnych opinii. Równie dobrze mogę przyjąć, na podstawie Twoich wpisów, że jesteś pracownikiem firmy A.
Nigdzie nie ofiarowałem usług, nie szukałem kontaktu na priv, nawet nie wiem w jakim rejonie PL mieszkasz. Jestem pewien, że w promieniu 150 km od miejsca zamieszkania znajdziesz kilka firm oferujących zakup zbiornika na własność i co najwyżej działam na ich rzecz. Zakładam, że nie na Twoją.
No może jeszcze jestem poplecznikiem Putina i Łukaszenki, bo to z tego kierunku pochodzi większość propanu. I to niezależnie czy klient kupuje gaz w koncernie czy w firmie prywatnej. Jest to ten sam propan.


Link do komentarza
Cytat

Równie dobrze mogę przyjąć, na podstawie Twoich wpisów, że jesteś pracownikiem firmy A.


To jedna z opcji, choć bardziej skłaniałbym się do stwierdzenia że ponieważ decyzja taka a nie inna została już podjęta, to jest jedynie słuszna decyzja (bo jego) i kto tego nie widzi ten kiep.
Krótko mówiąc:
- powiedzcie (najlepiej wszyscy) że dobrze zrobiłem, bo zrobiłem. I kropka.
Ragi będziesz zaadooowooolony - jak mawiał Paszczywół


Cytat

No może jeszcze jestem poplecznikiem Putina i Łukaszenki, bo to z tego kierunku pochodzi większość propanu.


A to już nieładnie icon_biggrin.gif Edytowano przez Jani_63 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Ragi proszę Cię.... .
Chciałaś życzeń - dostałeś.
Jeśli jesteś zadowolony z podjętej decyzji - chwała Ci. Jak napisał retrofood spojrzyj w lustro.

Celem mojej obecności na forum jest obalanie mitów, że użytkowanie propanu do ogrzewania jest najdroższym wyborem.
Opinie takie powstały na podstawie doświadczeń klientów m.in. firmy na którą się zdecydowałeś.
Koncerny dzierżawiące zbiorniki nie są konkurencją dla firm oferujących usługę zakupu instalacji na własność.
Powiem więcej. Są sprzymierzeńcami. Odwalają najgorszą robotę; ponoszą koszty reklamy, a sprawni handlowcy przekonują klienta do zakupu ich rozwiązania. Po kilku latach wnerwionego wysokimi rachunkami klienta jest znacznie łatwiej przekonać na własny zbiornik, a i koszty przepięcia są niższe niż wykonania instalacji od początku, co ułatwia klientowi podjęcie decyzji.

Odnosząc się do pisania negatywnych opinii. Równie dobrze mogę przyjąć, na podstawie Twoich wpisów, że jesteś pracownikiem firmy A.
Nigdzie nie ofiarowałem usług, nie szukałem kontaktu na priv, nawet nie wiem w jakim rejonie PL mieszkasz. Jestem pewien, że w promieniu 150 km od miejsca zamieszkania znajdziesz kilka firm oferujących zakup zbiornika na własność i co najwyżej działam na ich rzecz. Zakładam, że nie na Twoją.
No może jeszcze jestem poplecznikiem Putina i Łukaszenki, bo to z tego kierunku pochodzi większość propanu. I to niezależnie czy klient kupuje gaz w koncernie czy w firmie prywatnej. Jest to ten sam propan.




Może masz rację. Pochopnie Cię podsumowałem. Miałeś za pewne dobre intencję. Szanuję Twoją oponie, lecz trzymam się bacznie mojej. Mam nadzieję, że za kilka lat nie będę musiał "zawracać Ci honoru". Pozdrawiam i Szczęśliwego Nowego Roku.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam

Może ktoś się wypowie co lepsze, wewnętrzna instalacja gazowa stalowa spawana , gwintowana czy miedziana na twardy lut. ?
Ilość połączeń rur w przypadku miedzianej , tzn jakie są najdłuższe odcinki rur, czy można je giąć /np. w rogach pomieszczeń/?



