Skocz do zawartości

sucha zabudowa g/k


Recommended Posts

Znacie może jakies dobre strony z poradami jak wykonac samemu zabudowy plyta g/k ? jako że remontuje właśnie moje cztery kąty. Prace z zabudową zlecilem fachowcom, ale teraz się zastanawiam czy część prac nie wykonać samemu, zawsze to pare setek do przodu icon_smile.gif. Moi fachowcy mówią jednak abym uważał na takich internetowych pomagaczy, bo nie wszystko prawda co tam piszą i radzą abym takie prace pozostawil własnie fachowcom. Je jedna znalazlem, ale może sa tez inne ?, nie wiem czy moge wkleić link do tej strony :( Na pewno macie doświadczenie w tych sprawach !
Link do komentarza
Twoi fachowcy mają trochę racji icon_rolleyes.gif
Zależy, jakiego rodzaju masz zabudowy w planie...
Zasadniczo nie jest to "budowa promu kosmicznego" i nie święci garnki lepią, ale jest parę "myków", bez znajomości których można się przejechać... Wtedy dochodzi koszt rozbiórki i ponownego wykonania.
Napisz trochę, co masz w planach.
Link do komentarza
To nic specjalnego, półka na ścianie i półka pod sufitem w dwu pokojach, może jeszcze sobie wymyślę coś innego. Facet na swojej stronie fajnie to opisuje, łącznie z rysunkami i zdjeciami, a fachowcy chca za taka robote pare setek icon_evil.gif dlatego jestem ciekaw, czy ktoś juz korzystal z tej stronki, a co do fachowcow, to wszyscy sa fachowcami, a jak reklamacja to dupa icon_evil.gif
Link do komentarza
Cytat

To nic specjalnego, półka na ścianie i półka pod sufitem w dwu pokojach, może jeszcze sobie wymyślę coś innego. Facet na swojej stronie fajnie to opisuje, łącznie z rysunkami i zdjeciami, a fachowcy chca za taka robote pare setek icon_evil.gif dlatego jestem ciekaw, czy ktoś juz korzystal z tej stronki, a co do fachowcow, to wszyscy sa fachowcami, a jak reklamacja to dupa icon_evil.gif


Nie jest to rzecz trudna choć kolejność montażu bywa czasem istotna, masywne nie wymagają wielu elementów.
Najczęściej, ogranicza się do jedynego rodzaju profila, kilku kołków chemicznych, paru kawałków płyty g/k, garści wkrętów i narożników papierowych lub mb. z rolki.

DSC01446.jpg

Edytowano przez GipsKartonITD (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
No i jakoś odpowiedzi się nie doczekałem, pozostanę wiec przy stronie, którą sam znalazłem. Ta strona to - "Płyty gipsowe porady montera" - jak ktoś zna jeszcze jak jakąś to proszę o podanie jej. Zawsze to kopalnia wiedzy i pomysłów, będę wdzięczny za państwa odpowiedź. A i jeszcze jedno - fachowcom już podziękowałem icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

No i jakoś odpowiedzi się nie doczekałem, pozostanę wiec przy stronie, którą sam znalazłem. Ta strona to - "Płyty gipsowe porady montera" - jak ktoś zna jeszcze jak jakąś to proszę o podanie jej. Zawsze to kopalnia wiedzy i pomysłów, będę wdzięczny za państwa odpowiedź. A i jeszcze jedno - fachowcom już podziękowałem icon_biggrin.gif


Wyczuwam jakąś nieśmiałość u Ciebie.
Jak tylko nie masz dwóch lewych rąk to dasz sobie radę :-)
Śmiało.
Zrobisz pierwszy element i załapiesz co i jak.
jak będziesz wieszał jakieś półki to muszą być do czegoś przykręcone - nie do samej płyty gipsowej.
Jeśli kleisz płyty do ściany, to nie ma większego problemu. Fajnie gdyby kołki przechodziły przez placki kleju, wtedy nie uszkodzisz płyty.
Jeśli płyty kręcisz do profili, to musisz przewidzieć pod półkami jakiś stelaż za półkami. Ja staram się robić drewniany.
Może to trochę enigmatycznie, ale jak poszukasz jakichś grafik to Ci się rozjaśni.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cytat

No i jakoś odpowiedzi się nie doczekałem, pozostanę wiec przy stronie, którą sam znalazłem. Ta strona to - "Płyty gipsowe porady montera" - jak ktoś zna jeszcze jak jakąś to proszę o podanie jej. Zawsze to kopalnia wiedzy i pomysłów, będę wdzięczny za państwa odpowiedź. A i jeszcze jedno - fachowcom już podziękowałem icon_biggrin.gif



Też przerabiałem ten temat. I lepszej strony niż podana przez Ciebie nie znalazłem.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...