Skocz do zawartości

telewizor LED lub plazma, 42-47 cali, 3D pasywne


42 cale

Recommended Posts

Szukam TV do salonu. Z racji tego, że telewizja będzie oglądana z odległości około 3-3,5 metra wziąłem pod uwagę przekątne 46-47 cali. Zależy mi przede wszystkim na jakości obrazu ale także chciałbym mieć nieutrudnioną możliwość korzystania z internetu i oglądania filmów np. z Youtube. Wiem, że Samsungi czy LG mają super rozbudowane multimedia ale przekonałem się, że jakość obrazu jest słabsza. Biorę pod uwagę te cztery telewizory:
http://www.mediamarkt.pl/produkty-porownanie.html?id=3
Który Waszym zdaniem kupić i z jakiego względu? A może jest jakiś inny godny uwagi?
Z góry dziękuję za pomoc


PS. Chciałbym wybrać telewizor, z którym nie ma kłopotów. Czytałem opinie o Panasie FT60, że ma jakieś srebrzenie w lewym dolnym rogu. Czy to prawda? Edytowano przez 42 cale (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Jeśli interesuje Cię najbardziej jakość obrazu i dźwięku to Philips zdaje się być najlepszym wyborem (nagrody EISA rok w rok od 7 lat za jakość obrazu) Mają też smartTV i unikalnego ambilighta, który polepsza kontrast podczas oglądania. YouTube na smart Philipsa jest na 100%, także ipla i TVN player i wiele innych polskich aplikacji.
Link do komentarza
po pierwsze zeby sprawdzić wiarygodnie czy rzeczywiście mają słabszą jakość powinieneś korzystać z jednakowego źródła. Często różne telewizory reagują na różne zakłócenia. Różne są też procesory obrazu w poszczególnych telewizorach. Nie zauważyłem jakiś wielkich różnic pomiędzy telewizorami różnych producentów. W dodatku to LG produkuje najwięcej matryc na świecie.
Link do komentarza
Wy to zawodowo zajmujecie się oglądaniem telewizorów? icon_eek.gif Jak ktoś w pełni sił ma czas na takie bzdury to nie mogę sobie wyobrazić.
Ostatni raz program telewizyjny widziałem przez kilka minut u znajomego, jakieś osiem lat temu, bo kiedy do niego zaszedłem, jego wnuczki oglądały bajkę...

Żeby nie było, w domu mam plazmę 42 cale, bo żona gdy choruje to ogląda jakieś bzdury w stylu P jak pieprzenie, czy inna "zbrodnia i kara".

Ale to jest dwa razy w roku.
Link do komentarza
Cytat

No jasne, retro-ewenement.
Ale wiesz normalni ludzie to jednak oglądają przekaz telewizyjny.



Ja się nie dziwę, że oglądają. Dziwię się, że ktoś ma tyle czasu, że mu przeszkadza brak wodotrysków i stąd robienie z tego problemu.
Niczym wiejskie kucharki, których jedynym zajęciem i zainteresowaniem jest M jak miłość. Edytowano przez retrofood (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Dziwię się, że ktoś ma tyle czasu, że mu przeszkadza brak wodotrysków i stąd robienie z tego problemu.


A nie wpadło Ci tak do głowy że właśnie nie mają za dużo czasu, ale jak już go znajdą to chcą patrzeć na i słuchać coś porządnego ?.
Tacy właśnie przykładają wiele uwagi do jakości oglądanego obrazu, dźwieku i dodatkowych funkcji.
Zwykły czereśniak bierze jak leci i jedynym wyznacznikiem jest dla niego cena.
Pewnie ci wymagający nie stanowią większości, ale zauważ łaskawie że jak już ktoś zadaje sobie trud i rozpytuje na forum o to i tamto, to jednak możemy domniemywać że należy do tej mniejszej części. Części do której Ty się zwracasz z takimi burackimi kwestiami i opowiastkami o poziomie treści które ogląda żona. icon_lol.gif Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Telewizory OLED już w sklepach. Wklęsły ekran odmieni rynek?

Cytat

Koreańczycy mają w Polsce dwie fabryki - jedną pod Wrocławiem, a drugą w Mławie. To właśnie w tej drugiej fabryce będą powstawały telewizory OLED - LG chce w przyszłym roku rozbudować zakład, inwestując w niego dodatkowo 50 mln dol.
Jednocześnie firma zapowiada koniec produkcji telewizorów plazmowych - według nieoficjalnych zapowiedzi ostatni telewizor plazmowy tej firmy zjedzie z taśmy produkcyjnej w grudniu 2014 roku.

Jak wybierać telewizor i kiedy jest najtańszy?

