Skocz do zawartości

Tragarz/belka z płyt k/g.


Recommended Posts

Witam.
Z góry przepraszam jeśli zakładam taki sam temat, ale nie znalazłem Wątku który pomoglby mi w problemie.
Otóż cała sprawa przedstawia się w następujący sposób:
Chciałbym wykonać w swoim domu belkę z płyt kartonowo gipsowych, która zwisala by z sufitu.
Belka ma wyglądać podobnie jak tzw. Tragarze w starych domach, a jej zadaniem będzie zaslanianie karnisza.
Jestem zupełnie niedoświadczony w tych sprawach, dlatego prosilbym o poradę jak skonstruować stelaż pod płyty, jakich użyć profili, wkrętów i innych elementów.
Podaje Wymiary belki gdyby miało to cos zmienić: 17x17x500.
Bardzo prosilbym o porady doświadczonych majsterkowiczow.
Pozdrawiam serdecznie Konrad.
Link do komentarza
Cytat

Witam.
Z góry przepraszam jeśli zakładam taki sam temat, ale nie znalazłem Wątku który pomoglby mi w problemie.
Otóż cała sprawa przedstawia się w następujący sposób:
Chciałbym wykonać w swoim domu belkę z płyt kartonowo gipsowych, która zwisala by z sufitu.
Belka ma wyglądać podobnie jak tzw. Tragarze w starych domach, a jej zadaniem będzie zaslanianie karnisza.
Jestem zupełnie niedoświadczony w tych sprawach, dlatego prosilbym o poradę jak skonstruować stelaż pod płyty, jakich użyć profili, wkrętów i innych elementów.
Podaje Wymiary belki gdyby miało to cos zmienić: 17x17x500.
Bardzo prosilbym o porady doświadczonych majsterkowiczow.
Pozdrawiam serdecznie Konrad.


Prymitywnie, bo nie wiem czym dysponujesz, jeden ze sposobów.
Potrzeba 5szt profila ud 4mb, 2xpłyta 120x200, wkręty do płyt, gwoździe szybkiego montażu, i całą resztę do wykończenia.
Jak blisko ściany będzie znajdować się ta zabudowa?
Możliwe, że profil przyległy do ściany będzie musiał być montowany razem z pasem płyty g/k. Rysujesz na suficie zarys pomniejszony o grubość płyt 12,5mm (łącznie 25mm). Mocujesz profile do sufitu ale, tak by możliwe było zdemontowanie profila bliższego ścianie. Po zdemontowaniu profila przykręcasz do niego pas płyty, a do płyty dolny profil i powtórnie już na stałe mocujesz ten zestaw do sufitu (bywa, że trzeba net zestaw wstępnie wyszpachlować po wkrętach). mocujesz pas płyty od strony wnętrza, przykręcasz dolny pas zamykający , zaślepiasz boki. Walczysz by to wyszpachlować.
Bez świecidełek - można skrzynkę wykonać na "podłodze" i zapiąć ją do wcześniej zamontowanych na suficie wieszaków.
I wariant najmniej pracochłonny to użycie tylko jednego profila/listwy zamocowanej do sufitu.
Link do komentarza
Cytat

Nie załączyłem rysunku ale coś czuję, że jak to mówią "łapiesz bazę".



Tak, Rozumiem o co chodzi. Potrzebowalem właśnie takiego pomysłu jaki napisales mi w pierwszym poście.
Mam jeszcze takie pytanie, czy mogę użyć dodatkowo (przed przykreceniem dolnej płyty) wieszakow z drutem do profilow dolnych? Czy wzmocni to jakoś konstrukcje, i zmniejszy ryzyko obwisniecia belki?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...