Skocz do zawartości

wlz od licznika do rozdzielni głównej


marek_86

Recommended Posts

witam,
różni elektrycy różnie mówią i chciałbym się dowiedzieć jak to u was było.
mam już w granicy działki ZKP i przyszedł czas na położenie wlz do rozdzielni w budynku. W warunkach mam tylko napisane ze ma to być poprowadzone YKY 5x10 i nic więcej jak, którędy itp. Elektryk mówi że projekt na to nie jest potrzebny, ze zrobi się wykop (w lini prostej ok 15 m)położy kabel, przyjdzie geodeta który to naniesie na mape i można zasypać. Ja się zastanawiam czy na pewno bo różnie słyszałem. Czy jeśli tak zrobię to przy odbiorze ZE jak przyjdą montować licznik i podłączać nie będzie problemów typu "proszę pokazać projekt wlz"?
Czy prawdą jest to że to co jest za ZKP ich już nie obchodzi (oczywiście pomiary będą zrobione)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

witam,
różni elektrycy różnie mówią i chciałbym się dowiedzieć jak to u was było.
mam już w granicy działki ZKP i przyszedł czas na położenie wlz do rozdzielni w budynku. W warunkach mam tylko napisane ze ma to być poprowadzone YKY 5x10 i nic więcej jak, którędy itp. Elektryk mówi że projekt na to nie jest potrzebny, ze zrobi się wykop (w lini prostej ok 15 m)położy kabel, przyjdzie geodeta który to naniesie na mape i można zasypać. Ja się zastanawiam czy na pewno bo różnie słyszałem. Czy jeśli tak zrobię to przy odbiorze ZE jak przyjdą montować licznik i podłączać nie będzie problemów typu "proszę pokazać projekt wlz"?
Czy prawdą jest to że to co jest za ZKP ich już nie obchodzi (oczywiście pomiary będą zrobione)

Pozdrawiam


A mapkę sytuacyjną która jest w projekcie to od czego masz? A warunki zapewnienia dostawy energii elektrycznej gdzie masz? I w końcu nie był u Ciebie projektant od przyłącza ? Kto Ci to wszystko załatwiał?!
ZE nie obchodzi co będzie się działo od ZKP do Twojego domu, możesz kabel zygzakiem położyć.
Aby zamontować licznik nie musisz mieć żadnego odbioru.
Jakbyś poczytał umowę która otrzymałeś od ZE to pewne rzeczy byś wiedział.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...