Skocz do zawartości

Gdzie zacząć ogrodzenie. PILNE


Recommended Posts

Witam,
kupiłem działke budowlaną i chciałbym ją ogrodzić z trzech stron (bez frontu) siatką stalową i słupkami. Cały sprzęt już mam czeka na montaż, ale nurtuje mnie jedna rzecz, mianwicie od którego słupka zacząć? Już wyjaśniam o co dokładnie pytam. Ze względu na niedowierzanie czy teren jest płaski zaprosiłem kolege z niwelatorem i okazało się że jest delikatny skos.Doskładnie mówiąc działka prostokąt i powiedzmy pierwszy narożnik (mierząc od tego najniższego) 0 cm drugi +27,5 cm trzeci +19,5 cm czwart +21 cm. Wiadomo nie mogę tak jak grunt leci bo słupek 1 i 4 muszą być na jednym poziomie bo przy robieniu frontu będzie lipa. I teraz od którego słupka zacząć? A jeżeli od np najniższego to czy te wyższe betonować równo z gruntem czy poniżej o tę różnice pomiędzy słupkami?
Bardzo prosze o szybką odp. Jutro zaczynam właśnie narożne.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Słupki dajesz na jednym poziomie (tym najwyższym ) a na dół zapewne dasz betonowe coś i tym betonowym czymś (płytami ogrodzeniowymi czy wylewka) wyrównasz do poziomu słupków na tyle aby zmieściła się siatka.
Bo robić schodki to za mała różnica poziomu.
A jak duża jest działka ? ile na ile?
Pytam bo może okazać się ,że ta różnice zgubisz na całe długości ogrodzenia,ale wtedy musiałbyś zaczynać od frontu. Dwa skrajne słupki 1 i 4 dać na tej samej wysokości i ciągnąć ogrodzenie w głąb działki do słupków 2 i 3, różnica poziomów sama zniknie.
Link do komentarza
Cytat

narazie nic nie bedzie pod siatką sama siatka. w przyszłości najwyzej zrobie murek. Czyli zaczynać od najwyższego punktu? szer działki 25m dł 34 m. Lipa jest taka że podziędzy 1 i 4 jest 20 cm różnicy czyli jeden bedzie ok a drugi jakby wisiał.


Taką nierówność spokojnie zgubisz.
Pomiędzy 1 i 4 jest różnica teraz a Ty musisz zrobić to na równo czyli wyrównać jeden ze słupków do drugiego a potem jak przyjdzie ogrodzenie frontowe to wyrówna się. Z jednego miejsca trochę podbierzesz ,tam podkopiesz i poziom od przodu wyrównasz ,to tylko 20 cm a nie metr.A co z tyłu to bym się nie martwił.
Bazę musisz zrobi na tych 1 i 4.
Link do komentarza
Cytat

czyli tam gdzie niżej to na rowno z terenem nam dzie wyzej troche go schowac?


Możesz tak zrobić, wtedy gdzie wyżej zniwelujesz do tego miejsca gdzie niżej i będzie git.
Ale łatwiej by Ci było dać słupek tam gdzie wyżej na równo z poziomem gruntu a tam gdzie niżej dosypać ziemi do wyrównania terenu.
Słupek gdzie niżej musiałbyś wyrównać go z tym co będzie wyżej.To rozwiązanie wydaje mi się bardziej praktyczne.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...