Skocz do zawartości

Obróbka otworu drzwiowego


Recommended Posts

Witam

Jestem w trakcie remontu. Zadecydowałem o usunięciu drzwi wraz z futrynami. Po ich usunięciu okazało się, że otwór nie jest równy - miejscami wystają pustaki, cegły itp. Całość chcę obłożyć płytami G/K.

1. Jak obrobić taki otwór drzwiowy w przypadku, gdy z obu stron będą płyty?

2. Jak przymocować płyty, gdy płyty montuje tylko z jednej strony ściany, tj od strony korytarza?

W obu przypadkach otwory zostają puste, nie będą w nich montowane drzwi.

Poglądowe zdjęcie od strony korytarza (sorry za jakość, robione po ciemku telefonem):

DSC01446.jpg



I od strony, gdzie płyt nie będę montował:

DSC01446.jpg

Link do komentarza
jeśli otwór ma zostać zasłonięty z obu stron płytami a środek pusty bez murowania musisz postawić stelaż taki jak przy ściankach działowych z profili aluminiowych i do niego przykręcić płyt. będzie najbardziej stabilnie i sztywno. dobrze byłoby też wypełnić przestrzeń między płytami. zabezpieczy to termiczne i akustyczne.
Link do komentarza
Cytat

Nie zrozumieliśmy się. Przejście ma zostać, tylko wystające ściany mają być obrobione. Na pierwszym zdjęciu ten kawałek z białej cegły chcę obłożyć płytą, ale nie wiem w jaki sposób zrobić stelaż/przykleić płytę, aby było ok.


Oczywiści, że światło otworu zostaje. Boki otworu zamiast wykończyć tynkiem na mokro okleisz pasami płyty g/k, szczeliny pomiędzy pasami a ścianami kuchni wypełnisz sobie masą spoinową.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...