Skocz do zawartości

problemy z pleśnią


Recommended Posts

Mam problem z którego nie mogę rozwiązać. mam w mieszkaniu pleśń na ścianach i sufice i niewiem co zrobić i do kogo się zgłośić? mieszkanie zostało zbudowano późną jesienia i przez zimę.Zostało zbudowane z pustaków i na dodatek ocieplone na wiosne. Jest to małe mieszkanie ma około 18m2. A od kilku lat bo mieszkam już 3 lata i jest coraz gorzej więcej pleśni na suficie. na dodatek właściciel dał mam do ogrzania mieszkania piecyk na butlę gazową .jak sobie poradzić z tym problemem. Myśle że pomożecie mi bo już sam już główkuje co zrobić ale nic niemogę bo to nie jest moje mieszkanie. wynajmuje to mieszkanie z żoną i z teściową. niebyło nas stać na inne więc wynajeliśmy małe ale było nowowybudwane mieszkanie- kawalerka. Z gory dziękuje!
Link do komentarza
Problem pojawienia się pleśni związany jest prawdopodobnie z brakiem dostatecznej wentylacji pomieszczeń wynikającej z ograniczenia dopływy powietrza przez szczelne okna. Dodatkowym "producentem " wilgoci jest ogrzewacz gazowy, gdyż w wyniku spalania powstaje duża ilość pary wodnej. Rozwiązaniem tego problemu będzie zamontowanie nawiewników okiennych i zrezygnowanie z ogrzewania gazem zastępując je np. ogrzewaniem elektrycznym.
Link do komentarza
Cytat

Problem pojawienia się pleśni związany jest prawdopodobnie z brakiem dostatecznej wentylacji pomieszczeń wynikającej z ograniczenia dopływy powietrza przez szczelne okna. Dodatkowym "producentem " wilgoci jest ogrzewacz gazowy, gdyż w wyniku spalania powstaje duża ilość pary wodnej. Rozwiązaniem tego problemu będzie zamontowanie nawiewników okiennych i zrezygnowanie z ogrzewania gazem zastępując je np. ogrzewaniem elektrycznym.




Na razie doki nie będziesz mógł zainwestować w nawiewniki i zmaiane ogrzewania musisz po prostu często i intensywnie wietrzyć mieszkanie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...