Skocz do zawartości

płyty k/g


Recommended Posts

Witam,mam problem ze ścianami .na ścianie która jest łączona z drugim budynkiem i przy oknie jest przyklejony cienki styropian taki z rolek na nim jest kilka warstw tapety ,próbowałam ściągnąć tapetę ale zrywa się nie zawsze z papierem który jest na styropianie ,moje pytanie : czy mogę na to zamontować płyty gipsowo- kartonowe jak tak to muszę jeszcze coś dać pod nie np:folie ?a z tym centralnym to jeszcze nic nie wiadomo bo nadal nie mam ekspertyzy kominiarskiej.Jeszcze jedno chcę ocieplić podłogę mam różnicę między przedpokojem a pokojami ok 4cm czy mogę dać na panele które tam są styropian podłogowy 2cm i czy płyty karton gips się nadają na górę i na to panele czy muszę dać płyty usb które są kosztowne czy może jest jakiś inny materiał który mogę użyć . Z góry dziękuję za radę i pozdrawiam
Link do komentarza
po
1. jak widać piszesz tak chaotycznie że wszyscy olewają temat bo nie wiedzą o co ci chodzi, ja również nie za bardzo
2. jaki to jest styropian w rolkach? bo nie słyszałem o takim
3. to papier czy tapeta do tego styropianu była klejona?
4. o co biega z centralnym to też nie wiem
5. karton gips na górę tzn gdzie? na piętro czy na sufit
6. jeśli już mowa o tych kosztownych płytach to OSB a nie USB, a czy kosztownie to zależy od metrażu podłogi
7. popraw a napewno ktoś udzieli ci wskazówek
Link do komentarza
Cytat

przepraszam wszystkich za kłopot...


Nie masz za co przepraszać... masz problem to go opisz... czytelnie, zgodnie z zaleceniem przedmówcy
Cytat

Ty się nie obrażaj tylko usystematyzuj swój problem (pytania) - najlepiej w punktach.


tym bardziej że widać że do swego wątku zaglądasz.



Cytat

"Nie będę nabijał się z kobiety. Przepraszam"


Dlaczego? icon_lol.gif
Link do komentarza
dobra mądrale icon_biggrin.gif,sorki za spontan, postaram się wszystko opisać a więc zamówiłam już płyty karton -gips na te ściany na których jest przyklejony styropian taki cienki,ja go nie kleiłam ,musiał to zrobić poprzedni lokator bo widocznie chciał sobie ocieplić ściany,resztę ścian zrobię w gładzi.Na te płyty chcę jeszcze położyć siatkę z klejem a na to gładż zrobię to żeby mi nic po czasie nie popękało.A płyty będę kłaść na kleju i przykręce je dodatkowo śrubami.A na podłogę zamówiłam płyty OSB a pod nie styropian podłogowy.Na płyty przyjdą panele.Nie wiem czy na kafle w kuchni mogę też położyć płyty OSB pod panele a taki mam zamiar.Czy mógł by mi ktoś napisać czy dobrze to będzie robione?
Link do komentarza
Cytat

dobra mądrale icon_biggrin.gif,sorki za spontan, postaram się wszystko opisać a więc zamówiłam już płyty karton -gips na te ściany na których jest przyklejony styropian taki cienki,ja go nie kleiłam ,musiał to zrobić poprzedni lokator bo widocznie chciał sobie ocieplić ściany,resztę ścian zrobię w gładzi.Na te płyty chcę jeszcze położyć siatkę z klejem a na to gładż zrobię to żeby mi nic po czasie nie popękało.A płyty będę kłaść na kleju i przykręce je dodatkowo śrubami.A na podłogę zamówiłam płyty OSB a pod nie styropian podłogowy.Na płyty przyjdą panele.Nie wiem czy na kafle w kuchni mogę też położyć płyty OSB pod panele a taki mam zamiar.Czy mógł by mi ktoś napisać czy dobrze to będzie robione?



wcale się nie nabijam, w mojej wypowiedzi nie było kszty złośliwości ani ironii, chciałem pomóc nakierowując koleżanke jak ma to uporzadkować

podstawowe pytanie czy ma być to zrobione dobrze czy tanio?
klejenie styropianu od wew tworzy efekt lodówki, nie jest to zalecane. jak chcesz ocieplić ścianę od wew bo z zew nie ma możliwości lepiej zastosować multipor. pozatym klejenie płyt do styropianiu na klej? może nie odpadnie :P
popękać to mogą ewentualnie łączenia i są do tego specjalne masy a nie klej. niedługo skonczy ci sie metraż jak będziesz robić ściany jak w schronie i podłogę pod sam sufit icon_smile.gif
widać robisz wszystko według swojej koncepcji dużym nakładem finansowym niekoniecznie analizując.
Link do komentarza
Cytat

podstawowe pytanie czy ma być to zrobione dobrze czy tanio?
klejenie styropianu od wew tworzy efekt lodówki, nie jest to zalecane. jak chcesz ocieplić ścianę od wew bo z zew nie ma możliwości lepiej zastosować multipor.
widać robisz wszystko według swojej koncepcji dużym nakładem finansowym niekoniecznie analizując.