Kiedy najlepiej kupować telewizor? Eksperci są zgodni: najlepiej kupować zeszłoroczny model telewizora w lutym albo w marcu (nowe modele wchodzą na rynek zwykle w kwietniu/maju). Najwyższe przeceny dotyczą telewizorów ze średniej półki - kupując taki telewizor w dobrym momencie, jego cena może spaść nawet o 30 proc.

Ceny telewizorów OLED spadną najpewniej jeszcze mocniej - obecnie jest to rynkowa nowość, stąd wysoka cena, sięgająca nawet 40 tys. zł. Stanie się to jednak najwcześniej za rok, kiedy na rynku mocno promowane będą telewizory z jeszcze bardziej nowoczesną technologią, czyli 4K.



W Polsce w tym tygodniu pojawią się odbiorniki z wklęsłym ekranem - informuje "Rzeczpospolita"
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
lekko ostrzegam przed plazmami. Podobno lepszy obraz ale kosztem zużycia energii. Wydawało mi się to mało istotne ale ...

aby plazma dobrze działa musi pracować nie w trybie ekonomicznym a w trybie max. Wtedy zużycie drastycznie rośnie. Przy plazmie 50 cali wychodzi że w tybie econo pali 150 W ale w trybie max dochodzi do 400W.
W porównaniu do podobnego LCD 50-80W to już sporo różnicy.

Wyliczenia:

przyjmijmy pracę telewizora przez 6 godzin dziennie (średnio).

6 x 365 x 400W = 876 kWh x 0,53 zł = 464 zł rocznie.


Pytajcie o moc maksymalną. Po to kupuje się plazmę aby mieć extra obraz a to wymaga extra mocy.

Każdy niech podstawi swoje dane - ja podałem przykładowo to co sam sobie wyliczałem na własne potrzeby
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Szukam TV do salonu. Z racji tego, że telewizja będzie oglądana z odległości około 3-3,5 metra wziąłem pod uwagę przekątne 46-47 cali. Zależy mi przede wszystkim na jakości obrazu ale także chciałbym mieć nieutrudnioną możliwość korzystania z internetu i oglądania filmów np. z Youtube. Wiem, że Samsungi czy LG mają super rozbudowane multimedia ale przekonałem się, że jakość obrazu jest słabsza. Biorę pod uwagę te cztery telewizory:
http://www.mediamarkt.pl/produkty-porownanie.html?id=3
Który Waszym zdaniem kupić i z jakiego względu? A może jest jakiś inny godny uwagi?
Z góry dziękuję za pomoc


PS. Chciałbym wybrać telewizor, z którym nie ma kłopotów. Czytałem opinie o Panasie FT60, że ma jakieś srebrzenie w lewym dolnym rogu. Czy to prawda?



w tej kategorii "calowej" ja bym celował w LG, dobre telewizory ostatnio wypuszczają
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Również nie skreślałbym LG. Jakoś obrazu jak dla mnie jest porównywalna z pozostałymi. Złapali u mnie plus za wprowadzenie do swoich telewizorów WebOs. W końcu ktoś pomyślał o uproszczeniu menu a nie tylko dodawania niepotrzebnych funkcji. Myślę że dzięki WebOsowi wiele osób przekona się do LG.
Edytowano przez sven (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Ja polecam tego Philipsa 6000 nie tylko ładnie wygląda, ale dodatkowo jego wszystkie funkcje zapewniają dodatkowe wrażenia w trakcie oglądania.
Obraz po kalibracji (z uwzględnieniem własnych upodobań) jest znakomity, ostry, barwy naturalne, Ambilight świetna sprawa, menu czytelne. Jednak czasami działa ono zbyt wolno.
Link do komentarza
Cytat

Ja polecam tego Philipsa 6000 nie tylko ładnie wygląda, ale dodatkowo jego wszystkie funkcje zapewniają dodatkowe wrażenia w trakcie oglądania.
Obraz po kalibracji (z uwzględnieniem własnych upodobań) jest znakomity, ostry, barwy naturalne, Ambilight świetna sprawa, menu czytelne. Jednak czasami działa ono zbyt wolno.




No właśnie czasami działa zbyt wolno. A LG dzięki Webosowi pozbyło się tego problemu i skrócili dostęp do niektórych funkcji. Prostsze menu i nie ma kiedy się zawiesić.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Razmes
Cytat

Plazmę to bym totalnie odpuścił z racji iż się wypala. LCD to według mnie tez przeżytek. Celuj w LEDowe telewizory z Hz +100 no i rozdzielka 4k.



4K szczególnie, jak chcesz oglądać zdjęcia na dużym ekranie. Z aparatu o matrycy tak 20Mpix i wzwyż. Przy słabej jakości obrazu 4K wcale dobrze się nie prezentuje.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...