Skocz do zawartości

Panele podłogowe na starej drewnianej podłodze


Nornik

Recommended Posts

Witam !
Jestem w trakcie remontu mieszkania w starym domku jednorodzinnym.Chcę w dużym pokoju położyć panele podłogowe na starej drewnianej podłodze no i mam wielki problem co i jak zrobić aby te panele prawidłowo ułożyć.
Dołączam szkic jak to u mnie wygląda.Jeżeli je położę na takiej podłodze oczywiście dam podkład podłogowy i piankę które i tak nie zniwelują takiej różnicy poziomu to czy panele będą się na niej trzymały i nie rozejdą się.Tam gdzie poziom jest wyższy będzie stał regał na całą ścianę.
Wiele czytałem na temat układania paneli i wiem już że różnica 3,6 cm to bardzo dużo dlatego na razie wstrzymałem się z układaniem.
Bardzo proszę o radę jak wybrnąć z tego problemu.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

"Na starej drewnianej podłodze" a nie szkoda ci drewna? Generalnie musisz patrzeć na różnice na 1 m kw, a nie całą podłogę. Ale tutaj możesz zastosować myk z różną grubością pianki.


Podłogi mi nie szkoda,jest stara i zniszczona.Co prawda deski nie skrzypią ani nie są zawilgocone ale niestety - cyklinowanie,szlifowanie oraz lakierowanie sporo kosztuje i nie dam rady finansowo.Co do podkładanie pianki to też tak pomyślałem.Dzięki.
Link do komentarza
Cytat

Podłogi mi nie szkoda,jest stara i zniszczona.Co prawda deski nie skrzypią ani nie są zawilgocone ale niestety - cyklinowanie,szlifowanie oraz lakierowanie sporo kosztuje i nie dam rady finansowo.Co do podkładanie pianki to też tak pomyślałem.Dzięki.


Tak z innej beczki dodam,że teraz u kolegi odnawiają parkiet - cyklinowanie i lakierowanie ,cena za m2 u niego wycenili mu fachowcy 40 zł.
A jaki jest ten spadek ? znaczy się jakie są wymiary tej podłogi.
Link do komentarza
Cytat

Podłoga ma 5 na 5 m.


To przy takiej rozpiętości te 3,5 cm spadku to tyle co nic. Ja bym żadnej pianki nie podkładał bo porobisz góry -doliny .
Ewentualnie co by się sprawdziło to oderwać deski podłogowe (zaczynając od najniższego punktu) i pod nie podłożyć na każdym legarze listewki odpowiedniej grubości tak aby zniwelować te nierówność i nabić na to ponownie deski.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...