Dlaczego pytasz? Przecież na to są odpowiednie przepisy.

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
Link do komentarza
Cytat

Żadnym problemem jest wrzucić na forum cytowane opinie. Równie dobrze sam mogłeś napisać te komentarze skoro tak rzetelnie, lecz bez wyczucia zwalczasz konkurencje. Myślę, że gdyby było tam tak źle ludzie nie decydowali by się na takie rozwiązanie.. To jest moje zdanie.



Jeśli masz już wyrobione zdanie .... to o co pytasz na Forum ?

Kiedyś mialem gaz z butli ... Shella. Cenowo katastrofa ... taniej by wyszło grzanie prądem w II taryfie.


Cytat

Przy własnym zbiorniku ogrzewanie propanem jest porównywalne do ogrzewania gazem ziemnym.
W zależności od regionu Polski jest kilka % tańsze lub droższe. Warunek - własny zbiornik i zakup propanu na wolnym rynku.



Możesz podać cenę gazu na wolnym rynku i jego kaloryczność aby porównać do gazu ziemnego ? Masz takie porównanie ? Bo przyznam mam negatywne zdanie nt ogrzewania z butli (kosztowne - ale było dobrych kilka lat temu)
Link do komentarza
Cytat

Kiedyś mialem gaz z butli ... Shella. Cenowo katastrofa ... taniej by wyszło grzanie prądem w II taryfie.
Możesz podać cenę gazu na wolnym rynku i jego kaloryczność aby porównać do gazu ziemnego ? Masz takie porównanie ? Bo przyznam mam negatywne zdanie nt ogrzewania z butli (kosztowne - ale było dobrych kilka lat temu)



Propan
1,65 - 1,75 zł/litr; 1 litr = 6,7 kWh
1 kWh = 0,24 - 0,26 zł

Gaz ziemny
2,1 - 2,35 zł/m3; 1 m3 = 9,4 kWh
1 kWh = 2,22 - 0,25 zł.

Prąd
G12 I
0,20 - 0,35 zł/kWh
Link do komentarza
Dzięki wstępnie za informacje ?
To ceny netto ?
Moje pytanie jest stąd, że na stronie (przykładowo) Amerigas (ciekawostka to kieś był mój icon_smile.gif Shell gas) jest podana cena 3,09 za litr. Cena netto. To spora róźnica - warta grzechu icon_smile.gif

Z czego wynika rozrzut ceny za prąd o 75% ?
Mam wrażenie że cena propanu jest netto, GZ50 brutto a elektryczna (jaką taryfę brałeś pod uwagę ?) - nie wiem
Link do komentarza
Wszystkie ceny brutto.

Ceny energii elektrycznej w taryfie G12 I /niższa/, tak jak i cena za gaz ziemny zależy od regionu kraju /dostawcy/, taryfy, zużycia /relacji do opłat stałych/.
Cena za propan dot. miesięcy lipiec, sierpień 2013. Nawiasem mówiąc nie różni się od cen w 2012 i 2011 r. Propan na wolnym rynku ma cenę sezonową - do 30% niższą latem.
Temat własny zbiornik vs. zbiornik dzierżawiony w koncernie - patrz wcześniejsze wpisy w tym temacie. Edytowano przez Centrumgaz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Całość ok. 10 000 zł z projektem instalacji gazowej zewnętrznej i wewnętrznej i z VAT 23%.
Opłata roczna na rzecz UDT 157,5 zł. W tej opłacie mieści się rewizja po 10 latach.
Próba ciśnieniowa zbiornika po 10 latach wykonywana na żądanie UDT /jeśli zażąda/ ok. 1 300 zł.



