Skocz do zawartości

droga gminna za blisko działki - co robić?


Recommended Posts

Witam,

wyszło na jaw, że droga gminna jest za blisko mojej działki. Otóż droga przebiega 1 cm od granicy mojej działki. Problem w tym, że powinien być wolny pas 2 metry (np. na chodnik) i dopiero potem droga.

Po przeciwnej stronie drogi jest wolny pas ziemi, gdzie powinna być właśnie ta droga. Po przeciwnej stronie drogi jest też pas 2 metry i chodnik. Po mojej stronie musi być tak samo.

Co robić? Gmina musi przenieść drogę?
Link do komentarza
Cytat

W czym problem? W czym Ci to przeszkadza, że droga jest 1 cm od granicy Twojej działki.


Działka pewno przylega do drogi gminnej Chciał ją pewnie ogrodzić, wystąpił do gminy o wyznaczenie linii rozgraniczającej. Wyznaczono ją nie po granicy działki, ale kazano mu się pewnie odsunąć z płotem o 2m wgłąb działki.Bedzie miał tam chodnik i miejsce do prac ręcznych - odśnieżanie. icon_smile.gif Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Na mapach jest droga dwa metry od mojej działki, a na 2 metrach jest wolny pas np. na chodnik. W sensie droga jest nielegalnie na tych dwóch metrach. Te dwa metry odstępu powinny być wolne np. do pociągnięcia mediów i nie powinno być tam pasa jezdni. Obecnie pas jezdni jest cm od mojej działki.

Dobrze jest zrobione po przeciwnej stronie jezdni. Po mojej stronie jest źle, gdyż droga jest dwa metry za blisko. Po przeciwnej stronie jest pas wolny (2m), gdzie droga powinna przebiegać. Edytowano przez tomek12313 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Na mapach jest droga dwa metry od mojej działki, a na 2 metrach jest wolny pas np. na chodnik. W sensie droga jest nielegalnie na tych dwóch metrach. Te dwa metry odstępu powinny być wolne np. do pociągnięcia mediów i nie powinno być tam pasa jezdni. Obecnie pas jezdni jest cm od mojej działki.

Dobrze jest zrobione po przeciwnej stronie jezdni. Po mojej stronie jest źle, gdyż droga jest dwa metry za blisko. Po przeciwnej stronie jest pas wolny (2m), gdzie droga powinna przebiegać.


Drogi gminne mają mieć szerokość min 10m ,przejdź się skonsultuj z nimi jakie mają plany odnośnie ciągów pieszych ,drogi itd ..
Link do komentarza
Cytat

Na mapach jest droga dwa metry od mojej działki, a na 2 metrach jest wolny pas np. na chodnik. W sensie droga jest nielegalnie na tych dwóch metrach. Te dwa metry odstępu powinny być wolne np. do pociągnięcia mediów i nie powinno być tam pasa jezdni. Obecnie pas jezdni jest cm od mojej działki.

Dobrze jest zrobione po przeciwnej stronie jezdni. Po mojej stronie jest źle, gdyż droga jest dwa metry za blisko. Po przeciwnej stronie jest pas wolny (2m), gdzie droga powinna przebiegać.



Piszesz ,że droga jest na mapach jest 2 m od Twojej działki, na tych dwóch metrach ma być coś bliżej nie określonego ważne to to ,że te dwa metry należą do gminy, ale tych dwóch metrów nie ma.
Top teraz pytanie kto wydzielał Twoja działkę? Do niego musisz mieć pretensje bo on się walnął o te dwa metry (być może ten kto wydzielał przebieg drogi) ,musisz szukać w którym miejscu popełniono błąd.
Tylko nie odpowiedziałeś w czym Ci to przeszkadza.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...