Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
huhra

narzędzia dla majsterkowiczów - amatorów - opinie, doświadczenia

Recommended Posts

17 godzin temu, mhtyl napisał:

Wracając do owej młoto-wiertarki to nie wiemy kto i jak wcześniej ją użytkował.

to akurat wiemy 

nówka blaszka - nieśmigana prosto ze sklepowej półki

czyli 

porównując ze sprzętem z innej półki które pracują same tylko je trzeba trzymać - w/w należało pracować i się zmęczyć - nie chciała robić nic sama

inny materiał i inna płaszczyzna wiercenia ( filigran na pięciu metrach z drabiny nawet troszkę przykrótkiej ) .

z einhelem startu nie miała - do makity, metabo czy hilti nawet nie warto porównywać.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• To bardzo fajny pomysł na prezent od Forum , ale... nie mam ściennego, tylko książkowy - bardzo ładny i przydatny mam do dyspozycji tylko 5 sztuk (obiecuję w przyszłym roku 15 ) jeszcze nie wiem według jakich kryteriów wybiorę osoby do których wyślę kalendarze, ale raczej będzie to losowanie Pozdrawiam Marcin
    • Oczywiście, że nie powinno. Ale Twoje przypuszczenia są błędne. To jest skutkiem nieuszczelnienia przestrzeni wokół puszek pod płytami g/k i/albo, jeśli zastosowano wąż peszla do prowadzenia przewodów, nieuszczelnienia go na wlocie i wylocie. Powstają w ten sposób ciągi "kominowe" i wiatr sobie hula. Zjawisko bardzo upierdliwe, bo wokół gniazdek czy wyłączników na ścianach gromadzi się kurz, ich otoczenie szybko staje się widocznie brudne co robi fatalne wrażenie na osobach to oglądających.
    • Prawdopodobnie do tych puszek doprowadzono przewody ułożone w peszlach, ale puszek nie uszczelniono. Stąd peszle ułożone od rozdzielnicy do puszek działają jak kanały powietrzne. Trzeba uszczelnić puszki.
    • Witam,   Przygód ciąg dalszy z domem... Chyba ogólny pozew na wszystkie niedoróbki w końcu będę musiał napisać na wykonawce bo na gębę wszystko ładnie pięknie i człowieka nie znającego się w temacie zagada,a potem wychodzi co innego. Montując gniazdka elektryczne na poddaszu użytkowym poczułem lekki powiew, a przystawiając zapalniczkę płomień się odchyla. Dom jest już w pełni ocieplony i otynkowany. Dół jest stawiany z pustaków ceramicznych 25cm + 15cm styropian + klej i tynk. Góra jest murowana z pustaka na 1m i potem idą już skosy z płyt GK na stelażach drewnianych. Sam górny strop i ściany skośne są ocieplane wełną, a na dachu jest tylko folia i dachówka cementowa ceramiczna IBF. Dodatkowo są zamontowane schody strychowe na środku poddasza. Wydaje mi się, że tak nie powinno być. Wieje tylko z gniazdek na poddaszu (zarówno z tych niżej posadzi oraz tych wyżej na włączniki świateł), które są zamontowane w płytach GK (te na dole oraz na górze w ścianach murowanych nie wieją). I teraz czy to jest kwestia złego ocieplenia poddasza czy też może mieć to związek z nieotynkowaniem dolnego cokołu z tego tematu ( https://forum.budujemydom.pl/topic/36727-cokół-elewacji-bez-kleju-i-tynku/ )?
    • Taras będzie prawie przy samej ścianie budynku (jedynie mała szczelina jak by "pracował"). Będzie zakryty od samej ziemi do samej góry. Wysokość jego ma być około 35-40cm bo na tej wysokości nad ziemią zaczyna się okno tarasowe.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...