Pewnie większość z Państwa uzna to za reklamę firmy CentrumGaz, ale ja właśnie we wrześniu 2013 zleciłem montaż zbiornika na gaz tej firmie. Koszt całkowity 9600PLN. Mam za sobą 2 tankowania, w sumie 2500l. Ostatnie 1000l po 2,25 brutto, pod koniec stycznia 2014. Jeżeli uwzględnimy cenę w koncernach 3,09 +23%VAT to łatwo policzyć po ilu latach inwestycja się zwróci. Ja przez kilka miesięcy szukałem na forach odpowiedzi jaką formę zaopatrzenia w gaz wybrać i dzisiaj po 2 tankowaniach nie mam wątpliwości.

Ps. Jako ciekawostkę dodam, że ostatnie tankowanie miałem zgodnie z wcześniejszym uzgodnieniem o 21,30. https://forum.budujemydom.pl/style_emoticon...con_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Cytat

my wybraliśmy naziemny, bardziej się opłacał, także taki ci polecam icon_smile.gif


Opis zalet/wad naziemny czy podziemny w poście #3.
W innych postach chwalisz się posiadaniem zbiornika w dzierżawie. W tym przypadku trudno mówić o opłacalności, chyba że masz na myśli niższe koszty za dzierżawę zbiornika i ewentualnie niższą cenę dostarczanego propanu. Wynika to z niższych kosztów poniesionych przez dostawcę zbiornika naziemnego w porównaniu do zbiornika podziemnego. Edytowano przez Centrumgaz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...
Widzę, że piszecie o AmeriGas. Jesteście zadowoleni z tej firmy? Od niedawna mieszkamy w domu pod Warszawą i musimy zdecydować się na jakieś ogrzewanie. Myślimy właśnie nad gazem płynnym, a konkretnie nad dzierżawą zbiornika od AmeriGas. Zależy nam też na tym, żeby było jak najmniej formalności albo żeby firma się większością z nich zajęła, bo nie mamy na to czasu... Oni chyba biorą większość na siebie?
Link do komentarza
Cytat

Widzę, że piszecie o AmeriGas. Jesteście zadowoleni z tej firmy? Od niedawna mieszkamy w domu pod Warszawą i musimy zdecydować się na jakieś ogrzewanie. Myślimy właśnie nad gazem płynnym, a konkretnie nad dzierżawą zbiornika od AmeriGas. Zależy nam też na tym, żeby było jak najmniej formalności albo żeby firma się większością z nich zajęła, bo nie mamy na to czasu... Oni chyba biorą większość na siebie?


Już dostałeś odpowiedź
Po co powielasz pytania.

Link do komentarza
Cytat

Widzę, że piszecie o AmeriGas. Jesteście zadowoleni z tej firmy? Od niedawna mieszkamy w domu pod Warszawą i musimy zdecydować się na jakieś ogrzewanie. Myślimy właśnie nad gazem płynnym, a konkretnie nad dzierżawą zbiornika od AmeriGas. Zależy nam też na tym, żeby było jak najmniej formalności albo żeby firma się większością z nich zajęła, bo nie mamy na to czasu... Oni chyba biorą większość na siebie?


z tego co ja wiem to dokładnie tak jest. Poza tym decydując się na ogrzewanie gazowe wybieracie też rozwiązanie przyjazne środowisku, a za to plus. Teraz z jakością powietrza coraz gorzej, w Wwie dziś nawet dzień darmowej komunikacji. Gaz jest jednym z najbardziej ekologicznych rozwiązań.
Link do komentarza

To prawda. Sama mieszkam na osiedlu domków jednorodzinnych, gdzie ludzie palą dosłownie wszystkim i są takie dni, kiedy nie można dziecka zabrać na spacer, bo dosłownie można się udusić. Dlatego też sama preferuję ogrzewanie gazem. Przy czym jednak należy pamiętać o tym, aby kupować czy też dzierżawić butle z legalnych źródeł, bowiem tylko wówczas nie będziemy musieli martwić się o nasze bezpieczeństwo. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...