Skocz do zawartości

Płyta gazowa nad zmywarką


Qela

Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc w nurtującym mnie pytaniu. Czy w zabudowie kuchennej można umieścić płytę gazową nad zmywarką.
Jak szukałam, to na forach to są takie rozwiązania możliwe, nie mniej jednak nikt nie pisze o konsekwencjach - czy takie w ogóle są???
Każda płyta gazowa ma info, że pod nią powinno zostać 8-15cm wolnej przestrzeni - czy w rzeczywistości tak powinno być???

Może trzeba zakupić jakąś specjalną izolację pomiędzy sprzęty.
Moja znajoma ma takie rozwiązanie już od 1,5 roku i twierdzi, że nic się nie dzieje.

Tym bardziej jest nurtujące, gdyż ostatnio dwóch gazowników (niezależnych) z uprawnieniami potwierdziło, że nie ma przeciwwskazań do takiego połączenia i osobiście dokonają podłączenia podstemplowując dokumenty.
Mówili także, że płyta aż tak bardzo od dołu się nie nagrzewa tylko od góry.
Zaś jedni sprzedawcy w sklepie mówią, że można a inni, że nie - to w końcu kto ma rację.

Producenci sprzętu AGD nie odpowiadają na eMaile.

Mała kuchnia - duży problem.
Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.
Link do komentarza
To w takim razie jak trzeba zostawić lukę do wentylacji to czy może to być luka 4+5cm???
Wysokość zmywarki wynosi 81,5cm (metalowa obudowa) zaś od góry jest jeszcze 5cm luzu do blatu.
Jak podwyższę blat o dodatkowe 4cm to czy to wystarczy do wentylacji (będzie wtedy 9cm) i czy nie będzie to miało wpływu na działanie zmywarki oraz czy płyta gazowa od dołu się mocno nagrzewa???
Link do komentarza
Cytat

To w takim razie jak trzeba zostawić lukę do wentylacji to czy może to być luka 4+5cm???
Wysokość zmywarki wynosi 81,5cm (metalowa obudowa) zaś od góry jest jeszcze 5cm luzu do blatu.
Jak podwyższę blat o dodatkowe 4cm to czy to wystarczy do wentylacji (będzie wtedy 9cm) i czy nie będzie to miało wpływu na działanie zmywarki oraz czy płyta gazowa od dołu się mocno nagrzewa???


Te 9 cm w zupełności starczy. Tylko jak pisałem wcześniej nie zapomnij o szczelinie wentylacyjnej od frontu szafki.
Jaka masz tę zmywarkę ?Wolno stojącą czy pod zabudowę?
Na działanie zmywarki na pewno nie będzie miało wpływu takie umiejscowienie płyty gazowej a co do nagrzewania to ja naprawdę nie wiem ( sądzę że coś tam trochę się nagrzewa , przecież ciepło odbija się od garnków czy patelni jak się je używa) , może ktoś kto sprawdzał się wypowie.
Link do komentarza
Cytat

Zmywarka pod zabudowę.

A czy ta szczelina musi być od frontu a nie może być z tyłu?
Tam właśnie jest umiejscowione podłączenie do wężyka gazowego.


Jeżeli pod zabudowę to jeszcze lepiej bo jest trochę niższa od wolnostojącej. Dla poprawienia sobie samopoczucia bezpieczeństwa możesz górę zmywarki wyłożyć folią aluminiową ,ochroni ją od ewentualnego ciepła i od przypadkowego zalania od kuchenki.
Szczelina od frontu bo co da szczelina z tyłu jak i tak będzie błąd ,a powietrze musi mieć cyrkulację . Z tyłu z za zmywarki będzie zaciągało a z przodu będzie sobie wychodziło.
I ta szczelina to ma być szczelina a nie jedna dziurka icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Wielkie dzięki za rady. Dla mnie i na pewno dla wielu innych są niezmiernie pomocne.

A tak na marginesie to gdybym się zdecydowała dodatkowo jeszcze na tę folię to błyszczącym do płyty czy do zmywarki???
Aha oczywiście chodzi o zwykła folię aluminiową taką spożywczą???

Tu wklejam link, który znalazłam w tym temacie z roku 2007 (zdjęcie mpk82 po środku strony 1) - różnica, cała płyta jak widać na zdjęciu idzie do góry:
http://forum.styl.fm/czy-da-sie-tak-agd-po...hnia.t84706.htm
Tak se więc myślę, że teraz technologia poszła do przodu i sprzęty są bezpieczniejsze.
Link do komentarza
Cytat

Wielkie dzięki za rady. Dla mnie i na pewno dla wielu innych są niezmiernie pomocne.

A tak na marginesie to gdybym się zdecydowała dodatkowo jeszcze na tę folię to błyszczącym do płyty czy do zmywarki???
Aha oczywiście chodzi o zwykła folię aluminiową taką spożywczą???


Tak taka spożywcza albo taki ekran aluminiowy i położyć ja na wierzch zmywarki (przykryć ocieplenie).
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...