Skocz do zawartości

Miętowy kolor ścian


asiakamien

Recommended Posts

  • 4 tygodnie temu...
Cytat

a czy łączył ktoś z was kolor mięty z żółtym? (żółte wstawki) . jaki efekt? bo sama mięta kojarzy mi się z gabinetem dentystycznym.. a chciałabym tak na weselej. jakie kombinacje polecacie?


@jolinkas, kolor miętowy sam w sobie jest ciekawy, a z żółtym przełamaniem to już strzał w dziesiątkę. Długo szukałem odpowiedniego rozwiązania, pytałem znajomych oraz specjalistów, a także filtrowałem sieć w poszukiwaniu inspiracji. Udało mi się znaleźć coś innowacyjnego, więc wszystkim zainspirowanym przełamywaniem pasteli życzę owocnych poszukiwań.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Trochę racji jest w tym, że mięta jako kolor kojarzy się nieco z łazienką, ale mnie np. zielona nadzieja z palety od śnieżki (nieco głębsza zieleń od miętowego) pasuje w zupełności. Dobrze jest sprawdzić swoje pomysły przed pomalowaniem na jakimś kreatorze czy wizualizerze, nawet najprostszym. Duża szansa, że się uniknie rozczarowujących pomyłek co do wyboru kolorów, a już na pewno co do łączenia dwóch kolorów.
Link do komentarza
zimny nie zimny, mnie też się bardzo podoba, jednak tak jak ktoś wyżej powiedział, warto go ocieplić też innym odcieniem, może nie wchodzić w biel bo to będzie faktycznie zimne i nudne ale jakiś pudrowy róż, łosoś jak na zdjęciu wyżej- połączenie idealne jak dla mnie także trzymam kciuki żeby remont się udał ;)
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 5 tygodnie temu...
  • 5 miesiące temu...
Można miętowy kolor połączyć z jakimś innym kontrastowym. Albo ścianie pomalowanej na miętowy kolor nadać dodatkowo jakiejś rzeźby, ciekawego efektu. Możemy to uzyskać dzięki sztukaterii. Panele dekoracyjne 3D wyeksponują ścianę, listwy ścienne wydzielą przestrzenie na dekoracje - obrazy, zdjęcia. Można użyć paneli ściennych a przestrzeń miedzy nimi a sufitem można po prostu pomalować icon_smile.gif
Możliwości użycia sztukaterii jest wiele, dzięki niej nadamy charakteru i niebanalnego wyglądu wnętrzu. Wystarczy wyobraźnia.

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg

Link do komentarza
Kolor ten wykorzystywany jest głównie w klasycznych aranżacjach nawiązujących do stylu francuskiego, jednak swoje miejsce znajdzie również w modernie. W salonie, w którym ściany pomalowane są na miętowo dobrze wyglądać będzie turkusowa kanapa w stylu glamour, obita tkaniną. Można pomyśleć również o modernistycznym stole, który wykonany jest z polipropyleniu, w miętowym kolorze.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
asiakamien, czy masz jakieś inne ujęcia jak ten kolor prezentuje się u Ciebie na ścianach?
córka ubzdurała sobie miętowy kolor w pokoju, dla mnie takie kolory jak pokazano na poprzednich stronach są strasznie mdłe (i szpitalne jak ktoś dobrze zauważył) więc szukam jakiegoś ciekawszego rozwiązania, które młoda też zaakceptuje. a ten twój wydaje się całkiem ładny i dosyć intensywny
Link do komentarza
Cytat

asiakamien, czy masz jakieś inne ujęcia jak ten kolor prezentuje się u Ciebie na ścianach?
córka ubzdurała sobie miętowy kolor w pokoju, dla mnie takie kolory jak pokazano na poprzednich stronach są strasznie mdłe (i szpitalne jak ktoś dobrze zauważył) więc szukam jakiegoś ciekawszego rozwiązania, które młoda też zaakceptuje. a ten twój wydaje się całkiem ładny i dosyć intensywny




Jak nie zapomnę to zrobię zdjęcia i jutro wrzucę na forum. Bo faktycznie to jest taki dość intensywny kolor. Ale nadal wchodzący w zakres "mięta".
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Może nie do końca tradycyjna miętka, ale mniej więcej w tych rejonach. Jak wam podoba się o taki kolor? I czy jest to barwa, którą można uznać za generalnie pasującą do większości mebli i dodatków oraz neutralną?



