Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Co ma wpływ na jakość baterii jednouchwytowych?


Recommended Posts

Cytat

Na co należy zwrócić uwagę jakie są najważniejsze elementy aby kupić najlepszą jakość w stosunku do najlepszej ceny.


Na ciężar (wagę) baterii , im cięższa tym lepsza. dla porównania weź do reki jakaś chińszczyznę i baterię znanego producenta ,różnice poczujesz od razu.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Hej, mam problem z baterią, która - o dziwo - powinna być bardzo porządna. Mowa o baterii Grohe do umywalki. Przez pierwsze tygodnie wszystko było pięknie. Teraz bateria strasznie ciężko chodzi - dodam, że jest regularnie myta specjalnymi środkami tak, że kamień się nie zbiera. Co może być przyczyną? Bateria naprawdę działa bardzo, bardzo topornie.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Bateria powinna mieć mieszacz ceramiczny, chromowana metodą elektrolityczną (podobno daje dłuższą gwarancję "blasku" powierzchni, odporność na zadrapania i plamy), im dłuższa gwarancja tym produkt daje nadzieję, że jest wysokiej jakości:)
Z tą gwarancją różnie bywa, jak producent chce się wykręcić to zazwyczaj i tak się mu to uda.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Ok, bardzo dziękuję. Dam znać jak uda nam się naprawić - i czy się udało icon_smile.gifJak od zakupu nie minęło 24 miesiące zabrać, dowód zakupu + baterię, do sprzedawcy - nie robi łaski musi albo naprawić albo wymienić na nową.
  • Lubię to 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

To prawda i tak też zrobię jeśli nic się nie uda naprawić. Problem w tym, że nie mamy baterii na zmianę, ale od czego jest zlewozmywak w kuchni? ;)


Jeżeli nie jest za późno to nic nie naprawiaj bo jeżeli jest gwarancja to jeżeli będą wyraźne ślady czyjejś ingerencji w naprawę to o gwarancji możesz zapomnieć.

Co do topornej pracy baterii to może być tak,że pokrętło się osunęło za bardzo w dół i trze o obudowę baterii, a raczej obudowę głowicy. Wystarczy dostać się do śrubki kontrującej pokrętło (klucz imbusowy powinien być do tej śrubki) ,a śrubka ta znajduje się pod kółeczkiem oznaczającym ciepłą-zimną wodę. Należy delikatnie to kółeczko podważyć (przeważnie jest ono plastikowe) i wyjąć i wtedy ma się dostęp do tej śrubki.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Mowa o baterii Grohe do umywalki.


Ten producent ma serwis "domowy"... Kiedyś zdemontowałem z umywalki podobną baterię i z papierami udałem się do punktu zakupu - tam przyjęli zgłoszenie, wysłali je do serwisu i kazali z powrotem zainstalować ją do umywalki, żeby serwisant mógł na miejscu sprawdzić o co chodzi. . do "bebechów" takich baterii jest od góry, tak jak opisał to mhtyl, ale te czynności wykonuje właśnie serwisant, który przyjeżdża z walizeczką narzędzi i części zamiennych - przynajmniej tak to było w moim przypadku - wprawdzie się czekało parę dni, ale naprawa wykonana była na miejscu w łazience icon_biggrin.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze nic nie zrobiłam. Zadzwonię tam jutro i sprawdzę jak jest z gwarancją. Dziękuję icon_smile.gif

O proszę! Nie spodziewałam się, że mają domowy serwis... zobaczymy co mi powiedzą jak zadzwonię. Mam nadzieję, że jeszcze taki serwis funkcjonuje. Dziękuję za pomoc icon_smile.gif
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...