Skocz do zawartości

Co warto kupić do Stanu Surowego Zamkniętego


Recommended Posts

Cytat

Listę to znajdę - tylko nie wiem co mi potrzeba by zamknąć SSZ - rury, zbrojenie, beton, nie wiem co jeszcze co by miało rację bytu - jak z elektryką a konkretnie kablami elektrycznymi ? Coś co może te parę miesięcy poleżeć i się nie zepsuć a zwrócą kaskę.


No to sam musisz wiedzieć czego Ci potrzeba icon_biggrin.gif
Ja dla przykładu pod koniec roku kupiłem całą elektrykę (oprócz wyłączników,gniazdek itp) oraz całą hydraulikę wraz z piecem i na tym interesie nieźle zaoszczędziłem bo po nowym roku miedź poszła do góry i inne rzeczy też icon_smile.gif
Ilość materiału wyliczyli mi fachowcy i muszę powiedzieć ,że prawie na styk bo jedynie kabla musiałem dokupić 30 m a z hydraulika to drobiazgi były do dokupienia.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Jestem w podobnym momencie. Na wiosnę chcę zacząć budowę i warto by było jeszcze coś odliczyć. Jak na razie luźnych środków mam coś ok. 10 tys. zł.
Myślę, że najlepiej kupować te materiały, które będzie się używało samemu bez zatrudniania firmy (bo ona i tak wystawi fakture na 8% vat za robociznę z materiałem).
Dobrze też kupić coś co łatwo przewieźć i ew. później sprzedać jak by zostało lub nie pasowało.
Myślę, że pomysł z elektryką jest dość dobry, gdyż jest to dość droga sprawa, ale ogólnie uniwersalna. Kable na przyłącze szybko zostaną wykorzystane, a pozostałe zawsze się przydadzą. Nie zajmuje to też dużo miejsca i się nie starzeje. W moim przypadku elektrykę i większość instalacji położę samemu.

Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...