Po dłuższym zastanowieniu ta "szmaragdowa toń" wydaje mi się pasować i do białego, sosny, orzecha i do czerni... więc w sumie powinien ten kolor robić ładne tło do każdego standardowego koloru mebli. Jedynie jakoś do czerwieni mi się nie widzi.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Po dłuższym zastanowieniu ta "szmaragdowa toń" wydaje mi się pasować i do białego, sosny, orzecha i do czerni... więc w sumie powinien ten kolor robić ładne tło do każdego standardowego koloru mebli. Jedynie jakoś do czerwieni mi się nie widzi.



Dobrze uzupełniłaś myśl tego kolory. W sumie przyznaję Ci pełną rację. Kolor sam w sobie mnie osobiście również się podoba, nie tylko w kontekście jakiejś konkretnej aranżacji, także jako barwa przewodnia.
Link do komentarza
Cytat

chociaż z czernią mogłoby być całkiem ciekawie.



Czerń pasuje przecież do wszystkiego, trudniej jest znaleźć połączenie dwóch kolorów bez posiłkowania się właśnie czernią lub bielą. Chociaż ja bym tą szmaragdową toń bardziej do bieli dobrał, kolor jest już wystarczająco ciemny by go jeszcze zestawiać ze smutnym czarnym, co o tym sądzisz?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

też jestem tego zdania.



A mnie się podoba. Nie trzeba wszystkich ścian malować na ten kolor, można dobrać dla kontrastu jakiś inny, ewentualnie ocieplić go dodatkami. Śnieżnobiały też przecież sprawia zimne wrażenie, ale jak też tu wyżej wspomniano dobierzemy odpowiednie dodatki i meble to wszystko można ugrać tak jak nam się będzie podobało.

To już więcej o gustach dyskutować nie będę. icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Ja bym chętnie wypróbował taki kolor, ale najpierw musiałbym zobaczyć jak to wygląda u kogoś na ścianie. Bo na dużej powierzchni kolory jednak wyglądają nieco inaczej niż na próbnikach. Mojej dziewczynie bardzo się on podoba i chciałaby w jednym pokoju mieć tak pomalowane ściany. Tylko wybrałbym raczej delikatniejszy odcień, żeby nie zrobić z już i tak małego pokoju jakiegoś przytłaczającej klatki... No i żeby łatwiej było dobrać meble, bo mam wrażenie, że im kolor bardziej intensywny, tym trudniej potem kupić odpowiednie wyposażenie
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
miętowy w połączeniu z białym jest śliczny! Tylko wiadomo, że na próbce w sklepie kolor inaczej się prezentuje niż na ścianie. A na monitorze to ju ż w ogóle. Tu jest np miętowe orzeźwienie numer 532 i na tym okienku jeszcze inny odcień http://testery-sniezka.pl/ no i bardziej wpada w niebieski niż zielony... Ja się boję efektu akwarium - miętowy uwielbiam a niebieskiego nie trawię. z tymi tersterami farb to good idea - raz już kupiłam 10 litrów purpury i po dwóch ruchach pędzlem wiedziałam, ze to nie to.

Cytat

ogólnie bardzo mi się podoba ten kolor: ubrania, dodatki do wnętrza, ale nie na ścianie...jak już ktoś wcześniej napisał, kojarzy się ze szpitalem.



z niektórymi kolorami tak jest, że w nadmiarze albo nieumiejętnie połączone z innymi od razu nasuwają skojarzenia. Ja lubię białe, jasne wnętrza ale jak zobaczyłam salon znajomej to się czułam jak w kostnicy - biel+szkło+ metal. Miało być modnie i nowocześnie a wyszło jak wyszło...
Tak samo pastelowy beż - za dużo to jak lamperie w szkole, no a miętowy - owszem, jak szpital dlatego trzeba go ocieplić drewnem, kolorami innymi itd icon_smile.gif
nie takie to proste
Link do komentarza
Szanowni Państwo,

miętowy warto zestawić z innymi, cieplejszymi kolorami, a także ocieplić go dodatkami. Polecam zapoznanie się z przykładowymi aranżacjami dostępnymi pod adresem: http://www.sniezka.pl/inspiracje Ciekawym rozwiązaniem przy planowaniu wystroju pomieszczeń jest również skorzystanie z kreatora wnętrz: http://www.sniezka.pl/kreator-wnetrz/wybor-pomieszczenia

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka
Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Kolor miętowy jest bardzo ładny, szczególnie zestawiony z szarością lub bielą. Sama bym się nie zdecydowała gdyż za bardzo kojarzy mi się ze szpitalem / jakimś gabinetem lekarskim :P Wolę troszeczke inne kolorki :) Z resztą teraz w sklepach z farbami można wybrać KAŻDY odcień (ostatnio w OBI wybrałam sobie kolor z mega dużej palety, który sprzedawca potem wymieszał mi w maszynie). 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...