Multipor nie jest konieczny... może być i styropian i wełna jako wypełnienie przedściany.
Izolowanie od wewnątrz zmienia właściwości cieplno-wilgotnościowe ściany (efekt lodówki... a ta jest od wewnątrz zabezpieczono prze wszelką wilgocią icon_wink.gif ) i wymaga zastosowania dodatkowej warstwy paroszczelnej w postaci odpowiedniej folii, bo inaczej przesunięcie punktu rosy do wewnątrz ściany/przegrody może przynieś więcej szkody niż pożytku.

PS
anetka346, ten cienki styropian który już jest naklejony na ścianę to rwij i nawet się nie zastanawiaj.
To pewnie pozostałość po zagrzejnikowym ekranie refleksyjnym?, który pierwotnie służył jako ekran odbijający promieniowanie cieplne za grzejnikiem... i pewnie jakoś służył, ale jako izolacja cieplna to on nic nie daje.
Bo ile tam tego styropianu jest - 3-4mm?

I idź za sugestią bajbagi... więcej szczegółów. My tego nie widzimy.
Link do komentarza
Cytat

Multipor nie jest konieczny... może być i styropian i wełna jako wypełnienie przedściany.
Izolowanie od wewnątrz zmienia właściwości cieplno-wilgotnościowe ściany (efekt lodówki... a ta jest od wewnątrz zabezpieczono prze wszelką wilgocią icon_wink.gif ) i wymaga zastosowania dodatkowej warstwy paroszczelnej w postaci odpowiedniej folii, bo inaczej przesunięcie punktu rosy do wewnątrz ściany/przegrody może przynieś więcej szkody niż pożytku.

PS
anetka346, ten cienki styropian który już jest naklejony na ścianę to rwij i nawet się nie zastanawiaj.
To pewnie pozostałość po zagrzejnikowym ekranie refleksyjnym?, który pierwotnie służył jako ekran odbijający promieniowanie cieplne za grzejnikiem... i pewnie jakoś służył, ale jako izolacja cieplna to on nic nie daje.
Bo ile tam tego styropianu jest - 3-4mm?

I idź za sugestią bajbagi... więcej szczegółów. My tego nie widzimy.


tak tylko tym styropianem jest wyłożona ściana 5m\4,5m i ściana okienna i tak jest w dwóch pokojach .Te pokoje są wystarczająco duże ,żeby dać na nie płyty k\g.To mieszkanie jest na parterze i może dlatego ktoś je chciał ocieplić. Dwie ściany będą w gładzi i czy dalej będzie w pokoju efekt lodówki?tym bardziej , jak pisałeś że taki cienki styropian nic nie daje jako izolacja.A ta izolacja z folii jeśli jest konieczna to dam tylko czy mogę ją dać na ten styropian?A potem przykręcić płyty?Bo taki mam zamiar.Mam nadzieję że niedługo będzie ekspertyza kominiarska i będę mogła założyć centralne,nie wiem jeszcze jakie, a marzy mi się piec kominkowy i centralne gazowe.Dziękuję wszystkim za rady
Link do komentarza
Cytat

A ta izolacja z folii jeśli jest konieczna to dam tylko czy mogę ją dać na ten styropian?A potem przykręcić płyty?Bo taki mam zamiar.


Odnoszę wrażenie że w głowie Ci się narodziła koncepcja jak TY to widzisz i się jej kurczowo trzymasz nie zgłębiając tematu jak to poprawnie wykonać.
Mówiąc w skrócie:
- folia paroizalacyjna jest bezwzględnie konieczna... poczytaj coś na temat paroizolacji,
- tak, daje się ją przed izolacją licząc od wewnątrz,
- przykręcanie K-G bezpośrednio do ściany jest bez sensu (odniosłem wrażenie że właśnie tak chcesz to wykonać), bo pomijając wszystkie inne aspekty, zrobisz z folii durszlak.
W tym przypadku poczytaj na temat - "stawienie przedściany na ruszcie metalowym lub drewnianym"

No i znowu, pytanie (kolejne icon_wink.gif )które zadał bajbaga jest na tyle ważne, że odpowiedź na nie powinna być Twoim priorytetem.
Link do komentarza
A oto moja "diagnoza". icon_cool.gif

Ten "styropian w rolce" to tylko podkład wyrównujący ściany pod tapetę. Sprowadzano takie "cóś" z ówczesnego NRD.
Jego znaczenie termiczne - praktycznie bez znaczenia, ale ściana wyłożona takim podkładem sprawiała wrażenie "ciepłej".
Można powiedzieć również, że ten podkład "uszczelniał" nierówności i ewentualne ubytki w zaprawie między cegłami.

Moim zdaniem, lepiej jest położyć tynk na te ściany, ewentualnie samą gładź.
Sama płyta nic nie da, a przyklejona może w przyszłości sprawić kłopoty.

Ocieplenie od wewnątrz wymaga niezwykłej staranności - o czy pisał Jani.

Obniżenie sufitu wyskoczyło jak Filip z konopi i też niewiele ma wspólnego z jego ociepleniem, które wcale nie musi być zrobione - chyba, że powyżej są nieogrzewane pomieszczenia - ale to zupełnie inna bajka. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...