Skocz do zawartości

Jaki piec i jak ogrzać wodę w moim przypadku.


Recommended Posts

Witam. Jestem na etapie instalacji wewnętrznych i proszę o pomoc dopasowaną do moich poniższych parametrów.
Nowy dom 100m/kw włącznie z poddaszem użytkowym. Pustak ceramiczny, ocieplony styropianem.
Główna łazienka nad kotłownią. Druga łazienka praktycznie tylko umywalka obok kotłowni. Kuchnia na przeciwko kotłowni (rozdziela metrowy hol)
Dokładny projekt: http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/...dendronach.html
Ogrzewanie gazowe.
Na dole podłogowe poza jednym pokojem, góra kaloryfery poza łazienką.
Dodatkowe info: Rodzina 3-4 osobowa. Jestem skłonny iść na kompromisy jeśli tu woda się leje, to w innym miejscu nie musi ;). Bardziej cenie sobie ekonomiczność i bezawaryjność niż komfort na najwyższym poziomie. Cenie sobie stosunek ceny do jakości.
Moje pytania:
Czy dobrym rozwiązaniem będzie piec kondensacyjny dwu-funkcyjny z niewielkim podgrzewaczem i nic poza tym czy jakieś inne rozwiązanie?
Czy warto w ten obieg wpuszczać pompę ciepła (woda-powietrze)? - zachęca instalator ale nie narzuca.
Na jakie modele zwrócić uwagę (piec, kaloryfery, instalacja podłogowa)?
Ciekawe inne ważne i mniej ważne uwagi z doświadczenia?
Doświadczenia cenowe jeśli chodzi o robociznę?
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Nie mam specjalne wyznaczonej ściśle ceny. Interesuje mnie najbardziej optymalne rozwiązanie cena do jakości.



Jesli to jest nowy dom,ocieplony,z nowymi oknami to polecam Ci zakupic piec kondensacyjny o mocy okolo zblizonej do 21-26kw.Jesli sam jak piszesz mozecie isc na kompromis jesli chodzi o CWU to w tym przypadku w gre wchodzi dwufunkcyjny.
Jest mniejszy komfort wody uzytkowej ale tez woda podgrzewana jest na bieżaco wiec tylko wtedy jak jest potrzeba.
Przy kotle z zasobnikiem piec sie uruchamia czasami zeby podgrzac wode.Z doświadczenia wiem ze jesli bedziesz mial podlogowke i kilka grzejnikow to rachunki nie powinny przekraczac 400 zl oczywiscie uśredniając.
Co do firmy to najtansze piece mozesz miec z Beretty i Ferroli,pózniej De Dietrich-polecam Ci MCR3,pózniej juz tylko Viessmann i Vaillant.Ze wzgledu na kiepski serwis i drogi (moje doświadczenie z Dolnego Sląska )odradzam Vaillanta.
Przy wyborze kieruj sie równiez tym czy dana firma ma serwis w twoim mieście.Odpadna Ci dodatkowe opłaty tylko za sam dojazd do Ciebie.
Jesli masz jakies pytanie to pisze-chętnie Ci pomoge

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 rok temu...
Witam!

Wszystko już pewnie gotowe i może nawet już mieszkasz w domu, ale czy mogę poznać szczegoły? Na co się zdecydowałeś w kwestii ogrzewania?
Jak podgrzewasz wodę?
Mogę Ci zaproponować do tego celu pompy ciepła do cwu. Tanie i bezpieczne, dobre dla kotła ( w lecie nie musi pracować) no i tanie w eksploatacji. Jak tanie? Otóż wyliczenia dla naszej pompy vitocal 060-A to około 42 PLN za miesiąc za ciepłą wodę dla czteroosobowej rodziny.

Może masz jeszcze jakieś pytania? Jakieś dylematy związane z instalacja? Chętnie pomogę!
Pozdrawiam!
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Witam!

Wszystko już pewnie gotowe i może nawet już mieszkasz w domu, ale czy mogę poznać szczegoły? Na co się zdecydowałeś w kwestii ogrzewania?
Jak podgrzewasz wodę?
Mogę Ci zaproponować do tego celu pompy ciepła do cwu. Tanie i bezpieczne, dobre dla kotła ( w lecie nie musi pracować) no i tanie w eksploatacji. Jak tanie? Otóż wyliczenia dla naszej pompy vitocal 060-A to około 42 PLN za miesiąc za ciepłą wodę dla czteroosobowej rodziny.


:
Cytat

Panie Konsultancie,może mniej sieczki marketingowej a więcej realnych konkretów ?
Głupotą jest mając inne źródło ciepła w Pana przykładzie gaz ziemny kupować do tego vitocal 060a.
Piszesz Pan o 42zł miesięcznie za cwu,grzejąc w taryfie G11 jest to 70kWh,biorąc pod uwagę COP na poziomie 3 realnie zużyliśmy 210kWh,grzejąc gazem te 210kWh da nam 52zł czyli o 10zł złoty miesięcznie więcej niż w przypadku vitocal 060a,w przypadku grzania w G12 a nie każdy z gazem ziemnym posiada to różnica będzie ok.50zł miesiecznie
Czy naprawdę sądzi Pan,że ludzie potrafiacy liczyć nabiorą się na takie sztuczki marketingowe i dla takich "oszczędności" wydzadzą ok.7000-8000zł ?


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...