Skocz do zawartości

Miętowy kolor ścian


asiakamien

Recommended Posts

Zastanawiam się nad przemalowaniem ścian w pokoju na kolor jak po lewej na zdjęciu. Obecnie mam ściany w kolorze ciemnego fioletu. Chcę żeby były w kolorze "miętowym". Jednak mam dość duży pokój - 28 m kw. Dwa okna i przeszkolne drzwi balkonowe. Jasna podłoga, jasny sufit. Ogólnie w pokoju jest słonecznie. Ale słyszałam, że taki miętowy kolor bardzo "wyziębia pomieszczenie". Może mi ktoś podpowiedzieć czy warto wybrać taki kolor do tak dużego, ale słonecznego pomieszczenia?



Link do komentarza
Cytat

Widziałem zestawienie takiego koloru z białym lub groszkowym - obawiam się, że bez testowania na ścianie się nie obejdzie tym bardziej, że kolor na opakowaniu czy wzorniku okazuje się często "troszkę" inny niż ten na ścianie icon_smile.gif




O to, to ja wiem. Najwyżej kupi się kilka puszek farby i będzie malowało do skutku icon_smile.gif

molytek Już kupiłam beżowe poduszki ozdobne. I jeszcze planuję kanapę i dwa fotele obszyć innym materiałem, żeby lepiej pasowało.

Link do komentarza
Cytat

nie podoba się Tobie.. bo akurat Tobie nie musi.. :bezradny: Ważne, by autorka była zadowolona.. niezależnie od trendów.. Nie sądzę, by pomalowała ściany na kolor, który jest modny, ale Jej się nie podoba.




Owszem. Autorka chce taki kolor ścian (czyli ja), bo mi się podoba, ale miałam wątpliwości jak to u mnie będzie wyglądać i dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi. A moda? Co jak co, ale mam dużo do powiedzenia w tym temacie. I nie zmieniam koloru tylko dla mody. Poprzedni kolor - fiolet mam na ścianie od 7 (coś koło tego) lat. Zwyczajnie mi się znudził. Podeślę jeszcze gotową realizację do zamknięcia wątku.
Link do komentarza
Bardzo ładny, świeży kolor. Ale rzeczywiście dobrze jest go ocieplić ciepłą bielą (wanilia), rozbielonym greige lub beżem.
Jak ktoś napisał, jest cukierkowy, więc świetnie wygląda w aranżacjach vintage, stylizowanych na amerykańskie lata 50-te. Można w dodatkach dodać mu więc pudrowy róz:


Ładnie łączy się z ciepłymi odcieniami drewna i wikliną


Inspiracje:







Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Bardzo ładny, świeży kolor. Ale rzeczywiście dobrze jest go ocieplić ciepłą bielą (wanilia), rozbielonym greige lub beżem.
Jak ktoś napisał, jest cukierkowy, więc świetnie wygląda w aranżacjach vintage, stylizowanych na amerykańskie lata 50-te. Można w dodatkach dodać mu więc pudrowy róz:


Ładnie łączy się z ciepłymi odcieniami drewna i wikliną


Inspiracje:






Fajny kolor, ale na dłuższą metę może być męczący dla oka.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Kolor miętowy bardzo dobrze wygląda na ścianach, ale trzeba wziąć pod uwagę, że jest to kolor chłodny i dlatego warto go skomponować z cieplejszymi barwami. Idealnie nadawać może się do tego biel, pastele, czy odcienie szarości i beżu, a nawet brąz. Jasny miętowy kolor może dodatkowo optycznie powiększyć pomieszczenie, wpłynąć relaksacyjnie, pasuje więc do każdego pomieszczenia - zarówno do łazienki i kuchni, jak i do salonu czy pokoju dziecięcego. Trzeba jednak pamiętać o wyborze odpowiedniego rodzaju farby, która będzie dopasowane do specyfiki pomieszczenia.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Wszystko zależy od dodatków i innych aspektów. Każdy kolor coś w sobie ma, ale to od nas zależy czy wydobędziemy z niego ten urok. Mi kolor podoba się, tylko kwestia dobrania pozostałych rzeczy, by stworzyć genialną przestrzeń icon_smile.gif



dokladnie, wiele zależy od dodatków, ale także od mebli jakie się w tym pomieszczeniu będą znajdować. Jak dla mnie kolor jest ok , taki spokojny, nie przytłacza.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Nawet na podstawie załączonych zdjęć widać, że kolor, choć piękny powinien być zestawiony z cieplejszym odcieniem. Dobrze też chyba będzie wyglądał we wnętrzach, które nie są zbyt nowoczesne. Widzę ten kolor w stylu glamour. Jest świetny, aż się rozglądam po swoim pokoju i zastanawiam co by tu... icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

a czy łączył ktoś z was kolor mięty z żółtym? (żółte wstawki) . jaki efekt? bo sama mięta kojarzy mi się z gabinetem dentystycznym.. a chciałabym tak na weselej. jakie kombinacje polecacie?




Mięta fajnie będzie się łączyć z delikatnymi szarościami i w sumie ze wszystkimi takimi 'majtkowymi' kolorami, mam na myśli delikatny niebieski i delikatny różicon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...