Skocz do zawartości

Podłączenie do kanalizacji


Recommended Posts

W najbliższym czasie będę połączał dom do kanalizacji.
Powiedzcie na co uważać, aby nie było potem problemów (u kuzyna przykładowo potrafi wywalić studzienkę i srale pływają po ogrodzie!)
Wydaje mi się, że ja będę ostatnim domem w nitce.
Czy jakaś studzienka musi być u mnie w ogrodzie?
Jak zabezpieczyć się przed cofaniem?
Link do komentarza
Cytat

Nie jestem specjalistą od kanalizacji, ale również miałem problem z wybijaniem ścieków - wystarczyła mechaniczna zasuwa zwrotna, która wypuszcza ścieki, ale nie pozwala im się cofać. Od 10 lat mam spokój - zapomniałem o problemie.


Słyszałem, że te zasuwy potrafią się otworzyć i zablokować?
Link do komentarza
Cytat

Słyszałem, że te zasuwy potrafią się otworzyć i zablokować?


Wcześniej zalewało mi lokal biurowy kilka razy w roku. Odkąd zainstalowałem zasuwę nie zdarzyło się to ani razu od dobrych 10 lat (może więcej). Podczas zakupu też słyszałem od sprzedawcy, że trzeba co jakiś czas ręcznie ją zamknąć pokrętłem, które jest w komplecie, ale... jak długo nie daje znać o sobie to jest więcej spraw, które nie cierpią zwłoki icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Cytat

No i po dwóch latach koparki zbliżają się do granic mojej posesji.
Czy mam jakiś wpływ na to gdzie będzie studzienka?
Jeśli tak, to czy lepiej by była bliżej domu czy dalej, np. przy ogrodzeniu?
Są jakieś przepisy, które mówią coś na ten temat?


O tym, czy i gdzie będzie studzienka rewizyjna decyduje projekt sieci kanalizacyjnej zależnie m. in. od długości przykanalika, który "należy" do ZWiK. We własnym zakresie można ewentualnie wstawić kinetę ułatwiającą udrażnianie kanalizacji, gdy budynek zlokalizowany jest daleko od kolektora.
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Gość mhtyl
1 minutę temu, MrTomo napisał:

Jednoklapowa?

W jakiejś studzience?

Jedno klapowa wystarczy no chyba że występują jakieś specyficzne warunki wtedy dwu klapowa, a czy w studzience czy na rurze to jak uważasz, ja dałbym w studzience aby w razie czego mieć dostęp aby oczyścić.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...