Skocz do zawartości

Odstęp od budynku nowej lini działki


Recommended Posts

Witam, mam pytanko bo będe musiał u geodety załatwić aby zrobił nowe linie działki bo narazie jest jedna wielka i mam takie pytanko czy tam gdzie stoi garaż z oknami może być nowa linia odsunięta 1,5m a dom wiem że musi mieć 4 metry od garażu z oknami, czy musi byc tak że linia działki musi byc odsunięta od garazu 4 metry a dom na lini działki?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam, mam pytanko bo będe musiał u geodety załatwić aby zrobił nowe linie działki bo narazie jest jedna wielka i mam takie pytanko czy tam gdzie stoi garaż z oknami może być nowa linia odsunięta 1,5m a dom wiem że musi mieć 4 metry od garażu z oknami, czy musi byc tak że linia działki musi byc odsunięta od garazu 4 metry a dom na lini działki?


Piszesz o nowej linii a chodzi o nową granicę. Linia to jest zabudowy.
Jeżeli garaż nie miałby okien to mógłby stać na ostrej granicy ,albo 3 m bez okien albo 4 metry z oknami. Dom też 4 metry od granicy działki lub 3 m bez okien. Bywają wyjątki ale o tym decyduje gmina a raczej WZ jakie wydaje gmina.
Czy do tego terenu gdzie są te Twoje działki jest MPZP?
Jaką maja szerokość te działki?
Link do komentarza
Nie ma miejscowego planu cała szerokosc ma 19 metrów, sprosuje to troche bo jestem zielony w tym: składam WZ dla działki która stoi obok mnie i w warunkach nie wiem jak zrobic ta linie, czy ona ma byc 4 metry od garazu bo on ma okna i i to tylko linia w jakiej mozna budowac dom?? a podział geodezyjny moze byc 1,5m od garazu? bo zamierzam sprzedac ta działke kiedys... ale pierw musze odzielic ja od mojej possesji bo to pole przylega do mnie Edytowano przez Kless (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Nie ma miejscowego planu cała szerokosc ma 19 metrów, sprosuje to troche bo jestem zielony w tym: składam WZ dla działki która stoi obok mnie i w warunkach nie wiem jak zrobic ta linie, czy ona ma byc 4 metry od garazu bo on ma okna i i to tylko linia w jakiej mozna budowac dom?? a podział geodezyjny moze byc 1,5m od garazu? bo zamierzam sprzedac ta działke kiedys... ale pierw musze odzielic ja od mojej possesji bo to pole przylega do mnie


Składasz podanie o WZ a nie WZ . To gmina wyda Ci co i jak możesz budować na tej działce. Ty tylko musisz na mapce zaznaczyć planowaną szer i długość działki i gdzie chcesz co wybudować a wtedy gmina albo zezwoli na to albo wyda Ci inne WZ do których będziesz musiał się dopasować.
Z tego co wiem to garaż może jeżeli ni ma okien to może stać w granicy albo 3 m od granicy, jeżeli ma otwory okienne to 4 m a jak to ma się z podziałem? wszystko w gestii gminy.
Zresztą o to co pytasz tu na forum powinien Ci na to odpowiedzieć geodeta który będzie wyznaczał nową działkę.
Link do komentarza
Cytat

Taki jest wymysl ze na kopi mapy musze zaznaczyc linie działki to linia zabudowy ma byc 4 metry, ze 4 metry ma byc odstep od garazu aby mogl stac dom no ok, ale czy przy tyczeniu geodezyjnym moze byc 1,5 metra czy tez musi byc 4 metry odstepu od garazu?


Powinno być 4 m ale jak już Ci napisałem , wszystko w rękach gminy. Nie ma takiej odległości jak sobie upatrzyłeś 1,5 m. icon_smile.gif Jeżeli w tym gażu okna zamurujesz luxferami to jest to traktowane jako ściana bez okien i wtedy możesz zbliżyć się do 3 m lub całkowicie w granicy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...