Skocz do zawartości

Wymiana baterii łazienkowej


kłaku

Recommended Posts

Witam
Piszę bo mam problem i jestem pewien, że znajdę tutaj odpowiedź. Szukałem w internecie ale chyba za słabo bo nic nie znalazłem.

Do rzeczy, zakupiłem nową baterię ścienną do łazienki, niestety okazało się że jest inny rozstaw śrub. Niby prosta rzecz, zmienić rozstaw krzywek prawda ?

No właśnie i tutaj jest problem ponieważ rury są tak stare że pamiętają chyba budowę za niemca, moje próby poluzowania choć trochę krzywki pełzną na niczym. Boję się za mocno szarpnąć żeby nie urwać nic bo dopiero sobie narobię kłopotu.

Stąd mój post i pytanie do was, jak mogę sobie z tym fantem poradzić, bo ile mi się udało pakuł wyszarpać to moje i nic dalej. W desperacji popsikałem też trochę specjalnym olejem w spray'u co by puściło troszkę ale chyba nie był to dobry pomysł?

Pozdrawiam, wiem że trochę chaotycznie to napisane ale już nie mam sił.
Link do komentarza
Jeżeli chcesz rozstaw zmienić za pomocą krzywek to weź klucz francuski, złap za płaska część mimośrodu kluczem tak aby klucz dolegał do ściany i próbuj kręcić. Jeżeli przy nie ruszy to spróbuj z drugim ,któryś pójdzie lżej. Pisze aby klucz przylegał do ściany bo wtedy nie ukręcisz mimośrodu bo go nie skrzywisz. Wystarczy jak tylko jeden mimośród puści i ustawisz nim pożądany rozstaw.

Jeżeli urwie się i zostanie w rurce kawałek śrubunku mimośrodu to tragedii nie ma ,tylko trochę będzie trzeba się po pocić z brzeszczotem od metalu, ewentualnie dla ułatwienia jakimś frezem małym do metalu. Nacinasz ten kawałek w dwóch miejscach na przeciw siebie aż do pojawienia się gwintu rury metalowej i delikatnym uderzeniem śrubokręta z zewnątrz do środka te dwa kawałki śrubunku same wypadną.
Dalej już chyba nie muszę tłumaczyć
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...